x-kom hosting

Od Poczatku

Gość
utworzono
utworzono

witam .chcialbym zaczac jakis jezyk programowania. co polecacie na poczatek ?

Gość
komentarz
komentarz

slyszlem ze pascl to lipa ponoc ,ze teraz sie uzywa java i c++ . wiec jak ? a delphi ?

GoBi
komentarz
komentarz
slyszlem ze pascl to lipa ponoc

pascal to podstawa... stary ok.. ale jary :D jesli opanujesz perfekcyjnie pascala, wtedy reszta to tylko kwestia czasu.

Lisu_09
komentarz
komentarz

Delphi jest bardzo fajne ale moim zdaniem nie warto od niego zaczynać. Pascal jest najszybszy i jak trzeba szybko zrobić jakąś aplikację to jest najlepszy. Zrobisz jak chcesz ale ja bym zaczął jednak od Pascala :) ewentualnie od C++ Delphi dopiero później.

Gość
komentarz
komentarz

aha ,a taki kolega moj wlasnie mi teraz powiedzial ,ze najlpiej zaczac od delphi i przerzucic sie na c++ pozniej ,bo TP to lipa ,nie uzywa sie go ,wiec?:(

Lisu_09
komentarz
komentarz

Powiem tak , jak opanujesz Pascala to potem pójdzie z górki :) . Programowanie trzeba zrozumieć.... Jak się uczysz pływać to nie na środku Atlantyku tylko w basenie po kolana :).

Gość
komentarz
komentarz

aha ok. a pascal bedzie latwy ? bo dla mnie to czarna magia :D

Lisu_09
komentarz
komentarz

Pascal jest słusznie uznawany za najprostszy język programowania. Jak opanujesz go dobrze to inne języki przyswoisz z łatwością. :)

GoBi
komentarz
komentarz
Delphi jest bardzo fajne ale moim zdaniem nie warto od niego zaczy

Czemu nie ? Pascal jest oparty na tym własnie języku ( duzo jest z niego zaczerpniete ) tak samo jak potem z pascala do c++ itd.

Gość
komentarz
komentarz

wiec od czego zaczac?

Lisu_09
komentarz
komentarz

To Delphi jest oparte na Pascalu. I moim zdaniem lepiej zacząć od Pascala, ale to jest tylko moje zdanie.

GoBi
komentarz
komentarz
To Delphi jest oparte na Pascalu

Kolego na odwrót :) Zacznji od Turbo Pascala ( to samo to pascal tylko to jest taka inna nazwa )

Lisu_09
komentarz
komentarz

Kolego na odwrót
Możliwe :) ale to i tak nie zmienia faktu że polecałbym zaczynanie od Pascala :)
Gość
komentarz
komentarz

aha ,czyli zaczac od Deplhi ?:D

Lisu_09
komentarz
komentarz

Zacznji od Turbo Pascala ( to samo to pascal tylko to jest taka inna nazwa )
Nie wiem z czego wyciągnąłeś taki wniosek :). Każdy już swoje napisał :) decyzja należy oczywiście do Ciebie :)
Gość
komentarz
komentarz

zarcik maly . :D ok zaczne chyba od TP , ta wersje Free co dales/

Lisu_09
komentarz
komentarz

Tak, to wersja freeware.

Liber
komentarz
komentarz

najprostse by bylo php (do robienia stron:D) a pozniej dlephi builder:D ;] www.4programmers.net bodajze taki adres-tam duzo rzeczy znajdziesz o dlephi:D

tom300
komentarz
komentarz

Ja zaczynałem od Javascript'u mimo, że to język skryptowy. Później był Assembler (bardzo, bardzo, bardzo źle postąpiłem), a później c++, którego polecam ;)

onna
komentarz
komentarz

PASCAL! I jeszcze raz PASCAL!

C to tylko formalność po pascalu bo myslenie jest podobne.

Liber
komentarz
komentarz

Poza tym C jest bardzo popularny, ale dla poczatkujacych trudny (w C zostal napisany linux! :D ) ja zeby nauczyc sie myslenia polecam jednak na poczatek php albo delphi ;)

Gość
komentarz
komentarz

aha .a co do c++ trudny ?

Liber
komentarz
komentarz

raczej nie zaczyna sie od programowania w c :)chociaz mozna:D

GoBi
komentarz
komentarz
raczej nie zaczyna sie od programowania w c :)chociaz mozna:D

Zalezy jaka szkoła :) Tylu ilu ludzi na świecie tyle jest opini na kazdy temat...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.