x-kom hosting

Problem z kupnem procesora

pawlol96
komentarz
komentarz

Raczej obudowy nie chciałbym zmieniać na większą. Wolałbym zostać przy mATX. Dlatego chodzi mi o płytę główną mATX (DDR2 jakby się dało). Na razie nie będę kupował GTX'a 570. Dysk mam 1TB (nie pamiętam jakiej firmy - ale kosztował coś ok. 200-300zł.). Czyli tak teoretycznie stracę (po kupnie, a następnie sprzedaży częsci) około 600 zł. Co do tej płyty głównej to bym bardzo chciał zostać przy mATX i ramy DDR2 (no chyba, że lepsza - wydajniesza - by była jakaś inna mATX DDR3).

Pozdrawiam.

tyu
komentarz
komentarz

Najlepiej to tak

gtx 460 od evgi
600zl

fortron 460w ghn 170zl

athlon ii x4 640
340zl

1100zl razem i masz dobrego kompa

pawlol96
komentarz
komentarz

A dało by radę np. coś z tej listy procesorów do mojej płyty głównej wybrać ? http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N68-S

DaLufuxa
komentarz
komentarz

No tyu właśnie wybrał. Athlon II X4 socket AM3.

pawlol96
komentarz
komentarz

A jakbym zamiast AMD 4 rdzeniowego kupił Intel'a np. i5 to Intel byłby wydajniejszy, tak ? [b]DaLufuxa [/b] możesz mi złożyć takie same części (płyta główna, ram itp.) pod Intel'a i5 (rdzenie) tak do kwoty 2 000 zł.

DaLufuxa
komentarz
komentarz

Czy Ty chcesz sprzedać swojego obecnego kompa i kupić nowego? Czy wymienić procesor, płytę główną, ram i zasilacz. Jak tą drugą opcję to do 2000 zł:

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
530 zł

Płyta główna:
MSI 870-C45 /AMD870/
239 zł

Pamięć RAM:
Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX XMP
190 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
149 zł

Karta graficzna:
EVGA GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI
599 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 370 (Black)
179 zł

Zasilacz:
Fortron FSP460-60GHN 460W
169 zł

Suma:
2055 zł brutto
1670.73 zł netto

Taka opcja będzie najlepsza. Sprzedajesz całego kompa oprócz nagrywarki i kupujesz nowe części. Ja bym tak zrobił. No ale Twój wybór. Aha, na tym sprzęcie pograsz sobie spokojnie ;)

pawlol96
komentarz
komentarz (edytowane)

A jesteś pewien, że na tym kompie co ty napisałeś powyżej pogram przez parę ładnych lat ? Jeżeli tak to zbieram kasę. Dziękuję za pomoc.

[i]Edit: [/i]

A ta obudowa: http://allegro.pl/obudowa-nzxt-alpha-z-oknem-procpu-poleca-i1384608133.html Wygląda na elegancką, również wygląda na wszechstronną.

aaaaaa... zapomniałbym, a co do tych samych części tylko pod Intel'a (4 rdzenie) jakby to wszystko wyglądało ?

Edytowane przez pawlol96
x-man
komentarz
komentarz

To jest trochę pokręcone, bo żeby na każdej grze pograć na max detalach trzeba trochę wydać. Ja bym chwilę się wstrzymał jeszcze tak ze 3 miesiące i dozbierał kasy. Bo tak teraz wyszły nowe procesory intela, jakoś przełom marca/ kwietnia wyjdą amd "buldożery". Być może obecne procki potanieją dzięki temu. A na chwilę obecną to faktycznie chyba najlepiej sprzedać i od nowa wszystko złożyć.

DaLufuxa
komentarz
komentarz

Moim zdaniem w tej cenie pod Intela się nie opłaca. Na razie poczekaj trochę :D Może będzie taniej.

pawlol96
komentarz
komentarz

A ja jestem w stanie wydać ok. 2tys. zł. na Intel'a, ponieważ jest wydajniejszy.

