x-kom hosting

Dysk SSD do Lenovo Z500, jaki?

seweryns
utworzono
utworzono

Witam!

W 2013 roku przy pomocy użytkowników tego forum zakupiłem Lenovo Z500, link do wątku:

http://www.forumpc.pl/topic/296834-pomoc-w-wyborze-laptop-dla-programisty-studenta/

To była dobra decyzja. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!

 

Trochę czasu już minęło i sprzęcik trochę zwolnił, zatem zamiast kupować nowy sprzęt chciałbym spróbować obecny trochę przyspieszyć.

W związku z tym zastanawiam się nad zamontowaniem do niego dysku SSD, i tutaj moja ogromna prośba o pomoc w analizie sytuacji:

  • Czy da się do Lenovo Z500 dołożyć dysk SSD 240 GB? (zostawiając też obecne HDD) Jeśli tak, to jaki SSD wybrać? Na co zwrócić uwagę? (złącza, wymiar)
  • Czy dobrym kierunkiem jest zakup takiej kieszeni? -> http://allegro.pl/kieszen-zeta-2hdd-lenovo-z500-z500t-z510-z510t-i5311151163.html
  • Jeśli kieszeń jest dobrym rozwiązaniem, to czy lepiej do kieszeni przenieść HDD, a SSD umieścić w miejscu HDD?

 

Parametry obecnego sprzętu:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/lenovo-z500-i5-3210m-6gb-1tb-gt645-win8-zestaw-i3422011270.html

 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Youki
komentarz
komentarz

SSD możesz zamiast DVD w kieszeni zamontować.

SSD w miejscu HDD, HDD do kieszenie.

 

Pokaż jeszcze profilaktycznie temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw zrzut ekranu.

seweryns
komentarz
komentarz

Zrzut ekranu w załączeniu.

 

Ok, to chyba lepiej przenieść HDD do kieszeni a SSD w miejsce HDD.

  • Tylko jaki dysk SSD zakupić? Jaki rozmiar? Jakie złącze? Nie mam pojęcia :(
  • Podlinkowana kieszeń w pierwszym poście będzie ok?

hwmonitor_01.png

Youki
komentarz
komentarz

Temperatury na CPU ciut wysokie.  Przeczyść jeszcze układ chłodzenia z kurzu oraz wymień pastę termo przewodzącą na procesorze.

Dysk coś sensownego to za 379 zł masz GoodRAM Iridium PRO 240 GB z 5 letnią gwarancją.

 

seweryns
komentarz
komentarz

Ok, to dysk kupuję. :D

Jak byście jeszcze powiedzieli, czy ta kieszeń będzie ok i czy w kieszeń dać obecne HDD, a w miejsce HDD tego SSD, to już wszystko będę wiedział ;)

Youki
komentarz
komentarz

KIeszeń wygląda OK.

Jak pisałem, HDD do kieszenie, SSD w miejsce HDD

  • Dobra wypowiedź 1
seweryns
komentarz
komentarz

Zatem zamawiam kieszeń i dysk. Dziękuję bardzo za pomoc! :)

seweryns
komentarz
komentarz

Pojawiła się jeszcze jedna mała wątpliwość przed kliknięciem 'Zapłać' :D

Mój obecny dysk HDD ma interfejs SATA II, a polecany dysk SSD SATA III, czy to będzie stwarzało jakiś problem lub nie w pełni wykorzystywało możliwości dysku SSD?

Youki
komentarz
komentarz

Chipset na którym masz ten model obsługuję SATA III. Tutaj nie powinno być żadnych problemów.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.