x-kom hosting

Podkręcanie procesora Intel core 2 duo E7400 2,8GHz.

ZiomEkk_
komentarz
komentarz

No dobra, rozumiem. Ale jednak możesz troche pomóc.


Możliwe że mam mnożnik 1 ? Bo mam taktowanie procesora 2,93Ghz a FSB Frequency 266. Jak go wyciągnąć do tych 4Ghz ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie jeden a 11 bo 266x11 to w przybliżeniu 2930Mhz ;) podnosisz wartość szyny FSB i wtedy podnosisz taktowanie procesora.

ZiomEkk_
komentarz
komentarz

Czyli jakbym chciał 4Ghz to FSB muszę podnieść do 363, gdy do 3,5 to 318 ? Dobrze rozumiem ? Coś jeszcze muszę zmieniać ? Napięcie ?
Kontrolować temepraturę mogę w Everescie ?

snip91
komentarz
komentarz

Dobrze rozumiesz. Napięcie zmieniasz, kiedy komputer jest niestabilny lub się nie włącza. Przy dużym OC, jakie widzę planujesz, trzeba też pomyśleć o napięciu mostka północnego i szyny FSB.

ZiomEkk_
komentarz
komentarz

W programie AIDA32 pisze mi, że maxymalna częstotliwość taktowania procesora wynosi 3800mHz.
Może mi ktoś powiedzieć prostymi słowami jak to osiągnąć ? FSB musiało by być wtedy podciągnięte do 345. Coś jeszcze zmieniać ?

Gość
komentarz
komentarz

Co jeszcze zrobić?
Zapuścić test w OCCT na 2 godzinki a jak przejdzie bez problemu pograć z pół dnia w kilak gier i jak wszystko będzie OK to wtedy można kręcić dalej.

ZiomEkk_
komentarz
komentarz

Na 3,0Ghz na FSB 280 w stresie w programie OCCT mam 71st. Ciągnąć go dalej na seryjnym coolerze ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To chyba dosyć sporo. Najlepiej kupić lepsze chłodzenie. Mam pomysł aby zrobić poradnik o podkręcaniu w formie filmu. Takie coś bardzo by ułatwiło zabawę.

Edytowane przez kolaloka
Gość
komentarz
komentarz

Szybko zmienić chłodzenie bo 71*C na dłuższą metę to o wiele za wiele.

snip91
komentarz
komentarz

W grze procek się nie wygrzeje do 70'C, więc nie widzę powodów do obaw. Poza tym to nie jest jeszcze temperatura, po której można się spodziewać ubicia proca.

Gość
komentarz
komentarz

Bo to mało gier które grzeją CPU jak LinX ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.