x-kom hosting

Problem z zawieszaniem się systemu. Błąd płyty głównej.

Lipton
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedziemy dalej, a co tam wypróbujemy wszystkiego. Masz włączony system APS? Dokładniej te lapki i kontrolę sekcji zasilania? Jeżeli tak to wyłącz to i sprawdź, czy działa.
Kolejna sprawa to aktualizacja biosu do najnowszej wersji. Na dniach wyszedł 10.6, zainstaluj go.

Ew. podnieś wszystkie napięcia z auto na jeden plusik powyżej ich standardowego taktowania.

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

gdzie ten APS się wyłącza? Bios aktualizowałem 2 tygodnie temi z 10.2 na 10.5 i nic to nie wniosło. Zrobie 10.6, zobaczymy. O ile ten 10.6 to nie jest beta?!

Lipton
komentarz
komentarz

To nie jest beta.
Zakładka green power:
http://infobit.pl/wp-content/gallery/cache/1373__600x400_dsc04811.png

Goorgoo20
komentarz
komentarz

To podaj adres skąd mogę ściągnąć 10.6 bo nie widzę na stronie MSI tej wersji biosu. Wyłączę teraz APS i napiszę jaki wynik

Lipton
komentarz
komentarz

http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=1937

Goorgoo20
komentarz
komentarz

APS wyłączyłem, LED zostawiłem na auto i dalej zwis, reset i standardowy komunikat o błędzie. To co, podbić teraz napięcia tak jak mówiłeś? Czy wcześniej zaktualizować BIOS i dopiero napięcia? Z tym, że będę mógł to zrobić dopiero po południu bo pendriva zostawiłem u dziewczyny a idziemy razem do kościoła to może mi dać wtedy.

Lipton
komentarz
komentarz

Nie zaszkodzi dać wyższych napięć przed uaktualnieniem biosu.

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Żadnych zmian. Zawiesza się nadal

Magellan
komentarz
komentarz

Napięcie mostka północnego zwiększałeś?
Miałem kiedyś problem, który nawiązuje do twojego. Mianowicie, kiedy wkładałem moja kartę SD z aparatu do czytnika, komputer od razu zamrażało. Rozwiązałem to w bardzo prosty sposób. Zostawiam teraz kartę w aparacie i podłączam przez USB. Przestałem korzystać z tego czytnika :D Taki mały offtop z mojej strony ;)

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Wg. Ciebie mam przestać korzystać z płyty głównej? :) Bo jak inaczej mam to rozumieć?

Nie wiem, czy zwiększyłem napięcie mostka północnego. Zwiększyłem wszystkie napięcia widoczne na tym zdjęciu z "auto" o jedno podbicie klawiszem "+"
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b0d487022b8b42b2][IMG]http://images43.fotosik.pl/394/b0d487022b8b42b2m.jpg[/IMG][/URL]

Magellan
komentarz
komentarz

Czyli napięcie mostka podbijałeś. A nie sadzisz, że to może być problem software'owy, np. konflikt sterowników, wywołujący taki a nie inny efekt?
[quote name='Goorgoo20' date='21 listopad 2010 - 22:27' timestamp='1290374983' post='1126921']
Wg. Ciebie mam przestać korzystać z płyty głównej?
[/quote]
Jeżeli problem występuje tylko przy Windows Media Player, to z niego przestałbym korzystać :)

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Sęk w tym, że z niego nie korzystam i nie zauważyłbym tego błędu gdyby nie to, że kiedyś chciałem sobie sklasyfikować wydajność systemu :) Aha, dzisiaj jak dłużej komputer pochodził (ściągałem pliki przez firefoxa w tym czasie i monitor przełączyłem na TV) to po jakiejś godzince znów przełączyłem monitor na komputer i zamiast windowsa, ukazał się ekran BIOSu i komunikat z błędem. Media Player nie był włączany w tym czasie ani raz.

Magellan
komentarz
komentarz

A tak dla próby, to może wyciąg kartę muzyczna i usuń jej sterowniki. Zobacz czy takie same kłopoty nadal występują po takiej operacji.

