x-kom hosting

Niewidoczny naped DVD

_Bezimienna_
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety ale nie pojawił się :( wykrzykników też nie ma

Chyba nic z tego nie będzie :/ :(

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Chyba nic z tego nie będzie [/quote]

Spokojnie jeszcze nie skończyliśmy. :)

Wejdź na strone HP i pobierz plik biosu oraz stery do chipsetu[b] [url="http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=2093&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=3722384#N639"]KLIK[/url][/b]
Jak już bedziesz miała ściągniete daj znać.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

Ok pobrane

Gość
komentarz
komentarz

Najpierw zainstaluj chipset. Po instalacji pokaż obrazek z MU.
Potem zajmiemy się aktualizacją BIOSU

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

Załączam obrazek

Gość
komentarz
komentarz

Rozumiem że napęd CD\DVD nie jest widoczny w MU?
teraz wykonaj aktualizacje Biosu. Po aktualizacji będzie samoczynny restart.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297807310' post='1200659']
Rozumiem że napęd CD\DVD nie jest widoczny w MU?
teraz wykonaj aktualizacje Biosu. Po aktualizacji będzie samoczynny restart.
[/quote]
Nie dalej nie widać napędu
A czy ta aktualizacja nie wiąże się z utratą plików itp? :)

Gość
komentarz
komentarz

[quote]A czy ta aktualizacja nie wiąże się z utratą plików itp?[/quote]
to nie ma nic wspólnego z plikami na dysku.
Uruchamiasz instalator BIOSU, a potem wskazujesz mu plik biosu, który jest zamieszczony w instalatorze. Po wgraniu nowego Biosu, program wykona obowiązkowy restart.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297807734' post='1200668']
to nie ma nic wspólnego z plikami na dysku.
Uruchamiasz instalator BIOSU, a potem wskazujesz mu plik biosu, który jest zamieszczony w instalatorze. Po wgraniu nowego Biosu, program wykona obowiązkowy restart.
[/quote]
Zrobione i co teraz?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Zrobione i co teraz? [/quote]
Sprawdziłaś czy napęd jest widziany w Biosie i MU?

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297808202' post='1200674']
Sprawdziłaś czy napęd jest widziany w Biosie i MU?
[/quote]
Więc tak w Menedżerze nie ma napędu a Bios wygląda tak samo jak wcześniej co załączyłam zdjęcie

Gość
komentarz
komentarz

Powoli kończą się pomysły.
Ostatnia próba: wejdź do MU i rozwiń gałąź Kontrolery IDE/ATA/ATAPI
Kliknij na pierwszy kanał IDE PPM i wybierz Właściwośći > ustawienia zaawansowane. Zobaczysz w okienku w jakim trybie pracuje dany kanał. Powinno być [b]Ultra DMA[/b]
jeśli jest inaczej przestaw. Sprawdzasz wszystkie kanały w ten sposób.
[attachment=14831:ultr.png]

  • Dobra wypowiedź 1
_Bezimienna_
komentarz
komentarz

OK Tylko, że ja mam kilka tych kanałów i w żadnym nic nie pisze o trybie :(

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdziłaś wszystkie kanały IDE, tylko o te chodzi?
Zobacz co jest we właściwościach sterownika, zakładka [b]szczegóły[/b]. Zrób obrazek a potem testowo usuwasz wszystkie sterowniki od IDE. Restart.
[b]Czy masz na lapku zainstalowane jakieś oprogramowanie do wirtualnych napędów? Jeśli tak - odinstaluj.[/b]
Jeśli to nie pomoże - czeka cię sprawdzenie nagrywarki w serwisie. To że pali się dioda oznacza że urządzenie jest zasilane, ale jak sama widzisz nie jest w ogóle wykrywane w BIOSIE.
Mogło ulec uszkodzeniu, mógł się obluzować kabel łączący nagrywarke i płyte główną lapka.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297810044' post='1200701']
Sprawdziłaś wszystkie kanały IDE, tylko o te chodzi?
Zobacz co jest we właściwościach sterownika, zakładka [b]szczegóły[/b]. Zrób obrazek a potem testowo usuwasz wszystkie sterowniki od IDE. Restart.
[b]Czy masz na lapku zainstalowane jakieś oprogramowanie do wirtualnych napędów? Jeśli tak - odinstaluj.[/b]
Jeśli to nie pomoże - czeka cię sprawdzenie nagrywarki w serwisie. To że pali się dioda oznacza że urządzenie jest zasilane, ale jak sama widzisz nie jest w ogóle wykrywane w BIOSIE.
Mogło ulec uszkodzeniu, mógł się obluzować kabel łączący nagrywarke i płyte główną lapka.
[/quote]