Tutaj złożyłem sobie taki zestaw po mojemu:

- Intel Core i5-760, 2.8 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX
- MSI H55M-E23,H55, DualDDR3, SATA2, D-sub/DVI/HDMI, mATX
- Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP Low-Voltage
- Obudowa ATX AEROCOOL PGS Vx-E PRO BATTLE EDITION, 0.6 SECC, bez zasilacza
- Zasilacz Fortron ATX Everest 500W (modularny) Aktywne PFC retail

I to by mi wystarczyło jak na razie ? Za cały ten zestaw: [b]2 269,50 [/b] zł. A kartę graficzną bym później dokupił.

djmakus
komentarz
komentarz

i5 760 nie ma zintegrowanej grafiki więc nie wiem jak Ty chcesz na tym pracować

pawlol96
komentarz
komentarz

Mam już swoją karte graficzną. Jak na razie nie będę jej zmieniać. Czytaj tematy od początku !

Ajschylos
komentarz
komentarz (edytowane)

Yaaa to sie nazywa pomyslunek "CPU bedzie dobry to mi komp na kilka lat do gier wystarczy" . Zamiast kupic jakiegos phenoma 2 x4 (bez b edit bo widze ze gosc raczej nie bedzie podkrecal) i do tego jakas sensowna grafe to nie bo mi cpu ja bedzie renderowac....
Ty GTA IV na tym sprzecie odplailes z full detealami? Kozak

Edytowane przez Ajschylos
pawlol96
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja na pewno zmienie karte graficzną, ale na razie nie będę zmieniał. A tego AMD'eka 955 wszyscy mi polecają. Czekam na zestaw pod Intel'a. Może by był dobry ten co ja wam pokazałem ? Procka podkręce jak będzie potrzeba.



[i]Edit: [/i]


Ostatnio trochę poczytałem na forach i złożyłem zestaw pod AMD'eka 955 za 2 460,16 zł o to on:

- [b]CPU [/b]- AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, 3,2Ghz Socket AM3, BOX
- [b]Płyta [/b]- MSI 870-C45, AMD 770, DDR3-1333, SATA2, GBLAN, ATX
- [b]Pamięć [/b]- Kingston HyperX 2 x 2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Kit of 2 Black Edition
- [b]Obudowa [/b]- Obudowa ATX AEROCOOL PGS Vx-E PRO BATTLE EDITION, 0.6 SECC, bez zasilacza
- [b]Grafika [/b]- Gigabyte GeForce GTX460 1024 MB GDDR5 (256bit), HDMI/DVI/D-sub, box
- [b]Zasilacz [/b]- Zasilacz Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus Aktywne PFC

Co o tym zestawie sądzicie ? Moim zdaniem jest całkiem porządny. Nie kupuje dysku (bo już mam - na razie ten wystarczy).

Edytowane przez pawlol96
DaLufuxa
komentarz
komentarz

Grafikę weź 768 MB, albo jakiś HD 6850. Zasilacz na Fractal Design Integra 500W. Reszta może być.

thecichy
komentarz
komentarz

jak intel i5 to ten nowy 2500k po dobrym oc dogania i7

cmaniak
komentarz
komentarz (edytowane)

Intel bo jest bardziej wytrzymały , kilka lat dłużej wtrzyma. Ludzie wybierają AMD bo jest tani i szybki ale mniej wytrzymały to prawda. Intel może jest odrobinke ( nie zabardzo ) mulowaty ale daje rade.

[color="#ff0000"]//+20% za spam i akceptacja na 30 dni
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
jaro1370
komentarz
komentarz (edytowane)

cManiak :o Intel jest bardziej wytrzymały od AMD ??? Każdy procek wytrzymuje te 5 lat lub więcej, więc to jest obojętne co kupimy, jeśli oczywiście kierować się tutaj wytrzymałością xD. Intel i5 jest wydajniejszy od tego Phenoma 955 ale oczywiście zestaw złożony na architektórze intela kosztuje więcej...