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Trochę się boję, bo miałem straszny dylemat jak ją skonfigurować. Tyle opcji, że nie wiedziałem nawet do którego gniazda podłączyłem głośniki. Niby podłączone były na line out 3/4 a działały jak ustawiłem w konfiguracji line out 7/8. Czarna magia. No ale ok, sprawdzę i napiszę

edit:
Odinstalowałem sterowniki z menedżera urządzeń, wyłączyłem kompa, wypiąłem kartę muzyczną, włączyłem, ustawiłem w biosie zintegrowaną, windows sam pobrał stery do niej, włączyłem klasyfikację systemu i w tym samym miejscu monitor zgasł, chwilę pomigała jego dioda, komputer się zrestartował i komunikat o tym samym błędzie. Załamka :(

Wolałbym obejść się bez wysyłania sprzętu na gwarancję, bo kupowałem (w mordę jeża) w ram.net.pl a tam są kolosalne problemy z reklamacją czegokolwiek, nie mówiąc już o czasie jaki im to zajmie. A sprzęt nowy. W sierpniu zamawiany

Magellan
komentarz
komentarz

Nie mam pomysłów, co to może być. Możesz podłubać ze sterownikami innych urządzeń, ale nie wiem czy to coś da.

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Poddalem sie. Teraz pisze z telefonu przez WiFi bo oddalem kompa do serwisu, niech zdiagnozuja i usuna problem. No, we srode maja dzwonic czy naprawione. Jak oddadza i bedzie hulało to napisze Wam jaka byla przyczyna. Dzieki za Wasza pomoc :)

Lipton
komentarz
komentarz

Dałeś do sklepu z którego kupowałeś?

Goorgoo20
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, do znajomego do serwisu tutaj na miejscu

Edit:
komputer sprawdzony, kazdy podzespol sprawdzony osobno na innym kompie i roznymi urzadzeniami i narzedziami. Okazalo sie, ze plyta glowna ma wade fabryczna. Nie zapamietuje ustawien biosu, probuje startowac nawet jak nie ma wpietych ramow, samoczynnie wahaja sie napiecia +/- 1V a na innym sprzecie ten sam zasilacz dziala ok. W chwili obecnej plyta nawet nie startuje. Plyte odeslalem na gwarancje do ram.net.pl

edit 2:
ram.net odpisał mi w odpowiedzi na moją reklamację, że płyta główna o takim numerze seryjnym nie została kupiona w ich sklepie. Paranoja - pomyślałem i od razu zacząłem do nich dzwonić aby to wyjaśnić. Niepowodzeniem zakończyły się moje wielokrotne próby nawiązania połączenia poprzez tę ich infolinię której brakuje piątej klepki. Zdenerwowany, zirytowany i zdołowany zadzwoniłem do MSI po radę. Połączyłem się bez problemu, miły konsultant powiedział, abym jeszcze raz spróbował się do sklepu dodzwonić i jeśli do następnego dnia mi się nie uda to skoro mam dowód zakupu a oni się wypierają odpowiedzialności to w drodze wyjątku będę mógł wysłać płytę do MSI, oni przyślą kuriera, opłacą przesyłkę i będzie cacy. Postanowiłem więc zadzwonić ponownie do ram.net.pl. Udało mi się dodzwonić i ku memu zdziwieniu dowiedziałem się że zaszła pomyłka w ich zewnętrznym serwisie, pomylili płyty czy jakoś tak i moja płyta zostanie naprawiona lub w razie braku możliwości naprawy - wymieniona na nową. W ciągu dwóch tygodni mam otrzymać naprawioną lub nową płytę.

  • 4 tygodnie później...
Goorgoo20
komentarz
komentarz

Post pod postem, ale odświeżam więc wybaczcie.

Dostałem informację od MSI, że płyta ze względu na zbyt dużą ilość usterek jakie powstały w wyniku błędów produkcyjnych wymieni moją płytę na zupełnie nową i odnowi gwarancję. Teraz pozostaje mi tylko czekać na kuriera, ale przed świętami to będzie masakra, więc nie liczę na zakończenie całej sprawy przed nowym rokiem.

