x-kom hosting

Monitor do komputera 1300zł

Qwerty59
utworzono
utworzono

Witam

 

Chciałóbym kupić monitor do komputera w cenie do 1300-1400 zł.Myślałem nad  aEizo Foris FS2333-BK IPSle uważam ze jest troche za mały, ale ma rewalacyjny czas rekcji i jakość kolorów.Zaproponujcie mi coś w podobnej jakości tylko trochę wieksze (do 27 cali)



odświerzam.

 

 

Czy widoczna dla gracza jest róznica między ips a tn?

Polecie ewentualnie jakis b. dobry monitor dla gracza na tn z dobrymi kolorami, czasem rekcji i równomiernością podświetlania.



Może doprecyzuje pytanie.

Szukam monitora do gier za około 1300zł z dobrymi kolorami, czasem reakcji i równomiernym podświetlaniem.

iDaft
komentarz
komentarz

Między TN, a IPS jest ogromna różnica. Postaw sobie takiego IP224V obok laptopa- różnice widać od razu. :E Do 1300zł to iiyama Pro Lite 27", Eizo Ci do gier nie potrzebny. ;)

Qwerty59
komentarz
komentarz

Jak konkretnie iiyama Pro Lite?

Czy monitory  ips w tej cenie są porządne?

Co z czasem reakcji(grywam w shootery)?

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)
Jak konkretnie iiyama Pro Lite?

 

Pomyliłem monitory, iiyama jest na TN i VA. Za tą cenę są bardzo dobre LG: E2722PY-BN i M2732D-PZ, a także ceniony, acz 24" Dell U2412M.

 

Czy monitory  ips w tej cenie są porządne?

 

Bardzo dobre, e-IPS chyba w ogóle nie ma. ;)

 

Co z czasem reakcji(grywam w shootery)?

 

Z tym jest różnie. Wielu użytkowników przestrzega przed IPS ze względu na IPS, ale są to z reguły osoby, które takowego sprzętu nie widziały, albo powtarzają wypowiedzi innych. Oczywiście, można trafić sztukę, gdzie smużenie będzie występowało, ale po pierwsze: 90% użytkowników (w tym ja :) ) monitorów na IPS'ie się z tym nie spotkało, a po drugie: po dwóch dniach można się przyzwyczaić. 

Edytowane przez iDaft
Qwerty59
komentarz
komentarz

A więc nie występuje smużenie?

Po proszę o jakieś przykłady 24-27) na ips z czasem reakcji do 5ms

iDaft
komentarz
komentarz

Wszystkie oprócz Dell'a mają 5ms. 

 

Ze smużeniem tak, jak mówiłem- jest różnie. Jeżeli nie będzie, to się ciesz, a jeżeli będzie to się przyzwyczaisz. Ja nawet nie zwracałem uwagi na to przy wyborze monitora. :E

 

A tak z ciekawość - jaki sprzęt? Bo może karta się nie wyrobi. :E

Qwerty59
komentarz
komentarz

Amd 7950.

Czyli smużenie nie powinno występować?

Czy istnieją monitory z matrycą ips i czasem reakcji poniżej 5ms?



A coś z 24 cali w ips.

Byłem w sklepie i 27 wydaje  mi się za duży.



 a co sądzisz o

BenQ GW2750HM

iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358766983' post='1679979'] Czyli smużenie nie powinno występować? [/quote]

Na 90% nie będzie, lecz jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie. 

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358766983' post='1679979'] Czy istnieją monitory z matrycą ips i czasem reakcji poniżej 5ms? [/quote]

Tak, bodajże od 2000 w górę. ;)

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358766983' post='1679979'] A coś z 24 cali w ips. [/quote]

23"    24" z tunerem

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358766983' post='1679979'] a co sądzisz o BenQ GW2750HM [/quote]

Jest na VA, czyli większe prawdopodobieństwo smużenia. 

Qwerty59
komentarz
komentarz (edytowane)

Reasumując

-najlepiej wziąć matryce ips ze względu na kolory i czas reakcji lepszy od va,

-tn ma słabe kolory ale dobry czas reakcji(czy istnieją tn'ki z 8 bitami na kanał?),

- na matrycy ips smużenie prawie w ogóle nie występuje.

 

A gdybym zwiększył fundusze do 1500zł to znalazło by się coś z matrycą ips i czasem reakcji poniżej 5ms(lepiej jednak 27 cali).

 

 

Na 90% nie będzie, lecz jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie. 

 

 

"że będzie" sumużyc bo jest np. wadliwy fabrycznie czy że będzie smużyc "bo musi"?

Edytowane przez Qwerty59
iDaft
komentarz
komentarz

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358771697' post='1680231'] "że będzie" sumużyc bo jest np. wadliwy fabrycznie czy że będzie smużyc "bo musi"? [/quote]

Ciężko to wytłumaczyć, raczej wada fabryczna.

