x-kom hosting

Problem z domowym Hot-Spotem

szaki
komentarz
komentarz

teraz w przegaldarce w pasku adresu wpisz adres 192.168.100.252 tylko goły adres bez zadnych www, http itp

szymek9876
komentarz
komentarz

Wpisuje i nadal nic-błąd wyświetlania strony

szaki
komentarz
komentarz

Start -> panel sterowania -> centrum sieci i udostepniania -> zmien ustawienia karty sieciowej -> Połaczenie lokalne-> PPMyszy -> własciwosci-> Protkół internetowy TCP/IP IPv4-> własciwosci i wprowadź reczenie
adres IP 192.168.100.55
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.100.252
DNS 192.168.100.252
i sprawdź czy sie połaczy. niestety TP-340 G maja to do siebie że po pewnym czasie nie chca wchodzic w panel administracji routerem i trzeba go resetowac

szymek9876
komentarz
komentarz (edytowane)

No wpisuje to IP w przegladarce i nadal nic

szaki
komentarz
komentarz

to czeka cię reset. do czego masz podpiety owy AP modem kabel jaki dostawca?

szymek9876
komentarz
komentarz

Dostawca AP i internetu to SIGMA, lokalny dostawca internetu, a kabel to nie wiem jakiej firmy

szaki
komentarz
komentarz

chodziło mi czy w domu masz tylko kabel czy modem nazwa nic mi nie mówi bo to pewnie jakis lokalny dostawca internetu. Jak nie jestes pewien co i jak to zgłos się do dostawcy jesli to on konfigurował router. wczesniej internet działał na kompie którego masz teraz?

szymek9876
komentarz
komentarz

Napisz mi co i jak prosze bo zielony jestem jak nic przy tym, niestety nie bede mial dostepu do tego komputera przez dwa dni, ale bede na biezaca bede na forum , z innegro komputera. czekam na isnstrukcje co do resetu

teraz to nowy komputer jest, w domu nie ma zadnego modemu procz tego AP+kabel+antenka

szaki
komentarz
komentarz

To moze być klopot bo po resecie moze zniknac internet jesli dostawca stosuje filtrowanie MAC. najlepiej jakbys maił gdies kompa gdzie net działał bez routera. podepnj kabel bezposrednio do kompa (bze routera) i sprawdź czy masz internet jesli nie bedzie przestaw z powrotem na automatyczne pobieranie adresu (chyba ze nie ustawiłes adresacji o którą prosiłem w któryms z postów w centrum sieci i udostepniania)

szymek9876
komentarz
komentarz (edytowane)

Skomplikowane to troche, bo to nie moj komputer i dostaloby mis sie gdybym cos zepsul, gdyby net nie dzialal czy cos. Robie to na prosbe kuzyne a jak sie jego rodzic dowiedza(jak przestanie internet dzialac to sie raczej dowiedza heh) to bedzie kiepsko;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.