x-kom hosting

Jak uruchomić program Płatnik na 2 komputerach ?

Dalik
utworzono
utworzono

Jak w temacie.
Potrzebuję mieć możliwość korzystania w Płatnika z dwóch , a nawet trzech stanowisk komputerowych.
Baza stoi na MySQL2000.

Z góry dziękuję

Gość
komentarz
komentarz

Instalujesz płatnika na kilku kompach, jeden z nich robisz "serwerem" udostępniając katalog z bazą danych, na każdej końcówce podajesz jako bazę źródłową bazę płatnika z udostępnionego katalogu i wszystkim użytkownikom zakładasz odrębne loginy.

Dalik
komentarz
komentarz

Chyba będę potrzebował bardziej łopatologiczną instrukcję :/

Udostępniłem (wraz z możliwością modyfikacji) katalog MSSQL$PLATNIK na komputerze na którym działa serwer MySQL.

[quote name='puciek' timestamp='1291212042' post='1132814']wszystkim użytkownikom zakładasz odrębne loginy.
[/quote]
Tego nie ogarniam do końca.

Gość
komentarz
komentarz

Ok, więc łopatologicznie krok po kroku:

Na serwerze:

1. Instalujesz płatnika + MSDE2005 jeżeli go nie ma (jak jest to nie instalujesz). Musisz podać dane administratora.
2. Po zainstalowaniu płatnika wybierasz utworzenie nowej bazy SQL
3. podajesz parametry serwera - musisz je zapisać: nazwa serwera - localhost, nazwa bazy - platnik
4. wybierz autoryzację windows.
5. Po zainstalowaniu się programu uruchamiasz płatnika i dodajesz nowego płatnika.
6. Jak dodasz płatnika, to z menu po prawej stronie wybierasz użytkownicy i tam dodajesz wyszystkich użytkowników programu.

Tyle jeżeli chodzi o serwer. Teraz na końcówce.
1. Instalujesz płatnika + MSDE2005 jeżeli go nie ma (jak jest to nie instalujesz). Musisz podać dane administratora (takie same)
2. Wybierasz połączenie z istniejącą bazą. Podajesz naze serwera - nazwa komputera, który robi za serwer np SERWER, i nazwę bazy - platnik.

reszta już powinna być zrozumiała

Jeszcze drobna uwaga. Musisz odblokować port dla MSDE w firewall'u windowsowym na serwerze inaczej końcówki nię połączą się z serwerem. Jest to port TCP 1433 (z resztą znajdziesz go w pliku \program files\microsoft SQL server\msde\log\errorlog w linijce: SQL server listening on 192.168.40.34: 1433-to jest port :) na samym końcu i to odblokowujesz jako wyjątek.

Dalik
komentarz
komentarz (edytowane)

Instaluję na końcówce wersję MSDE2000A i się wykładam na czymś takim:
[URL=http://img823.imageshack.us/i/beztytuups.jpg/][IMG=http://img823.imageshack.us/img823/8910/beztytuups.jpg][/IMG][/URL]
Spróbuję w wolnej chwili na innym PC, może pójdzie

Gość
komentarz
komentarz

Ten komunikat informuje o potrzebie podania silnego hasła dla użytkownika sa. Podaj hasło Q1w2e3r$ - będzie ono na tyle silne, że bez problemu zainstalujesz msde. Poza tym jakbyś ściągnął płatnika pełną wersję, to zawiera on już MSDE2005 więc nie ma potrzeby dodatkowego instalowania wersji 2000. Proponuję właśnie instalację 2005, bo 2000-czka jest już stara i wycofana przez MS

Dalik
komentarz
komentarz

Ale mam główną bazę na MSDE2000 . Czy na MSDE2005 będzie mi ona chodzić ?

Problem w tym, że nie wime jak zmienić hasło sa. Po wklepaniu [b]osql -U sa[/b] dostaję błąd , że nie odnaleziono [b]osql[/b].

Informuje ,że chyba coś tam było kiedyś mieszane z bazami sql wiec chyba się system pogubił

Gość
komentarz
komentarz

To czemu nie piszesz, że bazę już masz? Przy instalacji końcówek możesz mieć inne dane użytkownika SA ponieważ instalacja MSDE tworzy kolejny serwer - a łączyć się będziesz z tym już założonym. Do zabawy bazami MSDE2000 polecam programik: DBAMGR2K - http://www.asql.biz/GetFile.aspx?ID=5 - okienkowy manager baz danych MSDE2000 - z jego pomocą zmienisz hasło SA - jeżeli chcesz.

Dalik
komentarz
komentarz

Może od początku.

