x-kom hosting

PS3 Slim czy X-Box 360 Elite

Elite vs Slim   

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co jest wg. Ciebie lepsze ??

    • X-Box 360 Elite
    • PlayStation 3 SLIM


Gość
komentarz
komentarz

[quote name='koxus' date='18 listopad 2009 - 21:11 ' timestamp='1258575106' post='904088']
Nudziarz, czyli według Ciebie ps3 jest słabe[/quote]
Generalnie - tak. Ale wcale nie oznacza to, że:
a) gry nie mogą wyglądać ładnie
b) nie warto kupować PS3, grafika to nie wszystko, w zasadzie jest to najmniej istotna kwestia w wyborze platformy do gier :)

[quote]
czy ps3 jest słabsze od xbox 360?
[/quote]
Możliwe, bo karta w PS3 to kpina :E.

monstertruck1994
komentarz
komentarz

Za fanboya raczej bym się nie uważał :D

Ale tak jak Nud napisał - grafika jest najmniej istotna.
Ja bym i tak brał PS3 (tyle że nie mam jak) ze względu chociaż na te możliwości multimedialne i opłacalność.

co do karty - może i kpina, ale grafika i tak nie jest na bardzo niskim poziomie
Co do tej czarnej dziury - mówie wam, że tylko tak słyszałem ;)

Na koniec powiem tak - temat, pt. "co jest lepsze? PS3 czy XboX 360" to temat rzeka. Nie rozwiążemy po prostu tego problemu , bo każdy ma swoje indywidualne upodobania :)

pozdro

Conrack1410
komentarz
komentarz

w tym momencie jest tak naprawdę mało istotne czy układ graficzny w ps3 jest słaby/ słabszy od xboxa

fakt faktem ,że na obecną chwilę to gry na ps3 masakrują grafiką - mówię tu o Uncharted II i Killzone II , na próżno szukać ładniejszych gier na inne konsole

na razie nic nie zapowiada żeby miało się to zmienić

  • 1 miesiąc później...
Tursonik
komentarz
komentarz (edytowane)

Na wstępie mówię, że nie posiadam ani X-a ani PS3, więc nie jestem żadnym fanboyem.
Uważam, że PS3 jest lepsze. Xbox jest lepszy jedynie w tym, że można przerobić, ale ma płatnego neta, chodzi jak traktor, przegrzewa się (starsze modele). Gry? Teraz ceny są takie same.
PS3 - blu-ray, 3net, nie przegrzewa się, nie słychać jak chodzi.

Powiedzmy szczerze (choć pewnie jacyś fanboye xboxa zaprzeczą) PS3 ma lepszą grafikę i dużo niewykorzystanej mocy...

  • 3 tygodnie później...
Loowoo
komentarz
komentarz

W dzisiejszych czas (poczatek roku 2010) wg. mnie bardziej warto kupic PS3, czemu? Hmmm, xBox 360 oplacal sie kiedy byl duzo tanszy, teraz jest to ta sama cena. xBox elite (bo arcade wogole nie biore pod uwage a Premium wycofane) 120gb Dysk 950pln + xbox live 130pln = 1100pln + bawienie sie w VPN podczas DLC. xBox moze ma pada lepszego ale jakos ludzie nie nazekaja podczas gry na PS3 na Sixaxisie. Ladowarka bez dokupywania albo wymiany baterii to wg. mnie duza zaleta, Blu ray dalbym jako zalete bo nie rysuje tak plyt nawet jakbym mial go nie uzywac do filmow. xBox 360 jest teraz wykorzystywany w dosc znaczny sposob a PS3 dopiero sie rozkreca, teraz nie ma takiej rzeczy ze xBox 360 ma duzo wiecej gier poprostu jest juz ich na rynku sporo, trudniej sie pisze gry na PS3, ale kogo to obchodzi? Mnie nie jako gracza ktory gre i tak dostanie. Teraz ludzie nauczyli sie robi gry na PS3 i idzie to im doskonale (Uncharted 2, i stary Killzone 2). xBox live jest lepsze od PSN tylko czemu nie ma go w polsce? na PSN dasz rade zaplacic w PLN a na xBox live juz niestety nie oraz wspomniana zabawa w VPN.

Przed wyborem stanolem w tym tygodniu PS3+24' monitor HD i dziala doskonale. Wg. mnie na PS3 uzytkownik ma wieksza ingerencje w zmiane UI a na xBox niestety zielone kartony zostana i duzo reklam. PS3 zmiana ikonek i tla tyle trzeba do szczescia dla mnie.