 

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358771697' post='1680231'] A gdybym zwiększył fundusze do 1500zł to znalazło by się coś z matrycą ips i czasem reakcji poniżej 5ms(lepiej jednak 27 cali). [/quote]

Niestety nie. Bierz tego LG, podobno nie występuje u nich smużenie. Z tego co wiem, tylko w IPS254V takowe występuje najczęściej. ;)

 

[quote name='Qwerty59' timestamp='1358771697' post='1680231'] -tn ma słabe kolory ale dobry czas reakcji(czy istnieją tn'ki z 8 bitami na kanał?), [/quote]

TN to matryca budżetowa, sama w sobie ma dużo gorsze kolory i kąty. Tam czarny jest szary, a reszta kolorów wyblakła. :E

Qwerty59
komentarz
komentarz

A czy planowane są premiery jakiś nowych monitorów?

Nie muszę narazie kupować monitora(mam starą 19  w tn).

iDaft
komentarz
komentarz

Nic o tym nie wiem, CES już był, a nowych monitorów nie pokazali. 


Jedynie, co to LG ma wprowadzić 27" na IPS'ie w rozdzielczość 2xxx x 1xxx. ;) http://www.purepc.pl/monitory/monitor_lg_27ea83_27_cali_z_whqd_i_ips

Qwerty59
komentarz
komentarz

a o tym asusie co sądzisz

Asus VG248QE
iDaft
komentarz
komentarz

Jest na TN, a do tego Asus nie robi specjalnie dobrych matryc. 

Qwerty59
komentarz
komentarz

sorry pomyliłem model, ale skoro mówisz ze n ie robi dobrych matryc.

iDaft
komentarz
komentarz

Bierz  M2732D-PZ i nie marudź. :E



Tylko nie patrz, że nie ma DVI, ponieważ ten monitor ma wbudowane głośniki, a jedynie kabel HDMI przesyła dźwięk wraz z obrazem. :)

Qwerty59
komentarz
komentarz

aq co sądzisz o

G2773HS

Iiyama E2773HDS

iDaft
komentarz
komentarz

Fajny monitor, ale na TN'ce.

  • Dobra wypowiedź 1
Qwerty59
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo widzisz nigdy nie miałem monitora na matrycy ips tylko tn.Czas reakcji była naprawdę dobry a i kolory mi odpowiadały.decydując się na ips "słyszę" ciągle narzekania w internecie typu: że smużenie duże, że do gier się nie nadaje, ze ma wysoki imput lag itp.Więc dla tego mam wątpliwości.Gdybym dorzucił 200-300 zł to było by coś z lepszymi paramentami?

 

Poza tym było na polecana przez forum

http://infobit.pl/kategoria/polecane/monitory-lcd/6

A co do asusa i ich martyc to obecnie na niej pracuje :E

Edytowane przez Qwerty59
pietio
komentarz
komentarz

Mam to samo Co Ty tylko budzet 700 zl tak sie tulam z jednego forum na drugie i sam niewiem co wybrac ;/

 

iSam niewiem czy ips czy tn

Co do asusa to i tak matryce ma albo od LG albo samsunga

iDaft
komentarz
komentarz

@UP: LG IPS234V, co powiesz na to? @Qwerty59- Odpiszę Ci jak wrócę do domu, bo jestem poza domem. ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Qwerty59
komentarz
komentarz (edytowane)

spoko.to czekam na odp

 

 

a propos obecne oprócz asusa(do internetu) posiadam  acera 1716 do gier

 

 

http://demo.web-market.pl/mini%20blekitny/shop/2-3-0-Monitor-Acer-17-AL1716.html

 

Zgodnie z deklaracjami ma on czas reakcji 5ms.Jednak obraz na nim smuży(delikatnie coprawda, ale jednak)widzę to np.  w mafii II; f1 lub BF3.

Edytowane przez Qwerty59
iDaft
komentarz
komentarz

To nie zależy tylko od reakcji. Kolega ma monitor do pracy (ten Dell co wcześniej podawałem) z czasem reakcji 8 ms i też nie ma smużenia. Jednakże w monitorach z czasem reakcji powyżej 5ms jest większe prawdopodobieństwo smużenia. ;)

Qwerty59
komentarz
komentarz

a od ilu zł można "wyhaczyć" monitor z matrycą ips i czasem reakcji poniżej 5ms typowo do gier?

iDaft
komentarz
komentarz

Eizo mają chyba poniżej 5ms. :hm: Ale monitory z czasem poniżej 5ms są do zastosowań profesjonalnych i kosztują powyżej 2000zł, ale w Polsce takich chyba się nie da wychaczyć. Dam Ci dobrą radę- jeżeli PC na siebie nie zarabia, to bierze się jak najbardziej optymalny monitor, które spełnia dwa warunki: nie męczy oczów i jest na IPSie. :E W moim przypadku był to 224V, a w Twoim jest ten LG.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.