x-kom hosting

Problem z łącznością routera TP TL-WR740N

enFuego
utworzono
utworzono

Witam droga osobo chcąca mi pomóc!

Nie mam dla Ciebie nic w zamian, ale możesz zrobić herbatki, przyjść z powrotem do komputera i rozkoszować się swoją bezinteresowną pomocą. Mam problem z routerem, jest to router TP TL-WR740N, "nówka" ze sklepu. Router podłączyłem tak jak trzeba. Kabelek z MODEMU do portu WAN, kabelek od kompa do portu LAN1. Wszystko skonfigurowałem i jest niby cacy... Do sedna, problemem jest to, że po np. 15 minutach użytkowania przestaje mieć internet. Nie działa ping wp.pl. Netu po prostu nie ma. Muszę wejść na router 192.168.1.1 i w zakładce NETWROK->LAN jeszcze raz pobrać adresy ip itd. Co powoduje że znowu mam internet przez te paręnaście minut. Mam internet z UPC. Help :)

szaki
komentarz
komentarz

Wyłacz modem od pradu nie ponownie przydzieli adres routerowi, chyba ze to przerabiałes

enFuego
komentarz
komentarz

przerabiałem to :/

kurczakos1
komentarz
komentarz

Może dzierżawa adresu jest ustawiona na tak krótki okres?

szaki
komentarz
komentarz

Adresy recznie w kompach to pomoze nam wykluczyc kłopoty z DHCP

enFuego
komentarz
komentarz

Więc zmieniłem z DYNAMIC IP na STATIC, przepisałem wszystkie adresy itd. i problem się o dziwo powtórzył :( help people!

szaki
komentarz
komentarz

Pisałem o komputerze nie routerze.

enFuego
komentarz
komentarz

Czyli na routerze wyłączyć DHCP i ręcznie adresy przypisać do kompów ?

szaki
komentarz
komentarz

nie musisz wyłaczac serwera.
tak np adres IP 192.168.1.5 nastepny 6 itd
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.1
DNS 192.18.1.1
takie ustawienia jesli adres routera t o 192.168.1.1

enFuego
komentarz
komentarz

Dzięki, że zniżyłeś mnie do takiego poziomu jakbym był blondynką nic nie wiedzącą o kompach :D

Zaskoczę Cię :) jak wpisałem na sztywno adres maske i brame [idealnie te same które sam komputer przypisuje] to w ogóle netu nie mam :D
kuźwa :D

Poprawka, już działa, ominąłem DNS :D zobaczymy czy problem się powtórzy... Jednakże myślę że to nie naprawi problemu...

szaki
komentarz
komentarz

Cóż mnie interesuje czy znasz się na kompach czy nie. Powodzenia

enFuego
komentarz
komentarz

Poszło dość szybko... Net się urwał :) jakieś inne propozycje ?

szaki
komentarz
komentarz

Gdzie ci urywa tego neta miedzy kompem a routerem czy miedzy routerem a modemem?

GET IP with unicast DHCP to masz zaznaczone w Network WAN?

enFuego
komentarz
komentarz

Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.)

Odznaczone

Hmmm sieć między kompami działa, a net urywa, więc chyba między modemem a rutem
Żeby w ogóle net był to musiałem wpisać w ruter MAC modemu, to chyba dobrze nie ?

szaki
komentarz
komentarz

W router MAC modemu to raczej w modemie MAC routera. A najlepeij sklonuj MAC z kompa gdzie działał tylko z modemem
Network-> MAC Clone

Jak zaznaczasz ten unicast to net znika?

enFuego
komentarz
komentarz

Zrobiłem RESTORE FACTORY MAC, i działa net :) poczekamy zobaczymy kiedy zerwie...

No i net padł, zaznaczyłem teraz tą opcję GET IP cośtam, zobaczymy
następnym krokiem będzie przypisanie MACa mojego kompa rutowi, ale wtedy będę musiał chyba zmienić ten kompowy nie ?