Mephic
komentarz
komentarz

Tursonik: Ja długo porównywałem obie konsole zarówno na screenach jak i potem w samych grach. Z moich obiektywnych obserwacji: jakość oświetlenia, głębia kolorów i wygląd tekstur przemawiają na korzyść Xboxa.

Procesor natomiast przemawia na korzyść PS3, bo wyprzedza Xboxowy o lata świetlne. Ale niestety jest niewykorzystywany przez gry.

Natomiast prawda generalnie jest taka, że obie konsole pozwalają grać w gry z dużą płynnością i to w gry, które wyglądają przyzwoicie (oczywiście gorzej niż te na PC, ale jednak i tak nieźle). Więc teraz wybór konsoli to kwestia exclusivów i tego, które wolimy ;)

  • 4 miesiące później...
aXE
komentarz
komentarz

Temat jest trochę bezsensowny, wiadomo, jeden woli herbatę inny kawę.

Grafika nie jest lepsza w XBOXie. To jest tak, że liczy się kasa, tak ? Taniej jest zakodować grę na XBOXa i zrobić port na PS3, niż odwrotnie.
Gry multiplatformowe będą wyglądały lepiej na 360, ale i tak tego na gameplayu nie zauważymy, jedynie na screenach i to tez nie wiele.
Ale exy już pokazują moc PS3, widzieliście Heavy Rain, Uncharted ? Te gry deklasują XBOXa, co nie znaczy, że jest gorszy.

360 ma lepszego pada, tego nikt nie podważy, pad od PS3 jest jak dla dziecka z podstawówki, u innych wyślizguje się z dłoni.
Multiplayer także jest na korzyść XBOXa, co prawda PSN jest bezpłatne, ale... denne.

Kto, jak woli, najlepiej mieć obie ;)

Conrack1410
komentarz
komentarz

[quote]360 ma lepszego pada, tego nikt nie podważy[/quote]

ja podważe - gdyż według mojej opinii i odczuć wolę analogi z pada od ps3 - zdecydowanie gra mi się na nich wygodniej

natomiast z obydwoma padami spędzam ostatnio sporo czasu i obydwa są wygodne.. który bardziej? to kwestia w 100% indywidualna i zależy od wielkości dłoni i jej szerokości oraz gustu , rozstawień przycisków i tego z jakim oporem się je obsługuje


i proszę nie piszcie rewelacji typu procesor ps3 jest słabszy od x360 bo nie o to w tym chodzi... jest to kwestia tylko i wyłącznie stopnia wykorzystania mocy konsoli, optymalizacji gier pod daną konfiguracje i efekt koncowy który to w ostatnich miesiacach jest na korzysc ps3 bardzo widoczny

Uncharted 2, GoW 3 i Heavy Rain sprawiają ,że ps3 jesli chodzi o grafikę ma przewagę nad Xboxem - i to jest niezaprzeczalne

Ps3 jest lepszym wyborem ze względu na technologie które w nim zastosowano - blu ray , oprogramowanie zgodne z 3d to są aspekty które xboxa 360 dystansują aczkolwiek zakup trzystasześćdziesiątki też jest zakupem udanym

aXE
komentarz
komentarz

Co do pada się zgadzam, to zależy od własnych 'rozmiarów', jednym lepiej będzie leżał ten od PS3, a innym ten od X360. Mi osobiście pasuje ten od xboxa, przy tym od playa ześlizgiwały mi się 'małe' palce ;)

Co do BR w PS3, to nie wiem, czy to taki super dodatek. Niby dobrze, że jest, ale nie jest niezbędny.

