x-kom hosting

porty USB

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Otóż posiadam oryginalną płytkę windows XP home edition, ale już właściwie długi czas temu, sprzedałem klucz do owego systemu kumplowi. Płytkę sobie zostawiłem. Teraz po 30 dniach normalnego użytkowania musiałem wpisać klucz, który działa już na innym kompie. Innymi słowy stałem się posiadaczem pirackiego systemu windows.[/quote]
Powiedzmy tak - jeśli masz papiery na swojego to jesteś legalny. Moralnie jesteś oszustem. Małym oszustem. A co do instalacji Sp3 to nie ma najmniejszego znaczenia. Przejdzie bez problemu.
[quote]zaczęły się te problemy, jeszcze na systemie windows 7[/quote].
To jest ciekawe. Czy w Biosie masz właczoną obsługe USB? Może dokonały sie jakieś nieprzewidziane zmiany?
zasilacz nie jest najciekawszy. W każdym razie ja bym wykonał aktualizacje biosu a potem SP3

Zobacz jakie zmiany są w biosie

[img]http://img861.imageshack.us/img861/856/56085131.png[/img]

creativecreator
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1299967524' post='1219607']
Powiedzmy tak - jeśli masz papiery na swojego to jesteś legalny. Moralnie jesteś oszustem. Małym oszustem. A co do instalacji Sp3 to nie ma najmniejszego znaczenia. Przejdzie bez problemu.[/quote]

Heh, wiem że przejdzie. :) Bardziej obawiam się tych wszystkich komunikatów, że posiadam nielegalne oprogramowanie etc Po nich zawsze spowalnia mi komp i są z deczka wkurw****** ^^
I ogólnie to nie podoba mi się ten dodatek, a w przypadku pirackich wersji są zmiany, ale na gorsze.. W końcu już przez to przechodziłem.. Jaki jest sens instalacji tego dodatku skoro te wszystkie aktualizacje itp i tak mnie nie dotyczą?

[quote name='squonk' timestamp='1299967524' post='1219607']To jest ciekawe. Czy w Biosie masz właczoną obsługe USB? Może dokonały sie jakieś nieprzewidziane zmiany?[/quote]

Moje zorientowanie i informacje na temat BIOSu nie są zbyt duże. Mam nadzieje że się doszukam ^^. Ale to za jakieś 20 min, żeby pobieranie dobiegło końca. Do której godziny będziesz w stanie mi dzisiaj pomóc?
O zmianach nic mi nie wiadomo. Komputer był w serwisie i tam facet zainstalował właśnie windowsa 7. Zapłaciłem 130 zł za to że go przeczyścił... (miałem blue screens i nie mogłem systemu odpalić.. no ale nie ważne) Być może ten pazerny jak cholera facet coś namącił?

[quote name='squonk' timestamp='1299967524' post='1219607']zasilacz nie jest najciekawszy. W każdym razie ja bym wykonał aktualizacje biosu a potem SP3[/quote]

Ano bo zasilacz i wszystko co ten komp ma w środku pochodzi z 2006 roku ;p

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Bardziej obawiam się tych wszystkich komunikatów, że posiadam nielegalne oprogramowanie etc Po nich zawsze spowalnia mi komp i są z deczka wkurw[/quote]
Skoro mówie że przejdzie to znaczy że nie bedzie nielegalny. Żadne komunikaty nie bedą się pojawiać.

[quote]Jaki jest sens instalacji tego dodatku skoro te wszystkie aktualizacje itp i tak mnie nie dotyczą?[/quote]
Nie rozumiesz. Teraz jeździsz małym Fiatem z dzirawym zawieszeniem a możesz mieć przyzwoitego Golfa za darmo. Nie bąź zdziwiony jak w pewnym momencie nie bedziesz mógł normalnie korzystać z netu i innego oprogramowania.
[quote]Komputer był w serwisie i tam facet zainstalował właśnie windowsa 7. Zapłaciłem 130 zł za to że go przeczyścił... (miałem blue screens i nie mogłem systemu odpalić.. no ale nie ważne) Być może ten pazerny jak cholera facet coś namącił? [/quote]
Być może. Twój bios nie obsługuje tak wygórowanych parametrów jakie potrzebuje W7. Swoją drogą to ciekawe jak gość mógł zainstalować W7 bez dodatkowej opłaty :D za system
Myśle, że nie ma sensu przedłużac - zrobisz jak zechcesz. W każdym razie, zaktualizuj chociaż Bios. Chyba wiesz jak to zrobić?

creativecreator
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1299969468' post='1219631']
Skoro mówie że przejdzie to znaczy że nie bedzie nielegalny. Żadne komunikaty nie bedą się pojawiać.[/quote]

Hmm, to za sprawą tego że płytka jest oryginalna? Ja teraz w SP2 powyłączałem wszelakie aktualizacje już na początku, bo w pewnym momencie wykrywa, że "Padłem ofiarą oszustwa!"


