x-kom hosting

Jaki zasilacz do Core i7 920 i HD 4890?

MoonBlader
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam !

Moje pytanie (pewno standardowe) brzmi jaki zasilacz będzie odpowiedni do tego zestawu? Chciałbym zmieścić się w cenie do ~400zł

1. Procesor INTEL CORE i7 920 - 2.66 GHz BOX

2. Płyta główna GIGABYTE GA-EX58-UD4 - X58, DDR 3, PCI-Ex, s-1366

3. OCZ 3GB DDR3 1333 Gold CL7 Triple Channel (3 x 1GB)

4. Dysk SEAGATE 500 GB, 32 MB, SATA II - ST3500320AS

5. Karta PCIex SAPPHIRE HD 4890 1024 MB DDR5, 256 bit, BOX

6. Obudowa COOLER MASTER CENTURION 534 LITE - bez zasilacza, czarna

+ 2 nagrywarki DVD

//zmiana tytułu tematu na konkretny

//BlackRaven

Edytowane przez MoonBlader

maxsp2
komentarz
komentarz

Ja bym na twoim miejscu szukal cos cichego i mocnego ..

A wiec do mysli mi przychodza dwie opcje Bequiet 550w oraz Corsair 550w.

Powyzej jest 650w..

Polecam porównywarki :) A jak nie zależy ci na ciszy to Mode com volcano 650 tez ok.

MoonBlader
komentarz
komentarz

a 550W wystarczy ?

casion
komentarz
komentarz

Wystarczy ;)

mis456
komentarz
komentarz
A wiec do mysli mi przychodza dwie opcje Bequiet 550w oraz Corsair 550w.

Zdecydowanie z tych 2 BQ jets znacznie lepszy.

Gość
komentarz
komentarz
a 550W wystarczy ?

Myślę , że spokojnie wystarczy :) i to nawet z zapasikiem

siler
komentarz
komentarz

Też mi się wydaje, że ten może być lepszy.

Gość
komentarz
komentarz

Obydwa sa OK , tylko ja bym wybrał BeQuit z serii Dark Power są lepsze niż Straightpower . Spokojnie 550WAT by wystarczyło .

MoonBlader
komentarz
komentarz

a jakbym wziął BeQuiet Straightpower 650W?

szagus
komentarz
komentarz

Do takiego zestawu odpowiednie będzie markowe 500 - 600W -> BeQuiet, Corsair, Chieftec, Tagan, Enermax, Amacrox i inne ;)

MoonBlader
komentarz
komentarz

a jak wezmę z zapasem na przyszłość 650W to się zepsuje ?? :D

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)
a jak wezmę z zapasem na przyszłość 650W to się zepsuje ?? :D

Ja wziąłem 750 od Corsaira do swojego zestawu a nie jest jakiś prądożerny ;)

Nie, nie zepsuje się. :)

Edytowane przez Mephic
MoonBlader
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo mi tak z zapasem potrzebny, gdybym np. OC chciał robić :)

I jeszcze mam pytanie co do obudowy. Jaki model będzie odpowiedni żeby podzespoły się nie pociły. Cooler Master Elite Rc - 330K będzie wystarczająco duży?

Edytowane przez MoonBlader
mis456
komentarz
komentarz
Bo mi tak z zapasem potrzebny, gdybym np. OC chciał robić smile.gif

Z zapasem starczy 550W.

Ja wziąłem 750 od Corsaira do swojego zestawu a nie jest jakiś prądożerny wink.gif

To straciłeś kasę niepotrzebnie.

MoonBlader
komentarz
komentarz

A do obudowy chciałbym wsadzić jeszcze chłodzenie Scythe Ninja 2, więc do jakiej skrzynki ten wentylator wejdzie? Cooler Master Elite Rc - 330K pewnie nie jest wystarczająco szerokie do niego, nie?

Mephic
komentarz
komentarz
To straciłeś kasę niepotrzebnie.

Obawiam się, że to nie Tobie oceniać czy potrzebnie czy nie. :) Za dwa lata podczas modyfikacji komputera montowania w nim znacznie bardziej obciążającego sprzętu, nie będę martwił się zasilaczem. Poza tym zasilacz ten kupiłem za cenę 550 W. :) I to chyba ogólnie potwierdza, że nie był to zły wybór. :)

mis456
komentarz
komentarz
Za dwa lata podczas modyfikacji komputera montowania w nim znacznie bardziej obciążającego sprzętu, nie będę martwił się zasilaczem. Poza tym zasilacz ten kupiłem za cenę 550 W. smile.gif I to chyba ogólnie potwierdza, że nie był to zły wybór. smile.gif

Wiesz za cenę zasialcza 450W mogę kupić 600W co nie oznacza ze ten 600W jest świetny.

Kiedy do zwykłego sprzętu będzie potrzebna zasiłka 750W (jeśli takie czasy nadejdą kiedyś) to wtedy kupiłbyś go za marne pieniądze- prędko on nie będzie przydatny. No, chyba że planujesz 3way SLI, bo do 1 grafiki starczy 500W a do 2- 650W max!

Mephic
komentarz
komentarz
Wiesz za cenę zasialcza 450W mogę kupić 600W co nie oznacza ze ten 600W jest świetny.

Kiedy do zwykłego sprzętu będzie potrzebna zasiłka 750W (jeśli takie czasy nadejdą kiedyś) to wtedy kupiłbyś go za marne pieniądze- prędko on nie będzie przydatny. No, chyba że planujesz 3way SLI, bo do 1 grafiki starczy 500W a do 2- 650W max!

Słuchaj, do komputera potrzebowałem kupić przynajmniej 500 W. Jeśli za cenę 550 mogłem kupić 750 i nigdy nie martwić się o zapas mocy... to czemu miałem tego nie zrobić? Tymbardziej, że Corsair 750 W jest świetnym zasilaczem. Gdybym miał go kupić za jego rynkową cenę to nigdy bym tego nie zrobił, ale dając tyle ile dałem byłbym idiotą, gdybym się nie zdecydował. :)

MoonBlader
komentarz
komentarz

A może by mi ktoś obudowę polecił :D

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)
A może by mi ktoś obudowę polecił :D

Z relatywnie droższych: Antec Gamer Nine Hundred lub Thermaltake V9. Najlepsze CM też są super - to już właściwie kwestia gustu. :)

Edytowane przez Mephic
MoonBlader
komentarz
komentarz

Tylko ja nie chce dawać 500zł za skrzynkę :P Myślałem o czymś do 200

Gość
komentarz
komentarz

Szczerze proponuje BeQuiet Dark Power PRO 600W. Daje radę nawet z dwoma takimi kartami przy twojej konfiguracji.

MoonBlader
komentarz
komentarz

a do Cooler Master Centurion 534 Light wejdzie Scythe Ninja 2?

Gość
komentarz
komentarz

550 w markowe da w 100 prockach rade

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.