x-kom hosting

Wiedźmin 2 - problemy z przejściem i rozwiązania

Gość
komentarz
komentarz

Nie no bez przesady stawiać system bo raptem 1 gra wariuje? Puć nie popadaj w skrajności :)

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm... gra jest niedporacowana i zabugowana - to fakt. Ale żeby dla niej... :E
Całą Sagę i Opowiadania czytałeś?

Poszukaj pomocy tu: http://forum.pclab.pl/topic/513432-Wiedzmin-2-Zab%C3%B3jcy-Kr%C3%B3l%C3%B3w/page__st__8400__gopid__9430525&#entry9430525 może taki podobny problem jak Ty to już ktoś miał...(?)

Edytowane przez Igorrodz
Gość
komentarz
komentarz

Kuźwa, może macie racje. Trzeba będzie go sprzedać i tyle.

Lipton
komentarz
komentarz

Mam problem z jedną misją. Otóż jest to misja pod tytułem siostry. Jestem już po etapie oględzin grobów, mam dwa wykrzykniki na mapie, ale nic nie mogę zrobić.
Czy rozwiązaliście tą zagadkę?

Gość
komentarz
komentarz

Czekasz do północy i idziesz na plaże gdzie ukażą sie 3 duchy i albo zabijasz je od razu albo wykonujesz ich alternatywne zadanie, reszta już sama poleci i będziesz wiedział o co biega.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Sick, oddałeś królewską córkę Roche'owi?

Play
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' date='18 czerwiec 2011 - 15:24' timestamp='1308407203' post='1280322']
Sorry, ale czy wam też to g..... tak się zawiesza? Kuźwa, nawet wersja wczesna Beta nie powinna takich numerów odwalać. Bez patcha 1.2 i na starszych sterach od grafy po wyjściu z łodzi (zaraz po ucieczce z więzienia zwiech co pięć metrów i to tak, że gra melodia i komp na nic nie reaguje. Kuźwa jaki gniot za 80zł. Powinni dopłacać do tego.

ps. Jak zainstalowałem patch i stery to zwiechy mam co kilka minut. Makabra!
[/quote]

Miałem to samo po dojściu do flotsam, nie mogłem wejść do miasta bo jak sie tylko zbliżyłem gra sie wieszała.
Problemem okazała sie mała ilość ramu a rozwiazaniem zmniejszenie jakosci tekstur i budżetu pamięci.
Przechodząc drugi raz miałem już 4gb (2gb wróciły z gwary) a problem nie występował.
Może Tobie też to pomoże.

Gość
komentarz
komentarz

Oddałem.

Igorrodz
komentarz
komentarz

I jeszcze mnie zastanawia, co by było, gdybym miał sejva z odczarowaną Addą z jedynki. Czy wtedy byłaby ona na tym zlocie w III akcie i czy w ogóle dziecko Foltesta i Baronowej coś by znaczyło w grze?

Gość
komentarz
komentarz

Tego nie wiem.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Play' date='18 czerwiec 2011 - 20:10' timestamp='1308420740' post='1280517']
Problemem okazała sie mała ilość ramu a rozwiazaniem zmniejszenie jakosci tekstur i budżetu pamięci.
[/quote]
Przecież napisałem, że gram na minimum i na dodatek na windowsie XP, który potrzebuje mniej ramu niż Windows 7 czy vista.

Pantalaimon
komentarz
komentarz

[quote name='Igorrodz' timestamp='1308430547' post='1280641']
I jeszcze mnie zastanawia, co by było, gdybym miał sejva z odczarowaną Addą z jedynki. Czy wtedy byłaby ona na tym zlocie w III akcie i czy w ogóle dziecko Foltesta i Baronowej coś by znaczyło w grze?
[/quote]

Przeszedłem Wiedźmina dwójkę dwa razy. Raz bez importu save'a z 1, raz z . Nie miało to znaczenia - nie spotkałem Addy;P. Dodam, ze drugi raz Wieśka przechodziłem po stronie Iorwetha

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

A szkoda, bo Adda, Talar, Kalksztajn urozmaiciliby dodatkowo fabułę.

Brakuje mi też Shani i szkoda, że autorzy nie pomyśleli o alternatywie dla tych, którzy ją w jedynce wybrali (w tym i ja ;))

No i co z Alvinem? :E

Edytowane przez Igorrodz
Play
komentarz
komentarz

Alwin o ile dobrze zrozumialem to wielki mistrz zakonu plonacej rozy a wiec trup ;)
Mi tez brakuje tych postaci, tez wybralem Shani. Kto wie moze przewina sie w jakims dlc.

  • 4 tygodnie później...
Lipton
komentarz
komentarz

Szczerze? Gdyby nie rozmowa z Letho pod koniec gry to nie wiedziałbym o, co w tym wszystkim chodziło :E
Czegoś mi brakowało w dwójce... to nie to samo co jedynka.

RGilu
komentarz
komentarz

Panowie ja mam trochę inny problem z grą. Chodzi o sterowanie. Nigdzie nie mogę znaleźć opcji "invert mouse" oraz nie da się u mnie przestawić poruszania się postaci z W,S,A,D na strzałki. Czy tego nie można zmieniać czy ja coś źle patrze? Bo jeśli się nie da, to znaczy, że ten CD Projekt jest jakiś poj@#@# i tą ich grę usunę z dysku szybciej niż zainstalowałem.