[quote name='squonk' timestamp='1299969468' post='1219631']Nie rozumiesz. Teraz jeździsz małym Fiatem z dzirawym zawieszeniem a możesz mieć przyzwoitego Golfa za darmo. Nie bąź zdziwiony jak w pewnym momencie nie bedziesz mógł normalnie korzystać z netu i innego oprogramowania.[/quote]

Sugerujesz że SP2 w końcu się "wypali" i będzie bezużyteczne?


[quote name='squonk' timestamp='1299969468' post='1219631']Być może. Twój bios nie obsługuje tak wygórowanych parametrów jakie potrzebuje W7. Swoją drogą to ciekawe jak gość mógł zainstalować W7 bez dodatkowej opłaty :D za system[/quote]

Heh, ta dodatkowa opłata jest w tych 130 zł. Ale weź.. Pirackiego windowsa 7 to ja mogę sobie załatwić za darmo O.o dlatego jak dla mnie to koleś za czyszczenie taką kasiore sobie zgarnął, a wytłumaczył się zainstalowaniem W7 (nie prosiłem go o to.. :D)

[quote name='squonk' timestamp='1299969468' post='1219631']Myśle, że nie ma sensu przedłużac - zrobisz jak zechcesz. W każdym razie, zaktualizuj chociaż Bios. Chyba wiesz jak to zrobić?[/quote]

Mhm, najlepiej jakbyś mnie jeszcze pokierował, bo jestem kompletnym laikiem w takich sprawach... Domyślam się, że coś, skądś trzeba pobrać i zainstalować (?)

O co chodzi z tymi zmianami w biosie?
Już patrze czy jest włączona ta obsługa USB.

Tak btw to mogę mieć max 4 podpięte urządzenia do USB. Z przodu mam jeszcze 2, ale te nie są aktywne już od początku istnienia tego kompa ^^

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Sugerujesz że SP2 w końcu się "wypali" i będzie bezużyteczne?[/quote]

Cały system jest wypalony. Wsparcie od MS bedzie jeszcze do 2014. Może przedłuża chociaż nie sądze.

[quote]Z przodu mam jeszcze 2, ale te nie są aktywne już od początku istnienia tego kompa [/quote]
I to może być głowny powód. Należy sprawdzic połaczenie tych przednich portów USB. Mogą być do wymiany albo są źle podpięte.

[quote]Ja teraz w SP2 powyłączałem wszelakie aktualizacje już na początku, bo w pewnym momencie wykrywa, że "Padłem ofiarą oszustwa!"[/quote]
To jak aktywowałeś system? Zresztą to mozna obejść bez problemu. Teraz nieważne
[quote]najlepiej jakbyś mnie jeszcze pokierował, bo jestem kompletnym laikiem w takich sprawach... Domyślam się, że coś, skądś trzeba pobrać i zainstalować [/quote]
wejdź na strone którą podałem tam masz wszystko do swojej płytki. Wybierz z rozwijanego menu Bios. Pobierz najnowszy ostatni plik biosu. I wypakuj go do jakiegoś folderu, np o nazwie [b]Bios[/b]
Potem pobierz program @bios[b] [url="http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_a_bios.htm"]KLIK[/url][/b]. Zainstaluj program, uruchom i wybierz opcje Update New Bios. Program jest intuicyjny, potem wskazujesz folder z wypakowanym plikiem biosu. I klikasz [b]update[/b] Chwila i po robocie. restart.
Potem wejdź do Biosu i daj[b] Ustawienia domyślne [/b]zatwierdź zmiany i koniec. :D
















creativecreator
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1299971457' post='1219653']I to może być głowny powód. Należy sprawdzic połaczenie tych przednich portów USB. Mogą być do wymiany albo są źle podpięte.[/quote]

Niee, raczej nie. Jak już mówiłem, od początku są one nieaktywne. Widocznie nie zostały podłączone. 4 lata korzystałem ze swych portów USB bez zarzutów, więc powiętpiewam, że to może stanowić problem.

