x-kom hosting

Podkręcanie Phenoma II 955 BE pytania

Fifix94
komentarz
komentarz

Wiem wiem, ale mam problem... pierwszy i najważniejszy to kiczowate mobo, spaliła się 2x bez OC (podczas defragmentacji dysków :E), nie ma chłodzonej sekcji zasilania miałem kupić te radiatory ale nie chcę w nią inwestować jak się znowu posypie to odeśle ją na gwarancje razem z danymi do przelewu -.-
Drugi problem to RAMy, mam kości różnych producentów i nie wiem jak zareagują na OC (podobno Geil'e w ogóle się nie podkręcają).

sUb
komentarz
komentarz

Są dobre do OC, nie wie kto ci napisał że się nie nadają, na sekcję zasilania możesz kupić te radiatorki:
[url="http://allegro.pl/aab-cooling-rh3-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i1965532874.html"]http://allegro.pl/aab-cooling-rh3-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i1965532874.html[/url]
Koszt nie duży a efekt dobry.

Fifix94
komentarz
komentarz

Spróbuje pobawić się szyną w weekend, co ile robić skoki, 5/10Mhz? Zmniejszyć mnożnik czy zostawić 19x? Aha może najpierw podniosę to napięcie i zobaczę czy jest stabilny na 3,8Ghz :E

sUb
komentarz
komentarz

Najpierw daj napięcie 1.4 i sprawdź stabilność, kręciłeś tylko mnożnikiem na to 3.9 rozumiem? jeżeli będzie nie stabilny podnoś na 1.41 itd co 1. aż będzie stabilny na końcu pojedziesz szyna z 400mhz.

Fifix94
komentarz
komentarz

Teraz mam 200x19=3800Ghz, czy zwiększanie napięcia jest bezpieczne bo jeśli to źle działa na procka to nie będę kręcił w końcu nie muszę go cisnąć na maxa ile wystarczy żeby nie ograniczał grafy na 850/2100 (może będzie więcej bo żadnych błędów na razie nie zauważyłem)?

sUb
komentarz
komentarz

Max napięcie dla P II to 1.5 nie przekraczając go CPU się nic nie dzieje i działo nie będzie póki tej wartości nie przekroczysz.

Fifix94
komentarz
komentarz

Dałem napięcie 1,38 i po 2h grania w CoD MW3 wyskoczył bluescreen


[quote]
Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 18
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8006B1EB30
BCP3: 0000000000000002
BCP4: FFFFFA8006B1EAF9
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\120811-14757-01.dmp
C:\Users\Filip\AppData\Local\Temp\WER-73398-0.sysdata.xml
[/quote]

sUb
komentarz
komentarz

Napięcie daj 1.4 bo to standard dla P II w rewizji C3.

Fifix94
komentarz
komentarz

Okey, pobawię się napięciami i szyną w weekend. A jak podkręcam grafe to najpierw sprawdzić ile wyciąga rdzeń (jak sie sypnie to dać na ost. działający takt) , potem daj zegar na stock i ciągnąć memki czy mogę jechać trochę tu trochę tam?

sUb
komentarz
komentarz

Po równo dawaj tu i tu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.