Nie mam żadnego takiego oprogramowania (kiedyś miałam deamona)
Ok teraz mam usunąc te sterowniki?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote](kiedyś miałam deamona)[/quote]

W takim razie jeszce jedno sprawdzenie. W MU wybierz z menu Widok, pokaż ukryte urządzenia. Przejrzyj dokładnie liste czy nie ma czegoś żółtym znakiem zapytania. Lub czegoś od Demona.
Zwróc szcególną uwage na sekcje[b] sterowniki niezgodne z Plug and Play[/b]
Tak masz odinstalować sterowniki od kanałów IDE. Restart

_Bezimienna_
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='squonk' timestamp='1297810828' post='1200712']
W takim razie jeszce jedno sprawdzenie. W MU wybierz z menu Widok, pokaż ukryte urządzenia. Przejrzyj dokładnie liste czy nie ma czegoś żółtym znakiem zapytania. Lub czegoś od Demona.
Zwróc szcególną uwage na sekcje[b] sterowniki niezgodne z Plug and Play[/b]
Tak masz odinstalować sterowniki od kanałów IDE. Restart
[/quote]
Ok odinstalowane i zrobiłam screen tych niezgodnych
Po restarcie zamiast tego kanał IDE pokazały się ATA Channel 0, ATA Channel 0, ATA Channel 1, ATA Channel 1

Gość
komentarz
komentarz

No cóż nie widzę tu nic szczególnego. Rozumiem, że napędu jak nie było tak nie ma? :(
A jak wyglądają po deinstalacji kanały IDE?

_Bezimienna_
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='squonk' timestamp='1297812343' post='1200718']
No cóż nie widzę tu nic szczególnego. Rozumiem, że napędu jak nie było tak nie ma? :(
A jak wyglądają po deinstalacji kanały IDE?
[/quote]

Niestety nie ma napędu :(
a kanaly wyglądają tak

Tylko ten drugi ATA Channel 0 ma napisane w jakim trybie pracuje

Gość
komentarz
komentarz

W takim razie chyba już więcej nie pomogę. Trzeba sprawdzić nagrywarke i całego lapka.
A kiedy zauważyłaś to zniknięcie.\? Bo można jeszcze spróbować Przywracania systemu do dnia zanim wystąpiło.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297812825' post='1200720']
W takim razie chyba już więcej nie pomogę. Trzeba sprawdzić nagrywarke i całego lapka.
A kiedy zauważyłaś to zniknięcie.\? Bo można jeszcze spróbować Przywracania systemu do dnia zanim wystąpiło.
[/quote]


Wlaśnie o to chodzi, że niestety zauważyłam to zniknięcie dopiero około 3 dni temu a naprawde nie wiem jak długo mogło nie być tego napędu. Pewne jest to, że w lipcu jeszcze go miałam :/ a sprawdzałam daty przywracania systemu to mam tylko do 7 dni wstecz (i też nie wiem dlaczego tak )

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Pewne jest to, że w lipcu jeszcze go miałam :/ a sprawdzałam daty przywracania systemu to mam tylko do 7 dni wstecz (i też nie wiem dlaczego tak ) [/quote]
To akurat że daty są tydzień wstecz jest proste do wyjaśnienia. System przechowuje punkty przywracania tylko przez określony czas. Stare punkty usuwa.
Jak chcesz, przywróć do daty, kiedy widziałaś jeszcze ikonę napędu w Mój komputer.

_Bezimienna_
komentarz
komentarz

[quote name='squonk' timestamp='1297813272' post='1200723']
To akurat że daty są tydzień wstecz jest proste do wyjaśnienia. System przechowuje punkty przywracania tylko przez określony czas. Stare punkty usuwa.
Jak chcesz, przywróć do daty, kiedy widziałaś jeszcze ikonę napędu w Mój komputer.



:) wydaje mi się, że konkretnej daty nie znam a najlepiej by było jakbym przywróciła do czerwca ale się chyba nie da tak :/
Mimo wszystko dziękuję za pomoc i za to, że ślęczysz przed komputerem do tej godziny żeby pomóc :)
Dziękuję
Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

[quote]wydaje mi się, że konkretnej daty nie znam a najlepiej by było jakbym przywróciła do czerwca ale się chyba nie da tak[/quote]
Do czerwca nie przywrócisz. Możesz jedynie do najdalszego punktu wstecz.
pozdro

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.