x-kom hosting

Jaką pamięć RAM kupić do płyty ASRock P4VM890 najlepiej 1GB

Demerzel
komentarz
komentarz

Czyli musi przejść na najlepszego PIV jakiego ta płyta pociągnie żeby wykorzystać kartę. Da się zrobić, jak będzie miał finanse. A tymczasem powinno być nie najgorzej.

WolfiK
komentarz
komentarz
mam Celerona 3.06

szybka zamiana ten procek się wogóle nie nadaje... do niego to max 7300GT... ale jak już kupiłeś to przesiadka szybka na pentiuma min. 3 Ghz... i do tego konieczne OC

Demerzel
komentarz
komentarz

Wolfik, jak Ty to oceniasz? Laik nie jestem ale skąd masz takie zestawienia?

marcin123q
komentarz
komentarz

jeszcze jedno

wentylator od procesora bardzo głośno chodzi jak da się go wyciszyć

Demerzel
komentarz
komentarz

Zależy jaki wentylator i co jest przyczyną. Na pewno wymieniając na nowy. Może dokładając dodatkowy żeby obniżyć temperaturę no i czyszcząc.

marcin123q
komentarz
komentarz

nie wiem jaki wentylator A komp był pare dni temu czyszczony

Demerzel
komentarz
komentarz

Można jeszcze pod radiator dać pastę przewodzącą. W efekcie obniży trochę temperaturę i wiatrak powinien zwolnić obroty. Mam nadzieje słusznie zakładać że szybkość jest sterowana przez płytę w zależności od temperatury.

marcin123q
komentarz
komentarz

niedawno zmieniłem płyte na tej starej chodził dobrze

Demerzel
komentarz
komentarz

Może być już zamęczony. Jeżeli będziesz pilnował temperatury można założyć dodatkowy regulowany ogranicznik prędkości, osobiście nie polecam. Sprawdź temperatury jakie masz poszukaj Everest jak mnie pamięć nie myli. AIDA32 też pokaże temperatury.

marcin123q
komentarz
komentarz

a jaka powinna być temperatura

Przemek
komentarz
komentarz
WolfiK, napisałem "MOGĄ" więc nie byłem pewny :)

Wiec jak nie jestes pewny to nie pisz.

Sorka za OT.

Demerzel
komentarz
komentarz

Podam Ci na swoim przykładzie 52stopnie w stresie wiatrak sie męczy. Im niżej tym lepiej i ciszej powinno pracować. Nie wiem jak Celerony 3GHz się grzeją, powyżej 60 to zawsze niedobrze.

marcin123q
komentarz
komentarz

EVEREST pokazuje 39

Przemek
komentarz
komentarz
powyżej 60 to zawsze niedobrze.

Nie zawsze.

Demerzel
komentarz
komentarz

O 10 stopni temperatura potrafi skoczyć w upalny dzień a powyżej 70 skraca się żywotność. Jakie procesory są do tego przystosowane?

Marcin123q, to przyzwoita temperatura. Podejrzewam że wiatraczek jest zamęczony.

Przemek
komentarz
komentarz
a powyżej 70 skraca się żywotność.

No ale co to ma sie do sprawy jak i tak nie bedzie sie trzymac podezspolow dluzej niz 4-5.

O ile ta zywotnosc sie skraca ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.