x-kom hosting

[Phenom II oraz Athlon II ]Lista procesorów z odblokowanymi rdzeniami.

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

W tym temacie będzie zawarta lista procesorów na których udał się się unlock trzech bądź czterech rdzeni lub Cache trzeciego poziomu w Phenomach II X4 8xx lu Athlonach II gdzie istnieje możliwość odblokowania pamięci Cache trzeciego poziomu, dodatkowych rdzeni lub Cache L3 i rdzenie.
Informacje proszę zamieszczać według schematu.
Wskazówka : zalecam ustawienie napięcia na 1,35V oraz CPU/NB na 1,25 V oraz uruchomienie OCCT z wysokim priorytetem na 5-6h. Jeżeli test przejdzie pomyślnie to możemy się cieszyć dodatkowymi rdzeniami.

Numer seryjny - model płyty głównej - BIOS - taktowanie @ ilość rdzeni ( w przypadku Phenoma II X4 8xx i Athlona dane o Cache L3 ) - nick

[b][size="2"]0927EPMW[/size][/b]

0927EPMW - Asus M4A88T-V EVO/USB3 - 0305 - [url="http://img522.imageshack.us/img522/2624/cpuzrm.png"]3596 MHz[/url]@ X4 - Sayan

[color="#ff0000"]//przenosze na zyczenie autora
//ciaciama[/color]

Edytowane przez Sayan

Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP
Gdzie znajdę numer seryjny procesora? Tylko na nim? Musiałbym zdejmować chłodzenie, czego wolałbym uniknąć...
Bo programik CPU-Z mi numeru seryjnego nie podaje.

Gość
komentarz
komentarz

Tak, tylko na procesorze.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

No to powodzenia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie rozbierał chłodzenia i potem nakładał nowej termo-pasty tylko dlatego, żeby tu podać numer seryjny swojego CPU. No, chyba, ze ktoś wcześniej to przepisał przed założeniem albo aktualnie zmienia pastę/czyści radiator...

Btw- mój AMD PII x3 720BE odblokowuje się do AMD PII x4 B20.

Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Akurat zmieniałem płytę oraz pastę, więc skorzystałem z okazji. 4 rdzeń stabilny czy komputer tylko wstaje ?

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie zrobiłem 15-to minutowy test OCCT. Nie pokazało żadnych błędów. Który raport wkleić?

[url=http://obrazki.elektroda.net/39_1296653985.png][img]http://obrazki.elektroda.net/39_1296653985_thumb.png[/img][/url]

A to ta płyta, na której odblokowałem 4-ty rdzeń: http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/asus_m3a78-t_790gx_phenom_9950/

Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

15 minut to za mało. U mnie przy za wysokim napięciu kontrolera sypał się po 4h. 5-6 h po takim czasie będziesz miał pewność.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiem, że 15 minut to przy odblokowywaniu nie za dużo, tyle co nic. Zrobię może test programem LinX, ok?

\\\ No i zrobiłem test. Żadnych problemów nie było (without errors).

[url=http://obrazki.elektroda.net/16_1296664381.png][img]http://obrazki.elektroda.net/16_1296664381_thumb.png[/img][/url]


[attachment=14590:LinX 2011-02-02 16-53.log.txt]

Edytowane przez Igorrodz
Lipton
komentarz
komentarz

[quote]No to powodzenia. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie rozbierał chłodzenia i potem nakładał nowej termo-pasty tylko dlatego, żeby tu podać numer seryjny swojego CPU.[/quote]20 min. roboty Cię zbawi? Wspomożesz tą czynnością ten temat.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' date='06 luty 2011 - 19:37' timestamp='1297017544' post='1192948']
20 min. roboty Cię zbawi? Wspomożesz tą czynnością ten temat.
[/quote]

Nie mam już termo-pasty. Dasz dwie dychy na ZM-STG2?

Gość
komentarz
komentarz

Bawi was ten spam? Albo zobaczę rzeczowe posty albo cały syf usuwam.

Lipton
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Nie mam już termo-pasty. Dasz dwie dychy na ZM-STG2? [/quote]
Widzisz... niekoniecznie trzeba nakładać na nowo pastę. Z mojego doświadczenia z Athlonami II/Phenomami II X3 wynika, że większość pasty i tak pozostaje na coolerze, po ponownym nałożeniu chłodzenia na "czapę" większość się ułoży w podobny sposób i da te same temp.

Edytowane przez Lipton
Dżakub
komentarz
komentarz

Mam takie jeszcze pytanie, ile można odblokować pamięci L3 w Athlonie? To od czegoś zależy czy jest jakaś ilość która da się odblokować albo nie.

Gość
komentarz
komentarz

To zależy czy dany egzemplarz jest wyposażony w fizyczną pamięć trzeciego poziomu.

