x-kom hosting

Nowe Radeony HD4870 1gb , 2gb vapor-x

oban26
utworzono
utworzono

Wiem ze nie można wklejać linków z allegro wiec nie wkleja a chciałem napisać czy ktoś wie co o nowych radeonach 4870 1gb, 2gb vapor-x ale jakieś nowe i strasznie tanie

marcinx26
komentarz
komentarz

może lepiej wklej linka , bo jakoś te vapor-x od sapphire co ja widzę nie są strasznie tanie ... może ślepy jestem :D

marcinx26
komentarz
komentarz

dla mnie taka cena szokiem nie jest , złotówka się umocniła a ATI obniżyło ceny kart , weszła 4890 więc 4870 musi stanieć

takie moje zdanie

oban26
komentarz
komentarz

ale ta karta z tym chłodzenie vapor-x kosztowała i kosztuje ponad 1000zl tylko inaczej wyglada

marcinx26
komentarz
komentarz

hmm gościu ma 6000 komentarzy ,normalny sklep ,400 przedmiotów wystawionych , nie powinien zrobić żadnego walka , moim zdanie sprawdza się tylko to co napisałem

oban26
komentarz
komentarz (edytowane)

Ty no dla mnie trochę zagadka bo sledze ceny kart już ze dwa miesiące bo chce kupić i czekam na okazje i czyżby to była taka okazja:P

tu macie link do testu z ta karta:

http://www.driverheaven.net/reviews.php?re...37&pageid=1

Lipton
komentarz
komentarz

Pierwsze zasadnicze pytanie po co Ci 2GB pamięci na Radeonie HD4870 ?

oban26
komentarz
komentarz (edytowane)

nie chodzi mi o te 2gb tylko ogólnie o te karty a ten test to tak znalazłem

PS:a z reszta mam duży monitor to się może przydać

Lipton
komentarz
komentarz

1GB spokojnie Ci starczy :)

Dlatego kupuj taką wersje tej karty.

Jakiej wielkości masz monitor i jaką rozdzielczość preferujesz ?

cod3r
komentarz
komentarz

Cena karty w miare dobra ale szkoda ze to nie jest wersja X2 :)

oban26
komentarz
komentarz

Mam samsunga 22 cale(1680x1050) wiem ze to aż nad to te 2 gb ale właśnie szukam karty do kupna a chciałbym żeby ta karta mi wystarczyła na dłuższy czas i myślę ze ta by to spełniała

marcinx26
komentarz
komentarz

karta w dobrej cenie , jak masz kasę to bierz , olej te 2 gb :) 1 gb ci starczy , chyba że różnica w cenie nie będzie wielka

zastanawia mnie jeszcze tylko czy ten zasilacz z twojej sygnatury , wystarczy do tej karty ...

oban26
komentarz
komentarz

nie zasilacz do wymiany to pewne a cena dla mnie nie gra roli i w pewnym sensie jest atrakcyjna bo mogę kupić 2gb za 1111zl a takie karty kosztują około 2000zl a sami widzicie jak teraz technologia się rozwija i np. gry wymagają coraz więcej dziś wystarczy 512mb a jutro może to być już 1gb, a ja raczej nie chce co pół roku kupować nowej karty wole raz a porządnie, takie moje zdanie

qwertyzax
komentarz
komentarz
gry wymagają coraz więcej dziś wystarczy 512mb a jutro może to być już 1gb

No nie powiedzialbym, z testow wynika ze roznica pomiedzy 512 a 1gb jest praktycznie nieznaczna nawet w rozdzielczosciach do 1920x1200. Czasem nawet zdarza sie ze karty z 1gb pamieci sa wolniejsze od kart z 512, poniewaz zwykle sa one nizej taktowane od podobnych z 512.

Agent00
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja tez jestem na kupnie tej karty tylko ze w wersji 2GB za 1100zł na alle.... mysle ze przy 2gb bedzie sie mniej pocić w grach HD Ready ;)

a podkrecic procka czy wymienić jaki polecacie do tej grafy ????

djmakus
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item599515352_asus_e..._najtaniej.html

blisko 100zł mniej + cichsze i wydajniejsze chłodzenie - (troszkę) gorsza wydajność od GTXa

Agent00
komentarz
komentarz

Czemu bez sensu 2GB dają lepsze mozliwosci niz 512 czy tam niecale 1GB grajac w gry przy jakosci HD Ready im wiecej pamieci tym miej sie karta muli na wiekszych rozdzielczosciach

oban26
komentarz
komentarz

no właśnie może i miedzy 512 mb a 1gb bywają nieraz nieznaczne różnice a czasami 512mb lepsze no ale 2gb to już na pewno robi różnice

qwertyzax
komentarz
komentarz (edytowane)
no właśnie może i miedzy 512 mb a 1gb bywają nieraz nieznaczne różnice a czasami 512mb lepsze no ale 2gb to już na pewno robi różnice

Pomysl sam, jesli gra nie wykorzystuje nawet tego 1gb to co jej po 2gb? Bledny stereotyp, ze najwazniejszym parametrem karty jest ilosc pamieci...

oban26
komentarz
komentarz (edytowane)

wiem ze nie jest najważniejsza ilość pamięci a zawsze lepiej jest mieć jakiś zapas pamięci niż jego brak

na dodatek takie 2gb przydaje się już dziś zobaczcie test w linku który wkleiłem co 2gb robi z GTA 4

PS.chociaż wiecie co poszukałem jeszcze w necie na anglo-jezycznych stronach testów tych kart i poprosiłem o opinie kumpla i jednak 1gb będzie wystarczający najwyżej wygładzania nie włączę :P

Agent00
komentarz
komentarz

Wskoczcie na stronę benchmark i sobie porównajcie.

Ale ja obstawiam na 2GB w końcu gry się rozwijają i będą potrzebować coraz więcej ramu

Czabi
komentarz
komentarz

1GB w zupełności starcza do gier. Myślę że 2 GB jest bez sensu

Agent00
komentarz
komentarz (edytowane)
1GB w zupełności starcza do gier. Myślę że 2 GB jest bez sensu

Narazie ;) ale grafiki nie kupuje się na pół roku :D

Pamietam jak kupowałem 8800 i gosciu w sklepie sie smiał po co mi taka grafa z DX10 przeciez i tak gier nie ma minoł miesiac i zaczeły sie pojawiac wiec z pamiecia bedzie tak samo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.