Mam już bazę na MSDE2000 PC1.
Teraz do tej bazy chcę podłączyć inny komputer (PC2).
Na PC2 nie mogę zainstalować MSDE2000 bo wyskakuje mi bład ze słabym hasłem. Nie ma tam pliku osql ale z tego co pamiętam kiedyś już na tym PC2 grzebałem coś z bazami.

W skrócie: chce podłaczyć się do bazy PC1 z komputera PC2, mogę nawet z komputera PC3 (tak aby było wszystko na czysto).

Gość
komentarz
komentarz

Przy instalacji MSDE w pliku wsadowym możesz podać parametry instalacji serwera wraz z nowym hasłem dla sa.

Postać pliku wsadowego setup.bat

setup.exe /qb+ SAPWD="hasło" COLLATION="Polish_CI_AS" INSTANCENAME="MSSQLSERVER" SECURITYMODE="SQL" DISABLENETWORKPROTOCOLS=0 ADDLOCAL=SQL_Engine,Client_Components

i ta linijka wystarczy.

Dalik
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało mi się uruchomić serwer MSDE2000 na końcówce jednak jego nazwa nie ma nic wspólnego z serwerem.

Nazwa komputera tam gdzie jest płatnik:
DANIEL02
Nazwa bazy:
nie wiem ale w okienku serwera mam napisane: [b]\\DANIEL02 - MSSQLServer[/b]

Na końcówce jak łączę się z DANIEL02 to wyskakuje mi błąd: [b]Odmowa dostępu.[/b]

Instalowałem serwer komendą setup.exe /qb+ SAPWD="hasło" , reszty nie wprowadzałem bo błąd wyskakiwał i nie szło ze wszystkimi innymi parametrami

Gość
komentarz
komentarz

Musisz znać nazwę bazy danych i odblokować port na serwerze w firewallu windowsowym (zapora windows - wyjątki i dodajesz port TCP 1433) Nazwę bazy danych możesz odczytać używając programu, który podałem wcześniej DBAMGR2K. Instalujesz go na serwerze i uruchamiasz podając dane do logowania - sa i hasło.

Na razie jest tak:

Nazwa serwera: DANIE02 (bez żadnych kresek)
nazwę bazy: - odczytasz w programie DBAMGR2K

Dalik
komentarz
komentarz

Znam nazwę serwera ( PUP_BEZROBOTNI ) ale nie wiem jak wprowadzić ją do SQL Service Managera.
W miejsce Service nic nie mogę wpisać.

[img]http://img834.imageshack.us/img834/1245/beztytuuxz.jpg[/img]

Gość
komentarz
komentarz

A po co tu cokolwiek robisz? Zostaw to w spokoju! Masz podać te parametry przy instalacji płatnika na końcówkach. Czytałeś w ogóle to, co pisałem? Czy w którymś miejscu pisałem coś o konfiguracji poprzez SQL SSM? Jak będziesz robił po swojemu, to ja umywam ręce.

Czy:

1. Odblokowałeś port na serwerze?
2. Czy znasz już nazwę bazy danych?
3. Czy po podaniu tych parametrów przy instalacji płatnika na końcówce dalej nie łączy Cię z bazą?

Dalik
komentarz
komentarz (edytowane)

1 - nad tym walczę bo u mnie Kaspersky Antivirus zarządza zaporą bo windowsowa jest wyłaczona
2 - nazwę bazy znam - PUP_BEZROBOTNI
3 - przy instalacji płatnika nie podawałem żadnych parametrów oprócz nadania hasła ADMINISTRATORA do Płatnika (instalowałem wersję 40mb)
Po uruchomieniu nie łączy się z bazą ale jeszcze nad tym pracuje

[img]http://img192.imageshack.us/img192/1488/beztytuuuhy.jpg[/img]

nitro07
komentarz
komentarz

Robisz tak na komputerze na którym masz MSDE200 z bazą, uruchom:

C:\Program Files\Microsoft SQL SERVER\80\Tools\Binn\SVRNETCN i uruchamiasz protokoły:

- named Pipes

- TCP/IP

w zaporze Windows dodajesz do wyjątków:

-sqlagent,

-sqlservr,

- SVRNETCN




na końcówkach nie musisz instalować MSDE2000 podczas pierwszego uruchomienia Płatnika podajesz nazwę serwera np. jego adres IP : 192.160.0.100 i nazwę bazy oraz hasło. I musi działać.

Dalik
komentarz
komentarz

Usiadłem w miejscu logowania w Płatniku.
Autoryzacja windows - błąd //DANIEL02/Gość
Autoryzacja sql - nie wiem jaki login i haslo

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Dalik' date='07 grudzień 2010 - 13:58' timestamp='1291723249' post='1136900']
1 - nad tym walczę bo u mnie Kaspersky Antivirus zarządza zaporą bo windowsowa jest wyłaczona
[/quote]
Bez wyłączenia postu TCP 1433 serwer nie będzie widziany na żadnej końcówce. Możesz nawet nie próbować.