Znowu padł, jak klonuje MAC mojego kompa to w ogóle nie ma netu ehh

No i znowu :/ tym razem hulało dobrze ponad dzień, wtf? :(

and again,,,

Proszę o pomoc ! :(

szaki
komentarz
komentarz

Dobrego MACa klonujesz? konuj tego gdzie działa internet bez TP-Linka. zrywa neta przy połaczeniu kablowym czy Wi-Fi?

enFuego
komentarz
komentarz

Sprawdzę przy najbliższej okazji, czyli niebawem ;) Właśnie wróciłem do domu i znowu netu nie było, net działa na 2 MACach, na MACu modemowym i tp-linkowym. Zgodnie z Twoimi instrukcjami wprowadzam MAC modemowy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dla MACa modemowego pobiera inne adresy niż przy MACu TP-linkowym, wtf? To normalne?

neta chyba zrywa między modemem a routerem
teraz nie miałem netu a siec działała

blagam pomozcie :(

szaki
komentarz
komentarz

Jak działa sieć to nie ma filtracji MAC lub działa nieprawidłowo. MAC powinien byc komputera. Chyba ze nie uzywasz modemu wogóle. Co to za modem jest. moze tam trzeba by coś przestawić.

enFuego
komentarz
komentarz

Zaraz wychodzę także jutro podłącze bezpośrednio modem do kompa i sprawdzę czy tak działa mi net, jak tak to przypiszę routerowi MAC kompa, a kompowy MAC zmienię na ... ? Dowolny ? Mogą być same 0 ? :)

btw. jestem pełen podziwu tego forum, tylko Ty mi pomagasz :D mało osób się zna na sieciach czy co :)

szaki
komentarz
komentarz

MAC kompa nie musisz zmieniac on go tylko "klonuje czyli podmienia dla WANu. Dla LAN pozostaje stary MAC TP-Linka zeby nie bylo konfliktów.
Jesli nie forum to zawsze istnieją płatne serwisy komputerowe, które za opłatą zbadają problem na miejscu i z uśmiechem na ustach :)

enFuego
komentarz
komentarz

Ta, ludzie po studiach takich jak ja :D poza tym sam wole przez to przebrnąć żeby wiedzieć coś więcej na przyszłość. Pytanie:
Jak są dwa takie same adresy IP to jest konflikt, a przy MAC już nie ? :) czy po prostu nie przeszkadza to, że router będzie mieć taki sam MAC jak komp ? :)

szaki
komentarz
komentarz

TP-Link to router, switch serwr DHCP i co tam jeszcze w jednym. Router działa w warstwie 3 modeli ISO/OSI a switch w drugiej. czyli z routera do switcha operuje na adresach IP a switch na adresach fizycznych. switch tworzy sobie tablice ARP gdzie zapisane sa MACI podłaczonych urzadzen dlatego jest to funkcja klonowania zmina MAC dla storny WAn czyli routera nie switcha dla switcha MAC pozostaje tak jakby stary

enFuego
komentarz
komentarz

Od czasu mojego ostatniego wpisu wszystko działa jak należy i mam nadzieję, że tak zostanie. Mam do Ciebie pytanie szaki. Czy istnieje taka możliwość, że usługodawca internetu w jakiś sposób, może miał awarię, wpływał na działanie modemu, co mogło powodować właśnie takie "stop'y" ? :)

ok, nagle znowu zerwało mi net, może to jakiś konflikt powstający przez działanie mojego kompa??

szlag mnie trafi z tym netem !@

szaki
komentarz
komentarz

A weż zmien adres routera i adrsy IP kompów na inna podsieć albo nawre inną klasę. Moze czasem powstaje konflikt IP i dlatego pakiety się gubią.
walnij sobie router np. na 10.4.4.4 i z tej podsieci adresy kompów

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.