x-kom hosting

Vista ..kilka pytań

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Pamięć Kingston 2x2GB 1333 MHz DDR3 CL9 - 230 zł

VGA Gainward GTX 260 896 - 700 zł

HDD - Samsing 500 7200 SATA II 16 MB - 196 zł

Obudowa X-Power 100 zł

Zasilacz Chieftec GPS (500AB)- 255 zł

Pł.Gigabyte MA770T-UD3P - 345 zł/

Procesor Phenom II x3 720 2,8ghz x3

(Moja konfiguracja)

Ile zrzera ramu Vista 64 bity ?

Ile procent procesora wykorzystuje gdy naprzykład nie używam żadnych aplikacji ?

Czy po wyłączeniu zbędnych dupereli będzie szybciej działać? np .bez interfejsu areo ?

Czy po zainstalowaniu Visty 64bit będą mi chodzić wszystkie najnowsze gry na high bezproblemowo?

Czy będzie działać na niej karta sieciowa Tp-Link TL-WN550G/Tl-WN551G wraz ze sterownikami które do niej mam.Jest to karta sieciowa wyprodukowana w 2006 roku.

Edytowane przez kamilg

Lisciu156
komentarz
komentarz

Zżera 1 GB, Przy zerowym obciążeniu jest od 0 do 3 % użytku proca, z grami będzie problem, gdyż nie wszystkie chodzą, i chodzi szybciej od wersji 32 - bitowej, jak i również obsługuje więcej pamięci ram.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale problem dotyczy nowych gier czy tych starszych ?Np.taki STALKER pójdzie czy Wiedźmin ,albo Gothic III lub World of Warcraft ?Czy Fallout 3 będzie mi działał lub Dawn of War II ?

Edytowane przez kamilg
Lisciu156
komentarz
komentarz

Problem dotyczy gier starszych i nie których gier nowszych.

Gość
komentarz
komentarz

Ale jeśli np zmienie zgodność na tryb XP czy 98/2000 to podziałają ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Lisciu nie sprawiasz wrazenia jak bys mial viste.

sam uzytkuje visty - mam jej 2 wersje 32 bitowke i 64 a tera win 7 64 bit

gry na nich chodza tak samo , z przewaga 64-wydajnosci

wow mi chodzi , fall out 3 chodzi , gothic III chodzi , stalker tez... wiec nie wiem o czym lisicu wygaduje... sorki ale w down of war nie mialem okazji grac

mam viste od roku i nie moglem uruchomic w zyciu jednej gry.. f1 challenge ... uruchomilem w tybie zgodnosci z 98 i smiga.. o.Oo.. nie wiem z kad tej bajki , ze na viscie nic nie dziala:)

Edytowane przez rizZ-1994
Gość
komentarz
komentarz

Aha poczekam jeszcze na inne opinie :D

(Tak na marginesie to na jakim serwie grasz w WoW-a i który lvl,klasa postać,taki mały off:P )

Gość
komentarz
komentarz

WoW z dodatkiem Lich King , Patch 3.1.3 server instant 80 - grasz bg , za bg dostajesz kase , za kase kupujesz hatefull/deadly

deadly=season 5.

gram paladynem , human female

Vista:

Od poczatku uzytkowania visty , czyli juz rok mialem bagatela.... 2 bsod ( blue screen of death ) to bardzo malo ;)).. komp chodzi nie zawodnie i bajerancko :}...

Lisciu156
komentarz
komentarz (edytowane)

Link do tematu, skąd to wiem :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...mp;#entry770108

czytałem też dużo na necie, i nie wmówisz mi, że na 64-bitowej wersji chodzą wszystkie gry.

Dodatkowo cytat z innego forum.

