x-kom hosting

masakra gigabyte gtx 1060 6gb

banditoss360
utworzono
utworzono

Witam,

 

Panowie kupiłem gigabyte gtx 1060 6gb na x-kom i po 2 dniach odesłałem bo jeden z wentylatorów głośno furczał w pewnym zakresie obrotów.

Więc jak doradziliście odesłałem... Sterowników nie odinstalowywałem bo wiedziałem że chcę takiego samego, i zamówiłem na morele...

Dziś przyszedł nowy gtx 1060 i co ? i nic zamontowałem w komputerze i nie wykrywa mi go w ogóle jak podłączam kabel hdmi i startuje system to monitor przełącza się pomiędzy trybami bo szuka sygnału, jak włącze hdmi na płycie to wbudowana karta działa i monitor startuje normalnie, zaraz mnie normalnie rozerwie z wkurw..... jak będę miał znów oddawać kartę i czekać, co jest nie tak z tymi gtx-ami 1060 ? Co można jeszcze zrobić karta wpięta dobrze zasilanie podłączone ? nie mówcie że trafiłem drugi zjeb....y egzemplarz ???

Konfederat
komentarz
komentarz

Doszły mnie słuchy, że jest coś nie tak z Gigabyte Gtx 1060.Dlatego nie polecałem tej karty nikomu, za co spotkałem się z żalem niektórych na tym forum.Widać jest coś na rzeczy.

banditoss360
komentarz
komentarz

odinstalowałem sterowniki display driver uninstallerem i dalej kupa ! Karta po włączeniu komputera tak jak by na chwilę startuje kręcą się wentylatory na 3 sekundy po czym stają ale na monitorze nic :( widzę że chyba nic z tego nie będzie drugi gtx od gigabyte poleci do morele i trzeciego na pewno nie kupię, co może być jeszcze  nie tak, miałem i r9 radka i gtx 970 ale takich jaj z kartą nie miałem nigdy żeby mi się tak przytrafiło

Konfederat
komentarz
komentarz

Niestety nie pomogę Ci na odległość Kolego.Może ktoś z forumowiczów, ma jakiś pomysł.Jakbyś dał radę, to weź może od kogoś jakąś kartę grafiki, i sprawdź czy wszystko będzie dobrze.

banditoss360
komentarz
komentarz

w poniedziałek pierwszy gtx 1060 działał to czemu teraz ma coś być nie tak pewnie nie fart i dugi egzemplarz do dupy :( 

Tyoteysz
komentarz
komentarz

Wyzeruj ustawienia BIOS'u i wtedy sprawdź. Jeżeli nie masz takiej funkcji w BIOS'ie to wyjmij kabel zasilający i baterię z płyty głównej i po jakimś czasie (w przypadku niektórych płyt jest to nawet godzina) podłącz wszystko z powrotem

banditoss360
komentarz
komentarz
27 minut temu, Tyoteysz napisał:

Wyzeruj ustawienia BIOS'u i wtedy sprawdź. Jeżeli nie masz takiej funkcji w BIOS'ie to wyjmij kabel zasilający i baterię z płyty głównej i po jakimś czasie (w przypadku niektórych płyt jest to nawet godzina) podłącz wszystko z powrotem

jak taka funkcja w biosie się nazywa ? i czy jest sens w ogóle to robić skoro pierwszy gtx 1060 działał poprawnie tylko hałasował wentylator to chyba ten też powinien działać bo nic się przez kilka dni nie zmieniło bo komputer stał...

