x-kom hosting

czy da sie mieć windowsa i linuksa

grzegorzmce
komentarz
komentarz

a to są jakieś problemy z odinstalowaniem w lindowsie było ze wystarczyło dać usuń partycje z poza dos Strahd, bardzo ciekawe

mat159
komentarz
komentarz

grzegorzmce, oprocz usuniecia partycji bedziesz musial jeszcze naprawic sektor MBR dysku, ale jesli masz plytke z Winda to nie bedzie problemu ;) wystarczy po uruchomieniu instalatora nacisnac 'R', zalogowac sie do 1 instalacji systemu i wydac polecenie 'fixmbr' potwierdzic klawiszam 'T' i gotowe ;) wiele razy tak robilem

grzegorzmce
komentarz
komentarz

czyli to jest reinstalacja windowsa??

mat159
komentarz
komentarz

Nie. Po prostu nadpisuje sie poczatkowe sektory dysku, tak aby tylko windows byl uruchamiany. Sama partycja z winda jest nieruszana.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

a jeszcze mam ostatnie pytanie skąd można wziąść dyskietke startową do windowsa me lub 98

mat159
komentarz
komentarz

Mozesz ja tez utworzyc w XP, wystarczy ze z menu dyskietki wybieerzesz formatuj, i zaznaczysz opcje 'utworz dysk startowy MS-DOS' czy cos podobnego

grzegorzmce
komentarz
komentarz

ale to nie jest taka dyskietka jak była w 98 albo me

mat159
komentarz
komentarz

A do czego ona Ci potrzebna?

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no bo jak robiłem parycje to zawsze fdiskiem i jakbym usuwał tą z linuksa to tez bym tym chciał. Fdisk jest na dyskietce startowej

mat159
komentarz
komentarz

Usunac i tworzyc partycje mozesz spod windowsa, znacznie wygodniej niz fdiskiem. Chociaz o ile sie nie myle na dyskietce ktora utworzysz pod XP tez jest ten program.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

a jak to nagrać bo ściągłem ale to nie obraz płyty tylko archiwum z rara mandriva-linux-2007-spring-one-GNOME-cdrom-i586 w którym nie ma obrazu i trzy pliki mandriva-linux-2007-spring-one-GNOME-cdrom-i586.iso.md5.asc mandriva-linux-2007-spring-one-GNOME-cdrom-i586.iso.sha1.asc mandriva-linux-2007-spring-one-GNOME-cdrom-i586.lst

mat159
komentarz
komentarz

Musisz sciagnac plik z rozszerzeniem .iso, np. stad (DVD)

albo stad (CD)

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no spoko a może mi ktoś coś takiego przez torrenty podać?? kurcze tyle ściągania nadaremno :(

grzegorzmce
komentarz
komentarz

ale to jest wersja dvd :( z tej stronki mi ściśgło tą wersje cd co nie ma obrazu iso

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no właśnie to ściągłem i nie ma obrazu:(

mat159
komentarz
komentarz

Sciagnales pierwszy link na tej stronie ktora podalem? Tam musi byc obraz, sam sciagalem niedawno.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

no niestety nie działa ale teraz ciągne ubundu

[ Dodano: 2007-08-13, 14:40 ]

eee chyba dam sobie spokój z tym linuksem :( ściągło sie ubundu i nie działa nie będe więcej czasu na to tracił tylko płyta mi się zmarnowała :( a ściagałem stąd http://ubuntu.pl/pobierz.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.