x-kom hosting

Mój 5-letni staruszek się psuje(?)

pomocy234
utworzono
utworzono (edytowane)

Miesiąc temu przeinstalowywałem system.Ale coś dziwnego zaczeło się dziać.Raz to załądował się windows i zamiast tego zapraszamy był czarny ekran z klepsydrą,dysk nie pracował...to reset i działało.Teraz jak uruchamiałem znów czarny ekran i klepsydra to reset.Wczytuje się i po raz pierwszy blue screen na tym komputerze,przeleciał szybko dosłownie ułamek sekundy i sam sie zresetował.wyskoczyło do wybierania uruchom normalnie itp. włączyłem normalnie i oto działa.Czy to wina już podstarzałego sprzętu czy może windows?
Win Xp Home Edition

Dodam,że problemy występują raczej podczas uruchomienia na zimno a spiker informuje o pozytywnym teście podczas startu.

kml700
komentarz
komentarz

Podaj konfiguracje komputera .
Dokładną nazwę i model zasilacza .
Sprawdź dysk tym [url="http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html"]http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html[/url] i daj foto 1 3 i ostatniej zakładki jak zrobisz w nich test .

pomocy234
komentarz
komentarz

Procesor:AMD SEMPRON 300 AM2
RAM:KINGSTON 512mb DDR2 533
Płyta gł.:ASUS M2V
Karta graf.:GeForce 210 512mb GDDR2
Windows:Windows Xp Home Edition
Dysk:Seagate Barracuda 160GB SATAII
Zasilacz:Feel II 350w

Oto obrazki

Czy temperatura 37 jest normalna dla dysku? jaka temperatura dysku jest za wysoka?

tomtom
komentarz
komentarz

zasilacz beznadzieja. komp juz starawy, moze sie psuc. zobacz na innym zasilaczu najpierw :)

leyte
komentarz
komentarz

37 to troche duzo, ale tragedii nie ma.
Ja bym sie martwił powyżej 40 kilku.

Olhe
komentarz
komentarz

[quote name='leyte' timestamp='1319122966' post='1360088'] 37 to troche duzo, ale tragedii nie ma. [/quote]

co za bzdury !!!

pomocy234
komentarz
komentarz

Tzn? bzdury w sensie że 37 to dużo czy że tragedii nie ma?

Olhe
komentarz
komentarz

kurde a google umiecie używać , a dokumentacja producenta jego strony itp . Co za ludzi takie narzędzie mieć jak internet i takie pierdoły się pytać .

Tak na logikę 37 temperatura ciała człowieka , czy taka temperatura może czemukolwiek zaszkodzić . To nie lody że się rozpuszczą .

sUb
komentarz
komentarz

Jest ok, aczkolwiek mogła by być o 5*C niższa, ale w porządku.

leyte
komentarz
komentarz

[quote name='Olhe' timestamp='1319206195' post='1360554'] Tak na logikę 37 temperatura ciała człowieka , czy taka temperatura może czemukolwiek zaszkodzić . To nie lody że się rozpuszczą . [/quote]


Eeeee .... O co Koledze chodzi, bo ja nie bardzo rozumiem ?

sUb
komentarz
komentarz

Oto mu chodzi że 37*C dla dysku to nic problem, i to wytrzyma, ale nie przekraczaj 40*C, już wiesz o co mu chodzi>?

leyte
komentarz
komentarz

Tak, tylko nie bardzo rozumiem jak można odnosić temperature ciała człowieka do podzespołów komputerowych ...
To jesli proc ma 55 stopni, to jest źle, bo białko sie ścina przy 41 ?
Gdzie tu jest sens ?

sUb
komentarz
komentarz

Z ta tezą to już nie do mnie się zwracaj ja napisałem co miałem napisać, teraz czekam na odpowiedz autora w temacie.

pomocy234
komentarz
komentarz (edytowane)

Hm zaciął mi się jak uruchamiałem gre z javy i go zresetowałem,jak sie uruchamiał i ładował sięwindows to jakiś blue screen,na końcu było coś w stylu 0x(00008) Nie przyjrzałem się bo szybko znikło.Po czym nastąpił reset i uruchomił się normalnie.Co może to powodować?

sUb
komentarz
komentarz

[url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074"]http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074[/url]

pomocy234
komentarz
komentarz

Hm,zainstalowałem program,ale nie mam minidump w C:Windows

sUb
komentarz
komentarz

Musi być, przeszukaj dokładnie

pomocy234
komentarz
komentarz

Jak już to w jakimś innym folderze bo nei ma

leyte
komentarz
komentarz

Możliwe, że w Home jest gdzie indziej niż w Professional.

pomocy234
komentarz
komentarz

I dzieje mi się jeszcze jedna niepokojąca i dziwna rzecz.Otóż jak uruchamiam komputer i Pisze
"Not found any disk!! Please wait..."
"Goto System!"

Wyświetlanie windowsa i właśnie wtedy zamiast ładowania jest taki jakby szkic tego ekranu tzn.widać tylko lekko te napisy,tak przygaszone,dysk nie pracuje(kontrolka się nie świeci) w przeciwieństwie do poprawnego uruchomienia.Wtedy reset robie i uruchom normalnie i niekiedy zaskoczy niekiedy nie i znów reset aż sie uruchomi.Dlaczego? przed formatem też się tak działo potem z 3 dni po formacie nie było tego a teraz znów wróciło.

Gość
komentarz
komentarz

Możliwe... layte a nawet pewne że masz blade pojęcie o systemie

sUb
komentarz
komentarz

Proszę, to znaczenie tego komunikatu:
"Nie znaleziono żadnych dysków! Proszę czekać ..."
"Idź do systemu!"

pomocy234
komentarz
komentarz

Tutaj widać,że nie ma minidump w C:Windows.
Tak,nie wiem za duzo o systemie dlatego wole się spytać dlaczego coś się dzieje.Tłumaczenie znam,ale dlaczego po tym jest ten ciemny ekran?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tu się nie pytaj bo tu mało kto się zna

[color=#008000]//+20% za spam[/color]
[color=#008000]//Sick[/color]

sUb
komentarz
komentarz

Sprawdź taśmy SATA/ATA miedfzy płyta główna a dyskiem. Bo możliwe że są zgięte, i czasami nie czyta dysku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.