Tyoteysz
komentarz
komentarz

właśnie w tym sęk, że się zmieniło bo wymieniłeś kartę graficzną. Niby taka sama ale to nie ten sam egzemplarz. No nazywa się "wyzeruj ustawienia" albo "przywróć do ustawień fabrycznych". Poza tym spróbować nie zaszkodzi

  • Dobra wypowiedź 1
banditoss360
komentarz
komentarz
5 minut temu, Tyoteysz napisał:

właśnie w tym sęk, że się zmieniło bo wymieniłeś kartę graficzną. Niby taka sama ale to nie ten sam egzemplarz. No nazywa się "wyzeruj ustawienia" albo "przywróć do ustawień fabrycznych". Poza tym spróbować nie zaszkodzi

ok zaraz spróbuję i dam znać co i jak, jak dziś jej nie wykryje to karta leci do morele i już nigdy 1060 od gigabyte

rekpietja
komentarz
komentarz

A która wersja gigabyta? OC?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

banditoss360
komentarz
komentarz
35 minut temu, rekpietja napisał:

A która wersja gigabyta? OC?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

tak oc windforce

 

karta po restarcie biosu odpaliła i działa zainstalowałem sterowniki, choć i tak się zraziłem coś do tego gigabyte... wieczorem będę testował czy czasem ta nie brzęczy pod obciążeniem...

rekpietja
komentarz
komentarz

No to czekam na testy bo spotkałem osobiście głośny wiatrak. Ciekawe czy taka cała partia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

banditoss360
komentarz
komentarz

 

Dnia 3.12.2016 o 12:17, rekpietja napisał:


 

Dnia 3.12.2016 o 12:17, rekpietja napisał:

No to czekam na testy bo spotkałem osobiście głośny wiatrak. Ciekawe czy taka cała partia.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Powiem tak kultura pracy nie jest rewelacyjna, mam już drugi egzemplarz i w pierwszym hałasował wentylator od ok 75%-88%, w drugim też hałasuje ale już nie tak bardzo jest to dokuczliwe, od około 80%-86% słychać delikatne bzyczenie, zaznaczę że wcześniej miałem gtx 970 i karta chodziła równiutko tylko szum wentylatorów, w gtx 1060 od Gigabyte windforce II oc tak nie jest :pff: ciekaw jestem czy np ten od palita https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/ chodził by równo bez bzyczenia ???

rekpietja
komentarz
komentarz

Dzieki za info. Odpuszcze też sobie ten model.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Konfederat
komentarz
komentarz

Mam Palita gtx 1060 JetStream.Pytaj o co chcesz :)

ishockyou7
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, Konfederat napisał:

Mam Palita gtx 1060 JetStream.Pytaj o co chcesz :)

Jakie masz temp przy przegladaniu np neta ?

Bo u mnie na poczatku byly ponizej 50 bo byl inny kolor karty a teraz musi dluzej postac w spoczynku zeby temp zeszly ponizej 50, a tak to sie stale utrzymuje 51/52 przy przegladaniu neta. Wczesniej dopiero po odpaleniu adobe lub po wlaczeniu gry temp szla powyzej 50 bo zmieniala kolor karta, czytalem, ze w idle powinna byc 39.

teraz w idle po jakiś 15/20 min temp wciąż 51. Wydaje mi się ze coś się może dziać z nią bo wcześniej na pewno niższe temp miała nie wiem jakie dokładnie bo nie sprawdzałem ale często był inny kolor ten który pokazuje się poniżej 50 a teraz praktycznie cały czas ten powyżej 50. Jak to u Ciebie wyglada ?

Edytowane przez ishockyou7
banditoss360
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Konfederat napisał:

Mam Palita gtx 1060 JetStream.Pytaj o co chcesz :)

Jak z hałasem wentylatorów ? na wszystkich obrotach chodza równo slychac tylko szum? jakie temp podczas obciążenia ? wydajnosciowo podobnie do tego gigabyte wf II ?

counterstrike104
komentarz
komentarz
Godzinę temu, ishockyou7 napisał:

Jakie masz temp przy przegladaniu np neta ?