Programy x86 nie mają prawa działać szybciej na Viście x64, gdyż nie wspierają 64 bitowych rejestrów. Ta bitowość nic zmieni. W niektórych jednak przypadkach (testy...czasopisma 'Next' 1/2007) aplikacje 32 bitowe chodzą wyrażnie wolniej. Mi na Viście x64 nie udało się uruchomić Aplikacji 'AI Nap' służącej do oszczędzania energii. Prawdopodobnie miało to związek ze sterownikami. Oczywiście, można bawić się już w 64 bitowość, jednak efekty mogą być bardzo, bardzo różne...

Tak więc jest problem ze sterownikami, grami i programami. Nie tylko na tym forum tak mówią. Zobacz se na Googlach.

Edytowane przez Lisciu156
Gość
komentarz
komentarz

Po 1 - Sobie

Po 2 - sam uzytkuje 64 bitow i nie mam zadnych problemow

Po 3 - chodzilo mi o programy wykozystujace 64 bity * zle napisalem.

Po 4 - nie mam zadnych problemow z sterownikami ...

Lisciu156
komentarz
komentarz (edytowane)

YY o ile wiem nie do każdego sprzętu są sterowniki pod System 64 - bitowy, więc po co my dyskutujemy ?

Edytowane przez Lisciu156
Gość
komentarz
komentarz

Jeśli użytkujesz,potwierdź screenem i użytkownikiem :D

Potwierdź też że ci bez problemowo działają gry.

No tyle,poczekam też na ekspertów.

Lisciu156
komentarz
komentarz (edytowane)
Ja bym wziął 32-bit. Mam Ultimate, czyli 32/64 w zestawie ale na dwóch kompach używam 32-bit. 64-bit nie chce się na jednym z kompów poprawnie zainstalować, a na drugim uznałem, że nie ma sensu - walnąłem 32-bit na obu. Aplikacje 64bit z racji bytu potrzebują więcej RAM, a i zysk wydajnościowy względem 32-bit jest, ekhm, taki se, nie licząc szyfrowania i kompresji, zwłaszcza Video. Może za parę lat oprogramowanie 64-bit zacznie się upowszechniać. Dziś pomimo upływu szmatu czasu od rynkowej premiery A64, soft 64-bit nadal jest powijakach. Także producenci w ogromnej mierze, dla swojego sprzętu cały czas udostępniają tylko soft 32-bit dla Visty 64-bit.

To by było na tyle. Nie bierz 64 - bitowej wersji, bo napotkasz się bankowo z problemami. Ja mimo to, że mam 4 GB ramu jestem na 32, ponieważ kiedy się naczytałem o tym n innych forach, to odechciało Mi się tracić kasty na szajs.

Edytowane przez Lisciu156
Banita85
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety, ale większość "opinii" krążących w internecie o Viście, a zwłaszcza o wersji 64bit, to zwyczajne bzdury (i to niestety powtarzane przez osoby które tego systemu nie widziały na oczy, albo miały z nim dłuuuugie 5min doświadczenie).

Już od samego początku systemowi temu przylepiono łatkę badziewia, tymczasem, jest to system stabilny, szybki, bezpieczniejszy od XP oraz bardziej funkcjonalny. Wersja 64bitowa pozwala w pełni wykorzystać możliwości procesorów 64bit, oraz softu napisanego dla instrukcji 64bitowych. Co do aplikacji 32bit na 64bit OS to w przytoczonym cytacie Lisciu156 jest część prawdy. System "emuluje" działanie aplikacji 32bitowej, dzięki temu działa ona na OS64bit, i to czy działa wolniej, czy szybciej, jest mało porównywalne, bo składa się na to wiele elementów, sprzęt jakim dysponujemy, sterowniki jakich używamy (mają bardzo duże znaczenie) wersja programu itd. itp.

Od początku jak pracuję na Vista64bit do tej pory jedyne problemy jakie z nią miałem, to sterowniki do obsługi modułu CNC.

