x-kom hosting

HUB USB 4 porty opłaca się ?

Kamzilla
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie czy opłaca się kupić takie coś ?

http://www.allegro.pl/item224264223_hub_us..._niebieski.html

coś się będzie działo z kąpem gdy podłącze to pod kompa ?

Mam 6 USB (jedno spalone przez neostradę) czyli 5 i to jedno USB mi braknie albo PSP albo koma albo aparat....

Więc mam pytanie czy to jest bezpieczne i przydatne ? i czy ma prędkość 2.0

[ Dodano: 2007-08-19, 23:14 ]

Myślałem jeszcze o tym

http://www.allegro.pl/item225946365_techto...0_alu_nowy.html

zabezpieczenia przed przepięciami magistrali,

a moze jakis inny mi polecacie ?

[ Dodano: 2007-08-19, 23:15 ]

Lub o tym

http://www.allegro.pl/item227060152_hub_4_...en_swieci_.html

olej3232
komentarz
komentarz

Śmiało możesz brać HUB-a! Miałem takie coś, obsługuje USB 2.0, możesz jednocześnie podłączyć 4 rzeczy, ale wymaga dodatkowego zasilania!

Kamzilla
komentarz
komentarz

a w takim zwłykłym oto jak podłączyć zasilanie ? ? to jakie mi polecacie /

olej3232
komentarz
komentarz

Ja miałem ten z pod pierwszego linku który podałeś! Dostałem do niego mały zasilacz, i podłączyłem dokładnie tak jak bym tel. pod ładowarkę podłączał. Teraz tego HUB-a ma mój kuzyn, cały czas używa i nie narzeka!

Ale myślę że jest to proste urządzenie więc wszystkie powinny się spisywać!

lesny1993
komentarz
komentarz

A ja mam 2 jeden podłączony o drugiego i energię biorą z USB :)

Gość
komentarz
komentarz

Kamisek2, W/g mnie, to się nie opłaca. Jak masz kompa stacjonarnego, to lepiej dokupić kartę na PCI (4xUSB), bo ona nie wymaga dodatkowego zasilania.

Kamzilla
komentarz
komentarz

A gdzie się podłącza ten zasilacz ?

Nie lepiej wziąć taki z zasilaczem tak wogóle co to za różnica ;)

lesny1993
komentarz
komentarz

zasilacz się podłącza pewnie do prądu

PS. Nie lepiej pobierać prąd z USB ?

Jak masz mało gniazdek to będzie problem

Kamzilla
komentarz
komentarz

Do prądu mam jeszcze jedno wolne gniazdko..

Jest to wogóle jakaś różnica jak jest bez zasilacza to moc kompa spada ? co się dzieje

bartek
komentarz
komentarz

KOmputer chodzi cały czas normalnie, nic się z nim nie dzieje. Lepiej zasilanie z usb: żadnych kabli. Oczywiście transfer pomiędzy urządzeniem podłączonym pod usb, a pod HUB nieznacznie się różni, ale nie będzie ci to w niczym przeszkadzać. Myszki, drukarki i inne urządzenia możesz spokojnie podłączać. Jedynie zgrywając np. zdjęcia z aparatu poprzez usb radzę nie używać hub'a a usb w kopmputerze. Będzie nieco szybciej

neon33
komentarz
komentarz

Ja mam hub z czterema wejściami kabel jest na tyle długi że mogłem sobie go postawić na biurku.Mam do niego zasilacz i ładuje sobie przez niego mp3ójkę i jak przyjdą kumple to nie ma problemów z kablami od padów żeby w PESa pograć.To bardzo brzydatny bajer.

olej3232
komentarz
komentarz

Lepsza wersja jest z zasilaczem, jeden port USB nie jest w stanie zasilić kilku bardziej prądożernych urządzeń.

Karta PCI moim zdaniem nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ trzeba wciskać się za komputer niepodłączając np. pendrive, w niektórych przypadkach jest to doąć uciążliwe a kupno przedłużki to kolejny wydatek!

mikrus
komentarz
komentarz

poszukaj sobie takiego który bierze zasilanie z usb. Ja dostałem od TARGUSA razem z myszką do laptopa takie coś.Bardzo fajne urządzenie na długim kablu więc możesz trzymać na biurku i ma dwie wtyczki. Zwykłą (czarną) i druga (czerwona) dla urządzeń które potrzebują więcej mocy. nie ma zasilaczy ani żadnych dodatkowych pierdół.

lesny1993
komentarz
komentarz

Ja Ci taki poleciłem który pobiera moc z USB we wcześniejszym poście :)

mikrus
komentarz
komentarz

No właśnie nie zwróciłem uwagi leśny1993 ci to już proponował ;p

Wygląda to mniej więcej tak. i to ma dołączony kabel który ma z jednej strony mini usb i to sie wtyka do huba albo można do koma ;p

http://www.targus.com/uk/product_details.asp?sku=ACH67EU

wiec szukaj czegoś takiego

olej3232
komentarz
komentarz

Podłączcie pod to drukarkę, skaner, pnndrive i odtwarzacz mp3 mobaczymy co się stanie :)

lesny1993
komentarz
komentarz

Będzie działało a co ma się stać ?

PS. Drukarka ma osobny zasilacz, co do skanera najstarsze modele mają pobieranie energii z USB, pozostałe mają zasilacze.

Ja mam często podłączone: Kom, Pendrive, Drukarka i wszysko chodzi pięknie (telefon się ładuje)

merenu
komentarz
komentarz

tez mam zamiar kupic takiego hub`a ale chyba kupie te z zasilaniem z kontaktu. Tylko nie wiem czy bedzie taki działac bo mam starego kompa i nie mam usb z płyta główna dlatego mam usb na PCI firmy VIA. Czy bedza jakies problemy z połaczeniem ?

olej3232
komentarz
komentarz
Czy bedza jakies problemy z połaczeniem ?
Nie powinno być żadnych problemów!

lesny1993, skoro twierdzisz że działa to niech i tak bedzie! Napisz tylko ile masz portów USB i ile z nich jest zajęte?? Pewnie masz więcej niż 2 porty i tylko hub podłączony!

PS. Drukarka ma osobny zasilacz, co do skanera najstarsze modele mają pobieranie energii z USB, pozostałe mają zasilacze.
Ale komputer i tak musi wysłać sygnał żeby drukarka miał co przechwycić! Zasilacz tylko "napędza" drukarkę!
lesny1993
komentarz
komentarz

Mam do portu USB podłączonego 1 huba a do niego podłączonego jeszcze jednego huba :D

Czyli z jednego usb mam 7 portów USB :D

olej3232
komentarz
komentarz

Mogę wiedzieć po co Ci tyle tego?? Sprawdź czy nic się nie będzie działo jak zaczniesz używać wszystkich portów jednocześnie :) Ja osobiście wolę wersję z zasilaniem!

[ Dodano: 2007-08-21, 12:59 ]

Mogę wiedzieć po co Ci tyle tego?? Sprawdź czy nic się nie będzie działo jak zaczniesz używać wszystkich portów jednocześnie :) Ja osobiście wolę wersję z zasilaniem! Po co ryzykować

lesny1993
komentarz
komentarz

Żebym nie musiał się schylać :>

I tak maksymalnie 3 używam :)

mikrus
komentarz
komentarz

nie wiem jak te z zasilaczem ale ten mój daje rade. Jak trzeba więcej prądu podłączam druga wtyczkę i jedzie ;p

Zresztą co kto lubi ja tam wole mieć mało kabli wtyczek itp im mniej tym lepiej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.