Bo u mnie na poczatku byly ponizej 50 bo byl inny kolor karty a teraz musi dluzej postac w spoczynku zeby temp zeszly ponizej 50, a tak to sie stale utrzymuje 51/52 przy przegladaniu neta. Wczesniej dopiero po odpaleniu adobe lub po wlaczeniu gry temp szla powyzej 50 bo zmieniala kolor karta, czytalem, ze w idle powinna byc 39.

teraz w idle po jakiś 15/20 min temp wciąż 51. Wydaje mi się ze coś się może dziać z nią bo wcześniej na pewno niższe temp miała nie wiem jakie dokładnie bo nie sprawdzałem ale często był inny kolor ten który pokazuje się poniżej 50 a teraz praktycznie cały czas ten powyżej 50. Jak to u Ciebie wyglada ?

Ja mam MSI gtx 1060 Armor 6gb i miałem ten sam problem :) Problem był w trybie zarządzania energia w panel Nvidia. Wejdz w panel Nvidia-> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Tryb zarządzania energią, i ustaw na optymalną moc bądź adaptacyjny. 

 

 

44 minuty temu, banditoss360 napisał:

Jak z hałasem wentylatorów ? na wszystkich obrotach chodzą równo słychać tylko szum? jakie temp podczas obciążenia ? wydajnosciowo podobnie do tego gigabyte wf II ?

U mnie wentylatory chodzą równo i nic brzęczy. Wiadomo na 100% trochę je słychać ale ogólnie to max w grach się włącza na 65%, i temp. nie przekracza 62C. Zazwyczaj to między 58C a 60C jest :)

Konfederat
komentarz
komentarz

Przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów na YT i tym podobnym jej obciążeniu, temperatury są na tyle niskie, że wcale nie włączają się wentylatory.Temperatura oscyluje pomiędzy 30-40 stopni.Kiedy natomiast uruchomię jakąś grę, karta jest tak samo bezgłośna,ale temperatura sięga czasem 70-71 stopni.Mowa oczywiście o stockowym ustawieniu wentylatorów,oraz stockowych zegarach rdzenia.Nie byłbym jednak sobą, gdybym czegoś więcej z tej karty nie wydusił, i dlatego też podkręciłem ją na rdzeniu o tyle, że podczas gier, chodzi na zegarze nieco ponad 2100 Mhz.Ustawiłem również po swojemu prędkości wentylatorów ,używając MSI Afterburner,gdzie temperatury nie są wyższe niż 65-67stopni, a karta jest nadal bardzo cicha.To też zależy od danej gry, gdzie u mnie np jest spory rozrzut, zależnie od tytułu w który gram.W Titanfall2 ledwo było ponad 60stopni, w Battlefield 1,czy WoT dobija czasem maksymalnie do tych 67 stopni. 

Nie możemy jednak bezpośrednio porównywać tych kart, ze względu na to że każda z nich może osiągać trochę inne temperatury, każdy z nas ma inaczej wentylowaną obudowę, pewnie też różne temperatury pomieszczenia, itp. Reasumując, jest to bardzo ciekawa propozycja wydajnej,cichej, i stosunkowo dobrze wycenionej karty.Można oczywiście kupić Gtx od MSI, który jest bez wątpienia lepszą kartą, ale dopłacać te ok. 200zł więcej do karty o takiej samej wydajności, nie jest rzeczą konieczną.Jeśli ktoś ma jednak takie życzenie,jego sprawa, niech kupi MSI.

ishockyou7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, counterstrike104 napisał:

Ja mam MSI gtx 1060 Armor 6gb i miałem ten sam problem :) Problem był w trybie zarządzania energia w panel Nvidia. Wejdz w panel Nvidia-> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Tryb zarządzania energią, i ustaw na optymalną moc bądź adaptacyjny. 

