x-kom hosting

Trojan Downloader - pomocy!

negnug
utworzono
utworzono

Witam.

Dzisiaj mój antywirus wykrył na moim kompie wirus, a dokładnie win 32 trojan downloader wigon BS. Nie mam pojęcia na ile groźne to jest, ale niepokoi mnie fakt, że nie idzie tego usunąć antywirusem. próbowałam już AVG i Nod-em i nie idzie. Na dodatek jest tego coraz więcej. Jestem kompletnym laikiem w tej kwestii, więc proszę o zrozumiała dla mnie pomoc.

Psycholandia
komentarz
komentarz
negnug
komentarz
komentarz

Zainstalowałam Combofix'a, ale pisze, że nie mam jakiejś tam Konsoli Przywracania Systemu i chce mi ją zainstalować. Co teraz?? (przypominam, że jestem totalnym laikiem :) )

Psycholandia
komentarz
komentarz

Naciśnij, że nie chcesz instalować i niech leci skanowanie.

Btw. wyłącz na czas skanowania antywirusa.

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Konsola Odzyskiwania :) Mozesz ja zainstalować, ale nie musisz, więc sobie odpuść.

negnug
komentarz
komentarz
Naciśnij, że nie chcesz instalować i niech leci skanowanie.

Btw. wyłącz na czas skanowania antywirusa.

Ok. A tak właściwie to jak mam wyłączyć antywirusa??Mam w tej chwili Nod-a. Nie widzę tam nigdzie opcji "wyłacz" :niepewny:

Psycholandia
komentarz
komentarz

Kliknij 2 razy na ikonkę w Trayu, żeby na pulpit wyskoczyło okno antywirusa, następnie alt+ctrl+delete i w zakładce: Aplikacje najedź na niego i zakończ zadanie.

negnug
komentarz
komentarz

Ok. Zrobione. To co wstawiam to chyba log :) . I co teraz??

ComboFix.txt

ComboFix.txt

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Loga sprawdzę jutro, i posta z edytuję. :)

Wklej do Notatnika:

File::C:\error.txtDriver::acpi32amd64siati64sifips32cupi386siksi32sknetsiknicsk32port135siksecurentmsystemntmiws2_32sikRegistry::[HKEY_LOCAL_MACHINE\system\currentcontrolset\control\securityproviders]"SecurityProviders"="msapsspc.dll, schannel.dll, digest.dll, msnsspc.dll, digiwet.dll"

>>Plik>>Zapisz jako... >>> CFScript

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe

-->cfscriptb5b4me3.gif

Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log).Daj ten log, który powstanie w trakcie usuwania.

Jeśli pójdzie dobrze, to: Po restarcie usuń ręcznie folder C:\Qoobox.

.

Edytowane przez djdresik
negnug
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. A czy teraz też mam wyłączyć antywirusa czy niekoniecznie??

A skąd będę wiedzieć czy pójdzie dobrze i czy mam usunąć ten plik??

Edytowane przez negnug
Psycholandia
komentarz
komentarz

Antywirusa wyłącz,a po operacji daj ponownie loga z Combofixa, powiedzą Ci czy infekcja usunięta.

negnug
komentarz
komentarz

Ok. Czyli rozumiem, że bez konsultacji mam żadnych plików nie usuwać??

Psycholandia
komentarz
komentarz

Program sam usunie te pliki, kolega już je wyszczególnił.

Przenieś plik na ikonkę Combofixa i podaj loga po skończeniu.

Nic wybierać nie będziesz sam musiał.

negnug
komentarz
komentarz

Ok. Zrobiłam wszystko jak napisaliście. Oto log po restarcie:

ComboFix.txt

ComboFix.txt

Gość
komentarz
komentarz

Końcówka. :)

Do Notatnika wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders]"SecurityProviders"=-"SecurityProviders"="msapsspc.dll, schannel.dll, digest.dll, msnsspc.dll, digiwet.dll"

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na: "Wszystkie pliki" >>> Zapisz jako FIX.REG>>>

plik uruchom (dwuklik i OK- zgódź się na dodanie do Rejestru).

Zrestartuj komputer.

1. Usuń ręcznie folder C:\Qoobox.

2. Z folderu "System Volume Information" usuniesz poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

>Panel Sterowania>System>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach">Zastosuj>OK.

Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka).

3. Wykonaj optymalizację systemu

4.Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum.

.

negnug
komentarz
komentarz

Tylko tak spytam o tą optymalizację systemu. Muszę wykonać wszystko dokładnie tak jak opisane w linku, tak? Trochę tego dużo i nie wiem czy dam radę :( .

Psycholandia
komentarz
komentarz

Przynajmniej większość wykonaj, to tylko wygląda tak strasznie, ale szybko pójdzie.

negnug
komentarz
komentarz

Ok. No dobra, ale co to znaczy, że mam zaznaczyć wpisy, które moim zdaniem są niepotrzebne?? Nie wiem, które są potrzebne a które nie, to skąd mam wiedzieć co zaznaczyć?? Sory, że tak truję, ale naprawdę się na tym nie znam.

negnug
komentarz
komentarz

Ok. Ostatnie pytanko. Czy wykonując tą optymalizację systemu mogę mieć otwarty Internet?? Nie zapamiętam tego wszystkiego, więc poradnik mi się bardzo przyda ;) .

Aha. I jeszcze jedno. Gdzie znajdę folder "System Volume Information"??

Psycholandia
komentarz
komentarz

Możesz mieć włączony.

http://support.microsoft.com/kb/309531/pl

negnug
komentarz
komentarz

Dzięki. Zaraz wezmę się do roboty :) .

No i pierwszy problem. Chciałam dodać do rejestru ten plik FIX. REG, ale wyświetla mi się komunikat, że nie można tego zrobić. Co teraz??

Psycholandia
komentarz
komentarz

Dokładnie co się wyświetla?

negnug
komentarz
komentarz

"Nie można zaimportować C: Documents and Settings\User\Pulpit\FIX.REG: Określony plik nie jest skryptem rejestru. Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz Edytora Rejestru."

Co teraz??

Gość
komentarz
komentarz

Omiń to, rób dalsze punkty, potem ComboFixem spróbujemy usunąć. ;)

.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.