A czego dotyczyły wirtualne napędy? Ew. instalacji SP3?
Bo się zastanawiam co to za cholerstwo:
[URL=http://img863.imageshack.us/i/wirtualnydysk.png/][IMG]http://img863.imageshack.us/img863/259/wirtualnydysk.png[/IMG][/URL]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]A czego dotyczyły wirtualne napędy? Ew. instalacji SP3?
Bo się zastanawiam co to za cholerstwo:
[url="http://img863.imageshack.us/i/wirtualnydysk.png/"][/quote][/url]

To zapewne pozostałość po[b] Deamon Tools[/b]. I kto wie czy to nie wirtual namieszał.
Pobierz SPTDinst x86 [b][url="http://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-2-wazne-oprogramowanie-emulujace-napedy/"]KLIK[/url][/b] i usuń sterownik SPTD, który mimo usuniecia programu stale jest aktywny w systemie.

creativecreator
komentarz
komentarz (edytowane)

Znaczy, mam wpierw usunąć daemona? Bo on ciągle jest na moim kompie.

Ano miałeś racje. Po Usunięciu daemona i tego sterownika SPTD, ten dodatkowy napęd zniknął. :)
A czemu on tak właściwie przeszkadza? No bo problem z USB jest nadal..
(zaktualizowałem BIOS)

Gość
komentarz
komentarz

[quote]A czemu on tak właściwie przeszkadza? No bo problem z USB jest nadal..
(zaktualizowałem BIOS) [/quote]

Tworzony jest wirtualny naped przy pomocy sterownika. Sztucznie jest to wszystko generowane. Czasem system myli sie co do zainstalowanych urządzeń.
Pokaż obrazek z CPU-Z bo coś ci nie wierze w ta aktualizacje biosu. Zakładka [b]Mainboard.[/b]

creativecreator
komentarz
komentarz

[URL=http://img860.imageshack.us/i/bios.png/][IMG]http://img860.imageshack.us/img860/7418/bios.png[/IMG][/URL]

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pobierz OTL[color="#0000ff"][b] [url="http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe"]KLIK[/url]
[/b][/color]
W OTL zaznacz wszystkie sekcje na [b]Użyj filtrowania[/b]
Zaptaszkuj[b] Infekcja LOP i Infekcja Purity[/b]
na górze okienka [b]Całość informacji[/b] i [b]Wszyscy Użytkownicy
Po skanowaniu będą dwa logi OTL i Extras, dodaj logi do posta jako załaczniki

Jutro zrobie analize i zobaczymy co z tym USB wyjdzie. Poza oczywistą aktualizacją do stanu SP3 :D
[/b]

creativecreator
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. :) Dobranoc.

Sorry za te nazwy "Mam was w dupie" etc :D Nie jestem jedyną osobą korzystającą z tego komputera ^^.

A ten tu czego?

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\Monitoring\[b]KasperskyAntiVirus[/b]]

Gość
komentarz
komentarz

Do usuniecia pozostawione foldery od Deamoon Tools
[code][2011-02-04 20:56:19 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\DAEMON Tools Lite
[/code]

Odinstaluj ten dodatek
[code]O3 - HKLM\..\Toolbar: (vShare Toolbar) - {043C5167-00BB-4324-AF7E-62013FAEDACF} - C:\Program Files\vShare\vshare_toolbar.dll ()
[/code]

Aktualizacja[b] Firefoxa, jest wersja 3.6.15[/b] i nojanowszy[b] Acrobat 10
[/b][code]FF - HKLM\software\mozilla\Mozilla Firefox 3.6.13\extensions\\Components: C:\Program Files\Mozilla Firefox\components [2011-01-29 15:14:20 | 000,000,000 | ---D | M]
O2 - BHO: (AcroIEHlprObj Class) - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll (Adobe Systems Incorporated)[/code]

Kłopoty z USB są jednak typu sprzętowego. Niewłasciwe podłaczenie albo uszkodzenie do poczytania[b] [url="http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&biw=1600&bih=696&q=jedno+z+urz%C4%85dze%C5%84+usb+pod%C5%82%C4%85czonych+do+tego+komputera+ma+awari%C4%99&aq=1&aqi=g8&aql=&oq=jedno+z+urz%C4%85dz&fp=1&cad=b"]KLIK[/url][/b]

  • Dobra wypowiedź 1
creativecreator
komentarz
komentarz

Hmm, ok. Mimo wszystko dzięki wielkie za pomoc i czas spędzony na rozwiązywaniu mojego problemu. :) Dużo rzeczy się przynajmniej dowiedziałem i nauczyłem. :) DZIĘKI.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.