Poza tym, nie mam z nią żadnego problemu, i XP na swoim PC nie chcę już widzieć ;)

Edytowane przez DawidN20
Lisciu156
komentarz
komentarz

Nie chodzi Mi o szybkość, czy wydajność 64-bitowej wersji. Bardziej chciałem powiedzieć, że są kłopoty z grami, i to widziałem na własnej skórze. Dodatkowo jest problem ze sterownikami pod wersje 64 bitową. Większość aplikacji jest robiona pod wersję 32, więc trzeba szukać zamienników, a jeżeli już się zainstaluje, to są problemy i programy się zwieszają.

Banita85
komentarz
komentarz
Dodatkowo jest problem ze sterownikami pod wersje 64 bitową

Problem marginalny, ze zdecydowaną większością sprzętu nie ma problemu.

Większość aplikacji jest robiona pod wersję 32, więc trzeba szukać zamienników, a jeżeli już się zainstaluje, to są problemy i programy się zwieszają
. Podasz konkretne przykłady? Ja zamienników nie używam, a jedynie szukam wersji 64bit. bo te chodzą zdecydowanie szybciej, jednak jak ich nie znajdę nie panikuje, bo wszystko działa bez zarzutów, nic się nie zawiesza nie muli.

Ciekawi mnie jakiej wersji Visty używałeś, i nie pytam czy Ultimate czy innej ale czy na pewno oryginalnej?? ;>

Lisciu156
komentarz
komentarz

Użyłem (jeden dzień, bo potem się rozmyśliłem) wersji Vista Home Premium 64-bit mojego taty. Chodziło Mi o te programy, które nie działają poprawnie pod 64 - bitową wersją. Przykład ? hmm weżmy Winampa. Po zainstalowaniu jego są zwiechy. Problem rozwiązuje zainstalowanie tego programu na innym dysku jak C:/Program Files.

Chodzi ci o szybkość programów 64 - bitowych ? jest to szybkość minimalna, w sumie to zależy od procesora.

Banita85
komentarz
komentarz (edytowane)
Użyłem (jeden dzień, bo potem się rozmyśliłem)
i właśnie o tym wcześniej mówiłem, nie sądzisz że to trochę za krótko, żeby pisać obszerne opinie i tak jednoznacznie oceniać system? Szkoda że nie dałeś mu dłuższej szansy a z pewnością przekonał byś się o jego zaletach i nie zniechęcał do niego innych.

Edit@

Chodzi ci o szybkość programów 64 - bitowych ? jest to szybkość minimalna, w sumie to zależy od procesora

dla przykładu, po przejściu z XP32bit na Vistę 64bit szybkość kompresji 7zip (oczywiście też wersja zmieniona z 32 na 64bit) wzrosła, w zależności od wielkości i składu pliku od 10 do nawet 25%.... no rzeczywiście niewielki wzrost ;)

To tyle z mojej strony, i na prawdę Vista 64bit dla odpowiedniego sprzętu to bdb wybór.

Edytowane przez DawidN20
Lisciu156
komentarz
komentarz

Używałem jeden dzień na moim kompie, natomiast pokój dalej mam Vistę 64 - bitową.

Jest ona dobrym rozwiązaniem, kiedy ktoś używa komputera, do zadań biurowych, tak jak mój tata.

Gość
komentarz
komentarz

Aha...czyli gry nie będą chodzić..

Lisciu156
komentarz
komentarz

Nie wszystkie, ale nie które nie. Nie powiem Ci dokładnie, które, bo to zależy od Procesora.

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam procesor PII x3 720

A i nie będzie problemów z kartą sieciową ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie powinno :) przykladem byc moze , ze mam sterowniki do karty seciowej pod xp .. a bez problemu zainstalowalem jest na viscie / win 7! <3

Lisciu156
komentarz
komentarz

Karta Sieciowa zainstaluje się od razu - (a przunajmniej tak Mi się wydaje). I na jaką wersję się zdecydowałeś?

Gość
komentarz
komentarz

Na 64 bit...kumpel mi mówił że jego kumpel ma mnóstwo gier i wszystkie działają.

I nie ma problemów ze sterami z niczym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.