  • 3 miesiące później...
KaraSDarO
komentarz
komentarz

Witam

pozwolę sobie dodać mój problem do tego tematu może się komuś przyda w rozwiązaniu problemów związanych z restartowaniem się systemu i występowaniem przy starcie komputera błędu "A Hyper Transport sync flood error occurred on last boot. Press F1 to resume"

a mianowicie wymieniłem znajomej części w starym komputerze na nowe to jest na [color="#FF0000"][b]CPU:[/b][/color] AMD Athlon II X2 255, BOX [color="#FF0000"][b]MOBO:[/b][/color] MSI 870-G45 [color="#FF0000"][b]MEMORY:[/b][/color] Corsair 2GB 1333 CL9 [color="#FF0000"][b]PSU:[/b][/color] Tacens RADIX IV 450W reszta to są stare części to jest [color="#008000"]GPU:[/color] ATI Radeon X600 [color="#008000"][b]HDD:[/b][/color] WDC WD800JD-22JNA0 ATA.

No i tak jak u autora tego tematu [b]Goorgoo20 [/b] tylko moja przygoda zaczęła się od systemu win xp po instalacji sytemu sterowników i podstawowych programów system się nie restartował nawet chodził 8 h i nic dopiero w momencie gdy go obciążyłem jednocześnie włączając filmy i słuchając muzyki z mp3 i tu nagle przycięcie obraz gaśnie na 2 sekundy i restart komputera. Po restarcie, przy starcie BIOSu pokazuje się komunikat "A Hyper Transport sync flood error occurred on last boot. Press F1 to resume". Gdy wcisnę F1, mogę wybrać aby windows uruchomił się normalnie, i wszystko działa do momentu aż zrobię tak samo, pomyślałem sobie że to jakiś konflikt sterowników i próbowałem z różnymi do karty graficznej i ciągle to samo więc pomyślałem że zmienię na system an Windows 7 może będzie lepsze rozwiązanie ze sterownikami przeinstalowałem na win 7 32 bity oryginał pobrałem wszystkie aktualizacje do dnia dzisiejszego Windows 7 wszystkie sterowniki zainstalował sam, wszystko śmigało bez problemu do momentu gdy jak kolega [b]Goorgoo20 [/b] chciałem sklasyfikować wydajność systemu we właściwościach mojego komputera dochodziło do momentu ładowania jakichś plików w Windows Media i zwis jak u [b]Goorgoo20 [/b] więc sprawdziłem wszystkie temperatury i wszystko jest oki, zaktualizowałem bios płyty do najnowszego 10.7 nic nie dało przetestowałem nową pamięć programem memtest86+ ponad 2 h i wszystko oki zwiększałem napięcia jak radziliście [b]Goorgoo20 [/b] i pamiątek i zmniejszałem magistralę HT na niższy mnożnik i zwiększałem napięcie HT i nawet włączałem system APS i później wszystkie napięcia z auto o jeden plusik powyżej ich standardowego taktowania i też nic nie dało a nawet było gorzej. zainstalowałem serwis paka 1 i kolejne aktualizacje i też nic. Więc już myślałem że też trafiła mi się wadliwa płyta główna już myślałem nad wysłaniem jej na gwarancje ale pomyślałem sobie że sprawdzę z inna kartą graficzną włożyłem starego GeForca 6600 system zainstalował sam sterownik w biosie załadowałem defaltowe ustawienia i robię klasyfikację wydajność systemu i przeszła pomyślnie zero restartowanie systemu zero błędu "A Hyper Transport sync flood error occurred on last boot. Press F1 to resume" wszystko śmiga pięknie koniec problemu.

Ale teraz chcę włożyć tą starą GPU: Radeon x600 pytanie? czy jest ona zepsuta jakim programem ją sprawdzić czy jest z nią wszystko oki czy popróbować jeszcze coś ze sterami pod win 7 32 czy to jakiś konflikt sterowników czy sprzętu czy może karta złom lub coś z nową płytą doradźcie coś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.