Z tego co czytałem, to X360 też obsługuje 3D, ale nie jestem tego pewny. O, mam - [url="http://grrr.pl/2010/05/11/xbox-360-i-3d-dzieki-lg-to-mozliwe/"]LINK[/url]

Wybór konsoli zależy tylko i wyłącznie od sytuacji finansowej i upodobań growych. Ale jak już pisałem, najlepiej mieć obie, albo umówić się z kolegą, że on kupuje PS3 a ty X360 ;)

Conrack1410
komentarz
komentarz

Oczywiscie ,że blu-ray nie jest niezbędny bo patrząc na komputery to bardzo nieliczni mogą się pochwalić napędami czy nagrywarkami blu-ray w swoich domowych komputerach

natomiast jesli chodzi o konsole tutaj sprawa jest mimo wszystko nieco inna. Blu-ray to filmy duzo wyzszej jakosci, latwosc pomieszczenia nowoczesnych gier w przyszlosci na jednym nosniku ... minusem jest wyzsza cena - ale blu ray jest slusznym kierunkiem patrzac przykladowo na technologię 3d która będzie właśnie na blu-ray 3d a nie dvd 3d

jedna i druga konsola ma wady i zalety - dla mnie ps3 jest jednak konsolą oferującą ogołem nieco więcej

posiadam obie konsole i bardzo dobrze się uzupełniają - obie dysponują sporą liczbą interesujących exclusive-ów ... chociaż tak jak wspomniałem w ostatnim czasie ps3 oferuje więcej świetnych gier które jak na razie nieco deklasują konkurencję

aXE
komentarz
komentarz (edytowane)

Sądzę, że w PS3 jest BR, bo Sony automatycznie chciało zachęcić do kupowania ich telewizorów. Bo powiedzmy szczerze, wszystkie gry multiplatformowe wyglądają lepiej na X360, choć mieszczą się na 1 DVD (w większości), fakt, że to wina złego portu, ale jednak potencjał DVD jeszcze nie wygasł ;)

Co prawda, w nowej generacji konsol M$ będzie musiał 'uzbroić' swoją maszynkę w BR, bądź inny napęd o dużej pojemności, ale narazie nie jest to potrzebne.

Nie patrzcie też, że PS3 może obsługiwać filmy wysokiej rozdzielczości, my porównujemy konsole do gier, do filmów są kina i kina domowe ;) To tak samo, jakby mówić, że XBOX jest lepszy, bo można nim komuś bardziej przyp*przyć, albo że z 3 świecącymi się czerwonymi lampkami lepiej pasuje do wystroju świątecznego :) Zresztą, na XBOXie też można oglądać filmy Full HD, przecież można je oglądać przez XBL.

[url="http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/greenberg-brak-blu-ray-pomogl-xboksowi-360-a-47699.html"][b]ARTYKUŁ![/b][/url]

Nie do końca to popieram, ale trochę w tym prawdy jest, na dvd gra się 'wygodniej'.

Conrack1410
komentarz
komentarz (edytowane)

mi nie chodziło o gry multiplayer gdyż one wyglądają być może trochę lepiej na xboxie ale nie stanowią zagrożenia dla ps3 ze strony jakości grafiki w pojęciu ogólnym . To gry na ps3 ( Heavy Rain, GoW 3, Uncharted 2) można uznać za najbardziej efektowne graficznie gry konsolowe ,co nie znaczy ,ze xbox jest daleko w tyle gdyż jego tytuły np: Forza 3 lub Alan Wake pod względem graficznym też mogą się bardzo podobać....

Najprawdziwsza prawda to fakt ,że najlepiej mieć obydwie konsole ..Ceny naprawdę mocno spadły i coraz więcej osób może sobie pozwolić na takie optymalne połącznie... Ja osobiscie miałem do tego jest WII , PSP , PS2 , NINTENDO DS ale sprzedałem je wszystkie gdyż nie ma się tyle czasu na granie na tylu konsolach .. Zostawiłem dwie najlepsze i nie żałuje

co do Blu Ray - skok jakości filmów względem DVD jest znaczący i bardzo wyraźny ... Jesli chodzi o gry to oczywiscie nie jest to miernikiem jakosci gry lecz łatwości jej umieszczenia na nośniku. Ponadto zauważyłem ,że płyty Blu-ray znacznie mniej się rysują , podobają mi się też opakowania :-) ale to szczegół.. Blu Ray jest przyszłościowe tak jak wspominałem ze względu na 3D - film 3d zajmuje znacznie więcej miejsca i wymagać będzie większej pojemności ...

Blu ray w PS3 to dobry argument - pamietajmy ,ze taki napęd jednak troszke kosztuje a tutaj mamy go wbudowanego do konsoli a do tego mamy możliwość wgrywania nowego softu dzięki czemu się nie starzeje - to ogromny plus

  • 3 miesiące później...
Keepsake
komentarz
komentarz

PS3 jest o wiele lepsze od x360, ale klocka też mam ze względu na GoWII, fable i forze :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.