x-kom hosting

Monitor do komputera 1300zł

Qwerty59
komentarz
komentarz

czyli możliwa jest sytuacja iz np. monitor tn z czasem reakcji 2ms będzie smuzyła a inny z martycą ips ii czasem reakcji 5ms nie?

iDaft
komentarz
komentarz

Nie spotakałem się ze smużeniem na TN'kach poniżej 5ms. :hm: Jednakże wszystko jest możliwe. :E

Qwerty59
komentarz
komentarz

a co z kolorami.

Bo dzisiejsze tn wyświetlają 16,7mln kolorów tak jak ten ips?

iDaft
komentarz
komentarz

TN to TN. Nie znajdziesz TN'ki i TFT, która będzie tak wiernie odworywałą kolory jak IPS czy VMA.

Qwerty59
komentarz
komentarz

a jak duze są różnice?

pietio
komentarz
komentarz

Niewiem czy wiesz ale e -ips ma wiecej wad niz taka tnka

iDaft
komentarz
komentarz

Nie wciskaj ludziom kitu, pewnie nawet nie miałeś porównania. TN'ka ma dużo wad między innymi słabe kolory i kąty, a IPS ma jedną- 20% sznasy na śmużenie. ;>

Skrash
komentarz
komentarz

Ja używam monitorów typu Dell 2412 oraz Dell 2410. 2410 jest nieco lepiej oświetlany, troszkę jakby barwniej odwzorowuje kolory, są bardziej żywe. Jednak na ogół, ciężko znaleźć znaczącą różnicę między nimi, pomimo że cena znacznie dzieli te dwa bratnie modele. Także od siebie Dell 2412 - na wyższe modele Della troszkę za mało pieniędzy.  

pietio
komentarz
komentarz
Nie wciskaj ludziom kitu, pewnie nawet nie miałeś porównania. TN'ka ma dużo wad między innymi słabe kolory i kąty, a IPS ma jedną- 20% sznasy na śmużenie. ;>

To Ty nie wciskaj kitu bo nie jest tak kolorowa jak myslisz ..Posiadam TNke  i wiem co mowie moze ips ma katy lepsze ale kolory moze troszke lepsze ..Po ta sa opcje w panelu nvidi zeby ustawic nasycenie kolorow tak samo opcje monitorze mozesz sobie wszystko ustawic i masz elegancko . A co do ipsa tozapomniales dodac  jakie ma minusy :  slaba czern, srebrzenie, nierownie podswietlenie,  ziarnistosc . A tak sie wszyscy rzucili na ten tani   e-ips ktory jest rowny z tnKa. Nawet w tnce jest lepsza czern i Ci nie jeden to powie..a jco do kolorow jak sie nie umie ustawic to sie ma. Ktos pisal na sasiednim forum roznice paska "szukaj  " w kolorach  mial na ipsie lg 234 jasno niebieski  a ja taki sam mam na swojej 3 letniej tnce ...wiec roznica w kolorach zadna

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)
kolory moze troszke lepsze

 

:haha:

 

Za tą cenę nie ma e-ips'ów, które są trochę gorsze od normalnego ips'a, jednakże dalej lepsze od TN'ki. ;>

 

Postaw sobie obok swojego monitora ten LG, który zaproponowałem Autorowi i wtedy oceniaj. :E Ja różnice pomiędzy TN w lapie, a e-ips'ie w kompie.

 

 

slaba czern, srebrzenie, nierownie podswietlenie, ziarnistosc

 

Słaba czerń- jedynie e-ips, srebrzenie- nie ma, nierówne podświetlenie - każdy monitor takie ma :E, ziarnistość - pojedyncze przypadki, które można na palcach policzyć.

Edytowane przez iDaft
Qwerty59
komentarz
komentarz

a obrazkowo może przedstawicie różnice?

iDaft
komentarz
komentarz

To będzie słabe porównanie - ns laptopie z TN'ką różnica będzie mniejsza, niż na ips'ie. Najlepiej sprawdzić na żywo w sklepie.

pietio
komentarz
komentarz
:haha:

 

Za tą cenę nie ma e-ips'ów, które są trochę gorsze od normalnego ips'a, jednakże dalej lepsze od TN'ki. ;>

 

Postaw sobie obok swojego monitora ten LG, który zaproponowałem Autorowi i wtedy oceniaj. :E Ja różnice pomiędzy TN w lapie, a e-ips'ie w kompie.

 

 

 

Słaba czerń- jedynie e-ips, srebrzenie- nie ma, nierówne podświetlenie - każdy monitor takie ma :E, ziarnistość - pojedyncze przypadki, które można na palcach policzyć.

 

 

Ale ja nie mówie o tnce z laptopa tylko o monitorze TN

iDaft
komentarz
komentarz

Między TN'ką w dobrym lapku, a TN na moniotrze jest bardzo mała różnica. :E

iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='iDaft' timestamp='1359152948' post='1684925'] TN'ką w dobrym lapku [/quote]\

Między np. Lenovo Y650, Vaio, a TN na monitorze nie ma różnicy. ;>

Qwerty59
komentarz
komentarz

no właśnie średnio widzę różnice zw względu że obraz z tn'ki jest screenem a ten z ips to chyba fota.

Czy można by prosić screena ips(no i tn też może być).

A i żeby screen był zrobiony w jednakowym środowisku np.screen podczas przeglądania tego forum.

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Potem dorzucę screena z TN i poszukam na normalnym IPS'ie.

Mój link - e-IPS

Edytowane przez iDaft
Qwerty59
komentarz
komentarz

ok.Będę czekał

Collatzo
komentarz
komentarz

Jak chcecie zauważać różnicę w jakości wyświetlanego obrazu dając print screeny to gratuluję.

  • Dobra wypowiedź 1
Pirzu
komentarz
komentarz

Mam ten sam dylemat :) dodatkowo dodam do czasu reakcji ze nie zawsze jest prawdziwa. generalnie na tace nie braliście jeszcze lg ips277l aoc i2757fm acer S275HLBMII co o nich ? Ogrom pozytywów zbiera aoc - bardzo male i faktyczne 5ms, matowa powloka która jest swietnie wykonana podobno bo mala ziarnistosc . a, i kolego który zalozyles temat (zapomnialem nicku), jakie strzelany grasz ? Bo jak bf3 itp to tn nie bierz, bo do 60fps ips jest idealny :)

pietio
komentarz
komentarz
Jak chcecie zauważać różnicę w jakości wyświetlanego obrazu dając print screeny to gratuluję.

To może masz lepszy pomysł? Strzelac foty ? Krecic film?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.