x-kom hosting

Konfiguracja Netgear WNR2000v2

Volgerd
utworzono
utworzono

Witam, od tygodnia z przerwami walcze z routerem, zakupiłem sobie router Netgear WNR2000v2, mam internet z Netii.
Problem polega na tym, że router nie 'widzi' dynamicznego IP, widzi tylko "static".
Internet normalnie działa na modemie, też netgearu, ale jak już wczesniej powiedziałem router (Netgear WNR2000v2) wykrywa mi static IP, a Netia daje dynamiczne, wiec powiem szczerze, niezla rzez. Probowalem instalowac modem z płyty i przez strone modemu, zrobilem te ich wszystkie 'pomocne' "rady" i nic.
Nie wiem jakie jeszcze info podać, więc dokleje reszte jak sie ktos zainteresuje.

Pozdrawiam i dzięki z góry, bo już mnie ten modem irytuje w jakości HD. -.-

szaki
komentarz
komentarz

twoja enkapsulacja tto pewnie PPPoA badz PPPoE a nie static czy dynamic IP

Volgerd
komentarz
komentarz

możesz jaśniej, bo nie rozumiem? Na tej stronie routera bawiłem się zmienianiem tego PPPoE/A na jakieś inne, ale to nic nie dało.
Chodzi mi o to że nie znajduje mi dynamic IP.

Niezbyt rozumiem? Bawilem sie opcjami PPoA/E i nic to nie dało. Cały czas mi znajduje tylko static IP.

szaki
komentarz
komentarz

Pytanie kupiłes WNR 2000 a Netie masz na jakim kablu na telefonicznym z koncówką RJ-11 czy na skretce z koncówka RJ-45. jesli na kablu telefonicznym to kupiłes nieodpowiedzni model routera i mozesz go co najwyzej podłaczyć do poprzedniego modemu netgeara (jaki to model) zmienic IP routera WNR 2200 z innej podsieci jesli podłczysz doz portu LAN modemu netgar do portu WAN nowego Netgaera lub zmien na inny IP ale z tej samej pdosieci łaczoąć porty LAN-LAN
WNR 2o00 nie posiada modemu ADSL jeslli w tej technologi masz internet (czyli kabel telafoniczny) to zakupiłeś nie ten model routera

Pytanie kupiłes WNR 2000 a Netie masz na jakim kablu na telefonicznym z koncówką RJ-11 czy na skretce z koncówka RJ-45. jesli na kablu telefonicznym to kupiłes nieodpowiedzni model routera i mozesz go co najwyzej podłaczyć do poprzedniego modemu netgeara (jaki to model) zmienic IP routera WNR 2200 z innej podsieci jesli podłczysz doz portu LAN modemu netgar do portu WAN nowego Netgaera lub zmien na inny IP ale z tej samej pdosieci łaczoąć porty LAN-LAN
WNR 2000 nie posiada modemu ADSL jeslli w tej technologi masz internet (czyli kabel telafoniczny) to zakupiłeś nie ten model routera

Volgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

No wiem, wiem, wiem. Mój router nie ma wyjscia na ten kabelek co mi wychodzi ze sciany, więc kupilem sobie modem (tez netgearu - na nim internet działa) i teraz to wyglada tak:
ten kabelek ze sciany do modemu, modem ethernetem do routera, router ethernetem do kompa. Gdy robie instalacje z plytki to wszystko jest okej, tylko znajduje mi ten static IP.
Jakie Lan-Lan, ja jestem zwykły szary obywatel, masz jakis poradnik? O_o
[b]Ten modem netgera to ADSL2+, DM111P[/b]

szaki
komentarz
komentarz

Jaki model tego modemu. Odpowiadać na pytania!!! do jasnej anielki. :)

Volgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

zeedytowałem posta od razu jak doczytałem.
[b]Ten modem netgera to ADSL2+, DM111P[/b]

szaki
komentarz
komentarz

No i co po podpieciu WNR 2000 do netgeara z jedynego porty w 111 do jednego odróznniajacego sie portu w w WNR 2000 o nazwie INternet i ustwieniu na dynamic IP nie ma internetu? powion być

Volgerd
komentarz
komentarz

A gdzie moge ustawic na dynamic IP? Bo to samo mi szuka dostepnego polaczenia i znajduje tylko Static IP. A wszystko mam raczej dobrze podpiete.

szaki
komentarz
komentarz

A jak static IP i pyta o adres to wpisz adres 192.168.0.1 ja nie mam manuala do routera ani tego sprzetu to piszę lekko na czuja

Volgerd
komentarz
komentarz

sprobuje jutro tak zrobic, ale jak sie wybierze 'static ip' to, o ile pamietam, tam jest tego wiecej do wypelniania. Teraz skad ja mam magika wytrzasnac zeby mi z tym pomogl.

szaki
komentarz
komentarz

jak sciagne manuala to napisze uzywaj do konfiguracji przegladrki internetowej nie płyty cd
adres rouyera WNR to 192.168.1.1
user name admin
hasło to password i am mozesz wybierac do woli static ip dynamic i inne

Tam wejdź w Basic settings i zaznacz GET Dynamically from ISP
[attachment=14311:dups.PNG]