Piaer
komentarz
komentarz (edytowane)

Procesor: Athlon II X3 445, oznaczenie z pudełka: ADX445WFGMbox, napięcia: standardowe, odblokowane 6 mb cache L3, czwarty rdzeń nie działa. Przepraszam, ale numeru serii z procka nie mam za bardzo jak podać...
[b]UWAGA![/b]Cenna wskazówka: sprawdzajcie, czy macie chociaż cache. Jeśli Winda sie nie bootuje, to musicie wyłączyć jeden rdzeń w BIOSie. Niekoniecznie będzie to ostatni, więc próbujcie po kolei. Dla przykładu u mnie to wygląda tak:
Core0 - Always enabled (de facto rdzeń pierwszy)
Core1- Enabled (de facto rdzeń drugi)
Core2- Disabled (de facto rdzeń trzeci)
Core3- Enabled (de facto rdzeń czwarty)

Z tego co wyczytałem na necie, to niektóre procki L3 po prostu fizycznie nie posiadają


No info - Asrock M3A770DE - 1.70 - 3.1 ghz @ X3 (unlocked L3 cache) - Piaer

EDIT: CPU-Z

Edytowane przez Piaer
  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Może nie do końca w temacie ale czy ten procesor da się odblokować?

[url=http://obrazki.elektroda.net/78_1301335715.jpg][img]http://obrazki.elektroda.net/78_1301335715_thumb.jpg[/img][/url]

  • 8 miesięcy później...
FANTOMAZ
komentarz
komentarz

Hmm nie robiłem testów ortosami itp ale chodzi mi juz ponad tydzień komp, dziennie z 10h i nie było żadnej zwiechy to znaczy ze 4 rdzeń jest stabilny ? :P

Gość
komentarz
komentarz

Pod obciążeniem to jedynie sprawdzisz. A to i tak nie daje 100% pewności.

  • 2 tygodnie później...
graci26
komentarz
komentarz

A mam takie pytanie.Czy jest możliwe odblokowanie rdzeni na Phenomie II x4 840 ? Bo z tego co słyszałem to tylko Phenom II 960T można odblokowac na X6 1600T/1605T

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='graci26' timestamp='1325441275' post='1408926'] Czy jest możliwe odblokowanie rdzeni na Phenomie II x4 840 ? [/quote]
Nie. Tu nie ma czego odblokowywać.

[quote name='graci26' timestamp='1325441275' post='1408926'] Phenom II 960T można odblokowac na X6 1600T/1605T [/quote]
Można, istnieje taka potencjalna możliwość.

Gość
komentarz
komentarz

Inne X4 na Thubanie można odblokować.

  • 4 tygodnie później...
borsukmłody
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja mam Phenoma II X2 555 BE. - HDZ555WFK2DGN CACDC AC 1047DPM (niewiem który to nr.seryjny)
Odblokował mi się na płycie [b][i]ASROCK 970 EXTREME 3 . bios 1.0 (innego niema)[/i][/b]

Ale tylko trzy rdzenie. Przy dwóch jajkach ma TDP 80 W ,przy 4 -180W. Płyta obsługuje procki z TDP do 140 W.
Po włączeniu kompa i wyprubowaniu wszystkich możliwych ustawień w biosie - konkluzja co następuje.
Komputer[b][u] uruchamia się [/u][/b]i działa [b][u]TYLKO[/u][/b] przy ustawieniach rdzeni - 0-enable, 1-disable, 2-enable, 3 enable.
Zalączam screen. Ten drugi jest podczas benchmarku CoH na Full detalach
Ps.
Procka nie testowałem programem.
Po kilku godzinach gry w CoH nie było problemów.Gra działała lepiej niż przy dwóch rdzeniach.

Jak ktoś wie dlaczego tak działa a nie inaczej, proszę o info.

Edytowane przez borsukmłody
Filo1
komentarz
komentarz

Udało się komuś odblokować 960T.
I na jakiej płycie.
Przymierzam się do zakupu

  • 4 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Mi się udało tylko odblokować PII x3 720BE ale marne OC ma po tym [i]unlocku [/i]- maks @3.1Ghz stabilne.
Na x2 jest lepiej bo maks @3.4Ghz ale i to 'nie zrywa gaci' :(
Płyta: M3A78-T oraz GA-990XA-UD3 (na obu podobnie, zatem problem to CPU a nie MBO).

EDIT:
Odblokowałem też Semprona 140 @x2 ale OC nie robiłem.
Płyta: M3A78-T.

  • 2 miesiące później...
osemoka
komentarz
komentarz

Posiadam AMD Athlon x3 435. Próbowałem odblokować 4 rdzeń na płycie asrocka M3A770D i chyba nie wyszło. Komputer się włączył, ale prawie żaden program nie chciał się odpalić. Wróciłem do trzech rdzeni zwiększając taktowanie o 10%, może później sobie zwiększę stopniowo jeszcze więcej.

Może ma ktoś radę co do mojego problemu z tymi programami ? Pewnie jeżeli nie mogę prawidłowo odblokować 4 rdzenia to i L3 chodzić mi nie będzie, czy się mylę ? Nie chcę niczego psuć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.