- CPU - AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, 3,2Ghz Socket AM3, BOX
- Płyta - MSI 870-C45, AMD 770, DDR3-1333, SATA2, GBLAN, ATX
- Pamięć - Kingston HyperX 2 x 2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Kit of 2 Black Edition
- Obudowa - Obudowa ATX AEROCOOL PGS Vx-E PRO BATTLE EDITION, 0.6 SECC, bez zasilacza
- Grafika - Gigabyte GeForce GTX460 1024 MB GDDR5 (256bit), HDMI/DVI/D-sub, box
- Zasilacz - Fractal Design Integra 500W

DaLufuxa wersja 1GB troche jest wydajniejsza od 768MB ale po OC ta róznica rośnie. HD6850 nie bierz bo AMD ma ciągle problemy z sterami, nie ma psyhix, jest bardziej gorąca od GTX460, oraz dłuższa.

Edytowane przez jaro1370
pawlol96
komentarz
komentarz

jaro1370, a mógłbyś złożyć taki zestaw optymalny (jak pod AMD'eka złożyłem) tylko bez karty graficznej, dysku twardego i napędu bo to już mam. A kartę graficzną zmienie jak bd. potrzeba.

jaro1370
komentarz
komentarz (edytowane)

Intel Core i5-760 2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX 735 zł + Scythe Mugen 2 160zł
Gigabyte P55-USB3 399 zł
A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 Gaming 200 zł - bedą lepsze od tych Kingstonów
Tacens RADIX IV 500W 215 zł lub Fractal Design Integra 500W
SilentiumPC Gladius 600 Pure Black 225 zł, może być ta buda co ty podałeś jeśli ci się bardziej podoba.

Wychodzi 1934zł, jeśli dałbyś tego Aerocoola i Fractala wyszło by coś około 2030zł + przesyłki. Chłodzenie na procka będzie ci potrzebne podczas OC, bo tego procesora aż grzech nie kręcić ;D. Ramy i płytę masz dobrą więc na pewno nie będą cię ograniczać podczas podkręcania.

Edytowane przez jaro1370
pawlol96
komentarz
komentarz

Czyli w sklepie GIGALAND wyglądało by to tak:

[img]http://img291.imageshack.us/img291/4516/dokompainteli5.jpg [/img]

Co do obudowy to ładna jest ta co Jaro podał - tą kupię. Grafikę kupię jak będzie potrzeba.

PS:

Jaro jesteś pewien, że ten zestaw jest lepszy od tego "mojego" co podałem pod AMD'eka ? Chodzi mi o to, czy na Intel'u i5 pogram w GTA IV na full - no i na tych najbardziej wymagających grach. Myślę, że procka nie bd. podkręcał jak na razie, ponieważ nie bd. miał takiej potrzeby jeśli bd. się sprawował w grach.

djmakus
komentarz
komentarz

te ceny to jakiś śmieszny żart ?

pawlol96
komentarz
komentarz (edytowane)

Te ceny to nie żart. Wejdź sobie na stronę GIGALAND (sklep komputerowy) i tam sobie sam możesz ustawiać konfigurację (automatycznie strona pokazuje kompatybilne części). Czemu tak myślisz, że to jakiś żart ?


Edit:

Całkiem przypadkiem "wpadłem" na test Intel'a i5 2500K. Stwierdziłem, że warto by było dopłacić "parę groszy" do tego procka.

[center][size="5"]1 [/size][img]http://img255.imageshack.us/img255/5638/dokompainteli52500k.jpg [/img]

[size="7"][b]VS [/b][/size]

[size="5"]2 [/size][img]http://img291.imageshack.us/img291/4516/dokompainteli5.jpg [/img]

Który zestaw lepszy ?[/center]

Edytowane przez pawlol96
djmakus
komentarz
komentarz

[quote]Czemu tak myślisz, że to jakiś żart ?[/quote]
procesor i5 760
esc.pl 730zł http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30312
gigaland 878zł
różnica: 148zł !
to jakieś kpiny aby płacić za to samo prawie 150zł więcej....

[quote]Stwierdziłem, że warto by było dopłacić "parę groszy" do tego procka.[/quote]
dobry wybór, tylko płytę zmień na chipsecie [b]P67[/b] - inaczej nie podkręcisz

pawlol96
komentarz
komentarz

A mógłbyś podać dokładny model - najlepiej z tej strony: http://gigaland-pclweb.systemb2b.com/ - bo wszystko bd. kupować w sklepie GIGALAND (mam tam rabat).

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.