Volgerd
komentarz
komentarz

ja z tej stronki oczywiscie ze probowalem tez cos robic, i mam wszystko ustawione tak jak mowisz :/

szaki
komentarz
komentarz

podłaczyłes WNR 2000 do modemu netgear z portu zółtego netgera 111 do portu internet routera wnr 2000 i sprawdź czy do ntgear 111 zalogujesz sie na adres 192.168.10.1 z pominieciem WNR 2000 nazwa uzytkownika i hasło tez admin\passwpord

Volgerd
komentarz
komentarz

ja z tej stronki oczywiscie ze probowalem tez cos robic, i mam wszystko ustawione tak jak mowisz :/

szaki
komentarz
komentarz

czyli łaczysz sie na adres 192.168.0.1 z modem netgear 111

Jesli tak to sprobuj w static IP ustawic
Adress Ip 192.168.0.10
maska 255.255.255.0
Geatway 192.168.0.1

Volgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem to co powiedziales, czyli podpialem router normalnie + modem, i sprobowalem sie zalogowac na stronce modemu, ale niestety nie da sie.
Łączyłem się na strone modemu wtedy gdy mialem podpiety router, myslalem ze o to ci chodzi, a jesli chodzi o strone modemu to moge na nia wejsc oczywiscie gdy jest podlaczony modem.

szaki
komentarz
komentarz

spróbuj na modem adres 192.168.1.1 jesli tak to zmienimi IP w ktoryms z routerów i powinno zaskoczyc

przy połczeniu modemu netgar
start-> wyszukaj lub uruchomtam wpisz [b]cmd[/b]
w wierszu polecen wpisz [b]ipconfig /all[/b] i sprawdz jaki jest adres przy wpisie Brama domyslna w wynikach połczenia lokalnego jesli adres to 192.168.1.1 to bedzie adrs modemu jesli inny to ten iiny to adres modemu

Volgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, zrobie tak jak powiedziales i zaraz dam znac.

Ja mam to wpisac "Adress Ip 192.168.0.10
maska 255.255.25.0
Geatway 192.168.0."
w stronce routera czy modemu? Bo na stronce routera jak wpisalem to tam jeszcze brakuje dwoch okienek. A teraz wejde na strone modemu i tam to wpisac sprobuje. Przypuszczam ze mialem to wpisac w routerze, bo w modemie w ogole nie ma gdzie tego wpisac, a w sumie to i po co. W routerze potrzebuje jeszcze do wypelnienia jakies dwa DNS'e bodajze bo inaczej mi nie chce ruszyc na tych twoich parametrach.

szaki
komentarz
komentarz

sprawdziłes brame domyslna?
jesli adres modemu to 192.168.0.1
to wpisz w routerze WNR 2000
Address IP 192.168.0.10
Mask 255.255.255.0
Geatway 192.168.0.1
jak masz tam gdzie wpisac DNS to wpisz 192.168.0.1 jak nie to nie wpisuj

Ale najpierw sprawdź brame domyslna

zanim wpiszesz cokolwiek w WNR 2000 powinna byc opcja LAN IP SETUP i tam zmine address IP na 192.168.4.1

Volgerd
komentarz
komentarz

Zrobie to jutro i zdam relacje ok. 18, wielkie dzieki za zainteresowanie i poswiecenie z Twojej strony. Musze spadac, jutro do szkoly.
Do jutra, pozdrawiam!

Moja brama domyslna to 195.114.190.150, cos to zmienia? :)

szaki
komentarz
komentarz

Przy podłaczeniu jedynie modemu 111 i komputera
W wierszu polecen czyli po wpisaniu komendy cmd
wpisz
ipconfig /all >C:\log.txt

na dysku c utworzy sie plik w notatniku o nazwie log.txt wynik wklej na forum

Volgerd
komentarz
komentarz (edytowane)

Konfiguracja IP systemu Windows



Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : wicio-dbfabfe15

Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :

Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany

Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Lista przeszukiwania sufiksów DNS : home



Karta Ethernet Połączenie lokalne:



Sufiks DNS konkretnego połączenia : home

Opis . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller

Adres fizyczny. . . . . . . . .

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

Adres IP. . . . . . . . . . . . . :

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . :

Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 62.233.233.233

Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 19 stycznia 2011 14:26:09

Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 19 stycznia 2011 14:31:09

szaki
komentarz
komentarz

Address IP 192.168.0.10
Mask 255.255.255.0
Geatway 192.168.0.1
wpisz w routerze te dane w statycznym IP

Mam pytanie jaki adres wpisujesz zeby połaczyc się z routerem WNR 2000?

Teraz masz opcje do wypróbowania
Satyczne IP
Address IP 192.168.0.10
Mask 255.255.255.0
Geatway 192.168.0.1

Stayczne IP i zmiana w IP LAN Setup n 192.168.2.4

Statyczne IP i zmiana w IP LAN Setup n 192.168.0.4

Dnamiczne IP i zmina IP LAN SETUP adresu na 192.169.24 lub 192.168.0.4

Pozostaje jeszcze kwestaia sprawdzenia filtrowanie adresów MAC w 111 to powinno byc attached devices

Volgerd
komentarz
komentarz

http://192.168.1.1/ - tą strona sie lacze z routerem.

Nic.
"Address IP 192.168.0.10
Mask 255.255.255.0
Geatway 192.168.0.1"
W tym brakowalo dnsu wiec wpisalem Address 192.168.1.1
A to ip 192.169.24 jest za krotkie, probowalem wpisac je o tak 192.169.24.1 i 192.169.24.0 ale tez nie zadziałało.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.