[quote name='nitro07' date='07 grudzień 2010 - 14:08' timestamp='1291723833' post='1136903']
* Raport Raportuj
* Do góry of the page up there ^
* Odpowiedz Cytuj selekt
[/quote]
On ma Kasperskiego a zapora jest wyłączona.
[quote name='nitro07' date='07 grudzień 2010 - 14:08' timestamp='1291723833' post='1136903']
-sqlagent,

-sqlservr,

- SVRNETCN
[/quote]
To nie ma znaczenia, ważny jest port na którym nasłuchuje serwer i nic więcej!
[quote name='Dalik' date='07 grudzień 2010 - 15:34' timestamp='1291728970' post='1136933']
Usiadłem w miejscu logowania w Płatniku.
[/quote]
Nie masz co płakać. Podałem Ci na samym początku sposób założenia użytkowników. Robisz to po zalogowaniu się na serwerze jako administrator. Z menu po lewej stronie wybierasz użytkownicy i na górze białą kartkę - dodanie nowego.

Dalik
komentarz
komentarz (edytowane)

DZIAŁA :)
Dziękuję Wam.
Haczyk był w sposobie logowania.
Ustawiłem poprzez autoryzacje Windows i dodałem użytkownika Gość do grupy Administratorzy.

Pytanie teraz nasuwa się inne.
Bezpieczeństwo.
Jak zrobić by to nie Gościa dodawać do Administratora tylko stworzyć konto, które Płatnik będzie widział? (bo on za pomocą autoryzacji Windows chce się logować tylko na \\DANIEL02\Gość)
Autoryzacja SQL nie działa (nie wiem jak założyć konta w SQL'u)

nitro07
komentarz
komentarz

dwa wyjścia:

1. na obu komputerach utworzyć takie same konta, login i hasło identyczne

2. logować się na koncie sa (nie zalecane) lub utworzyć nowego user (w sql) i przypisać uprawnienia do bazy danych płatnika

do obsługi MSDE2000 możesz użyć graficznej nakładki Dbamgr2k lub Microsoft SQL Server Management Studio Express

Gość
komentarz
komentarz
Cytuj

Jak zrobić by to nie Gościa dodawać do Administratora tylko stworzyć konto, które Płatnik będzie widział?


Znowu kolejne pytania, na które odpowiedź już była. Utworzyłeś użytkowników w programie płatnik? Podawałem jak to zrobić. Po utworzeniu logujesz się na tych użytkowników.

Cytuj

Microsoft SQL Server Management Studio Express


Nie mieszaj Nitro. Te oprogramowanie współpracuje z wersją SQL'a 2005, z MSDE2000 działać nie będzie.

Dalik
komentarz
komentarz

Już to robiłem.
Utworzyłem 2 użyszkodniów w płatniku i na żadne z nich nie mogę się zalogować

Gość
komentarz
komentarz

Potestuję to w domu, bo teraz nie mam dostępu do dwóch kompów. i dam znać.

A więc tak

Na końcówce wystarczy zainstalować płatnika bez jakiegokolwiek silnika bazy danych. Nie musisz instalować serwera SQL. Po zainstalowaniu płatnika uruchamiasz go i podajesz, że chcesz wybrać istniejącą bazę danych - SQL serwer i tu podajesz:

Nazwę serwera
Nazwę bazy danych - potem dalej i wybierasz autoryzację sql wpisując user: sa i hasło do sa i połącz.

Tak samo mogłeś zrobić przy instalacji serwera jako autoryzacja sql. Ważne jest aby podać usera, który ma możliwość dopisania do bazy czyli sa - superadministratora.

Potem możesz odpalać płatnika podając już nazwę usera i jego hasło, które jest założone w Administracja i użytkownicy.

Dalik
komentarz
komentarz (edytowane)

DZIĘKUJĘ.
Tak zrobiłem jednak sam utworzyłem userów w bazie SQL bo na 'sa' coś nie śmigało

Gość
komentarz
komentarz

Musisz znać hasło dla użytkownika sa i tak jak pisałem mieć odblokowany port TCP 1433 dla serwera sql. Wczoraj przeprowadziłem instalację od samego początku łącznie z zainstalowaniem bazy danych na dwóch kompach. Robiłem dokładnie to, co Ci opisałem i tak to powinieneś zrobić. Jak mieszkasz w okolicy Białegostoku, to mogę Ci to skonfigurować (oczywiście za opłatą)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.