 

 

U mnie wentylatory chodzą równo i nic brzęczy. Wiadomo na 100% trochę je słychać ale ogólnie to max w grach się włącza na 65%, i temp. nie przekracza 62C. Zazwyczaj to między 58C a 60C jest :)

Miałem tak ustawione :/

2 minuty temu, Konfederat napisał:

Przy przeglądaniu internetu, oglądaniu filmów na YT i tym podobnym jej obciążeniu, temperatury są na tyle niskie, że wcale nie włączają się wentylatory.Temperatura oscyluje pomiędzy 30-40 stopni.Kiedy natomiast uruchomię jakąś grę, karta jest tak samo bezgłośna,ale temperatura sięga czasem 70-71 stopni.Mowa oczywiście o stockowym ustawieniu wentylatorów,oraz stockowych zegarach rdzenia.Nie byłbym jednak sobą, gdybym czegoś więcej z tej karty nie wydusił, i dlatego też podkręciłem ją na rdzeniu o tyle, że podczas gier, chodzi na zegarze nieco ponad 2100 Mhz.Ustawiłem również po swojemu prędkości wentylatorów ,używając MSI Afterburner,gdzie temperatury nie są wyższe niż 65-67stopni, a karta jest nadal bardzo cicha.To też zależy od danej gry, gdzie u mnie np jest spory rozrzut, zależnie od tytułu w który gram.W Titanfall2 ledwo było ponad 60stopni, w Battlefield 1,czy WoT dobija czasem maksymalnie do tych 67 stopni. 

Nie możemy jednak bezpośrednio porównywać tych kart, ze względu na to że każda z nich może osiągać trochę inne temperatury, każdy z nas ma inaczej wentylowaną obudowę, pewnie też różne temperatury pomieszczenia, itp. Reasumując, jest to bardzo ciekawa propozycja wydajnej,cichej, i stosunkowo dobrze wycenionej karty.Można oczywiście kupić Gtx od MSI, który jest bez wątpienia lepszą kartą, ale dopłacać te ok. 200zł więcej do karty o takiej samej wydajności, nie jest rzeczą konieczną.Jeśli ktoś ma jednak takie życzenie,jego sprawa, niech kupi MSI.

No ja karte posiadam od miesiaca i wlasnie tak mialem na poczatku zauwazylem jednak ze od kilku dni jest tak jak opisalem, czyli jest powyzej 50 stopni przy normalnej pracy czy tez idle, a co wczesniej miala nizsze temperatury to na pewno i tak jak pisalem, ze u mnie przy odpaleniu gta i pograniu paru minut dopiero sie odpalaly wentylatory czyli lapala powyzej 50. Nie mam pojecia co jest grane, czy z karta jest cos nie tak czy wina lezy gdzie indziej jednak..

Konfederat
komentarz
komentarz

Jeśli podczas grania, temperatury będą w normach, to się tym nie przejmuj.No i pamiętaj o utrzymywaniu porządku w komputerze, oraz zapewnieniu podzespołom dobrej wentylacji.Może spore ilości kurzu się dostały do Twojej karty?

ishockyou7
komentarz
komentarz

No musze zobaczyc jeszcze podczas grania jak tam temperatury beda wygladac, a budowa nowka i mysle ze raczej az tam tyle kurzu przez miesiac sie nie nazbieralo bo ma filtrow 3 chyba, do tego mam 5 wentylatorw w obuodiwe. X70W, wiec ogolnie obudowa pojemna i dobrze wentylowana, no zobaczymy jeszcze ja jutro rozbiore sprawdze z tym kurzem, ale tu pare dni temu ja rozbieralem i kurzu nie bylo. Sprawdze jeszcze pozniej temp w grach.

Konfederat
komentarz
komentarz

W kilka dni na pewno się nie zakurzyła.Sprawdź jak będzie, w grach.

ishockyou7
komentarz
komentarz
14 godzin temu, Konfederat napisał:

W kilka dni na pewno się nie zakurzyła.Sprawdź jak będzie, w grach.

Tez tak uwazam, dzis wieczorem obbadam jak to w  grach wyglada bo wczoraj juz nie dalem rady

Rotmiszcz
komentarz
komentarz

Wiecie co.... Od miesiaca mam Gigabyte gtx1060 windforce 6gb. Brak jakich kolwiek problemow... halas ? Jaki halas. Karta na uber w wiesku 58c oraz wiatrak cichy, nie rozumiem was

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.