Druga sprawa to mój komputer, mam taki jak w sygnaturze. Ustawienia na Ultra no i na początku gry (zaraz jak obudziłem się w namiocie z panną) wszystko chodzi elegancko. Pytanie, czy dalej tak będzie chodziło w późniejszych etapach gry, gdy np. będzie dużo akcji na ekranie, będzie padał deszcz itp. Rozdzielczość u mnie to 1920x1080.

karo47
komentarz
komentarz

Czy brak mozliwosci zmiany z wsad na strzalki jest wina producenta ,lub zle swiadczy o grze ?O.o

80% strzelanek i rpg jest nastawianyhc na wsad ,wiec chyba zbyt duzo grales w nfs'y i coliny (chociaz tam tez jest domyslnie wsad :D ).

Opcja odwrocenia myszy jest na pewno co do tego drugiego "wielkiego" problemu niewiem.

[quote name='RGilu' date='22 lipiec 2011 - 17:10' timestamp='1311351145' post='1304493']
Druga sprawa to mój komputer, mam taki jak w sygnaturze. Ustawienia na Ultra no i na początku gry (zaraz jak obudziłem się w namiocie z panną) wszystko chodzi elegancko. Pytanie, czy dalej tak będzie chodziło w późniejszych etapach gry, gdy np. będzie dużo akcji na ekranie, będzie padał deszcz itp. Rozdzielczość u mnie to 1920x1080.
[/quote]

Nie jestem w stanie powiedziec an 100% gdyz w miescie bywa roznie ,ale nie powinno byc problemow ,ew zmienisz na high i bedzie git ;)
Ja sam gralem na high 3 razy ,jakos zapomnialem ze jest opcja ultra ,ale nie zauwazylem razacej roznicy (moze dlatego ze nie zwracam az takiej uwagi na rgafike)

RGilu
komentarz
komentarz

[quote name='karo47' timestamp='1311352183' post='1304498']
Czy brak mozliwosci zmiany z wsad na strzalki jest wina producenta ,lub zle swiadczy o grze ?O.o

80% strzelanek i rpg jest nastawianyhc na wsad ,wiec chyba zbyt duzo grales w nfs'y i coliny (chociaz tam tez jest domyslnie wsad :D ).

Opcja odwrocenia myszy jest na pewno co do tego drugiego "wielkiego" problemu niewiem.
[/quote]


Słuchaj koleżko, nie nagrałem się w żadne nfs'y ani colliny bo nie przepadam za takimi grami. Nagrałem się za to w bardzo dużo FPP i w każdej grze jest możliwość dowolnej konfiguracji klawiszy, może i domyślnie jest ustawiony WSAD ale użytkownik ma możliwość dowolnej zmiany, rozumiesz? A ciecie z cd projektu tej możliwości nie dali graczom i skazali ich na granie WSADem. Nie wyobrażam sobie grania inaczej niż strzałkami i myszką z odwróconą osią Y. Niestety ale wiedźmina 2 i cd projekt olewam ciepłym moczem i gra ląduje w śmietniku. Pozdrawiam.

Co prawda udało mi się ustawić strzałki UP i DOWN w pliku user.ini ale invert mouse nie mogę przestawić.

karo47
komentarz
komentarz

Nie,nie koleżko ,to ze ty mas zwidzimi sie nie swiadczy o grze.
I zachowuj choć odrobine kultury osobistej w wypowiedziach.

Jakoś ja gram we wszysktie gry na wsadzie ,wszyscy moi kumple takze ,na pewno 90% tergo forum tez tak gra,gra nie jest przysotsowywana pod jednostke ,pozatym wszystko jest przemyslane w sterowaniua pierwsze slysze zeby ktos na wiedzmina 2 narzekal O.o

Napisz do cdprojekt jak tak ci to przeszkadza i tyle .

RGilu
komentarz
komentarz (edytowane)

Poszukaj w Google to zobaczysz ile ludzi na to narzeka. Nie tylko na polskojęzycznych forach. Moim zdaniem powinni dać możliwość dowolnej konfiguracji klawiszy. Przecież to normalne w grach. Natomiast zupełnie niepotrzebnie dali możliwość gry padem. Ehh ta Polska myśl techniczna. I nie rozumiem dlaczego gra na ustawieniach Ultra przycina mi lekko w intrze i nie działa płynnie w czasie rozgrywki. Crysis 2 nie jest gorszy wizualnie a leciał jak szalony u mnie na ustawieniach Hardcore.

Edytowane przez raazor90
usuwam niepotrzebny cytat
Gość
komentarz
komentarz

Crysis 2 wizualnie nie powala w DX9.

Ustawiasz Ultra w Wieśku i uberpróbkowanie dajesz na OFF i jak lekko tylko przycinało to teraz przycinać nie będzie a grafika jest identyczna.

tluk
komentarz
komentarz

[quote name='RGilu' timestamp='1311365352' post='1304664']Crysis 2 nie jest gorszy wizualnie a leciał jak szalony u mnie na ustawieniach Hardcore.[/quote]
Raczysz chyba żartować? Zanim wyszedł patch 1.9 i paczki z lepszymi teksturami to [url="http://www.bestpcinfo.pl/2011/04/29/crysis-2-a-mialo-byc-tak-pieknie/3/"]było wiele miejsc gdzie wyglądał wręcz tragicznie[/url] :huh:

  • 3 miesiące później...
placid
komentarz
komentarz

x3 455 , gts 450 512 mb , 2 gb ramu , na jakich ustawieniach pójdzie wiedżmin 2 ? coś by się kwalifikowało do podkręcenia żeby było lepiej , dołożenie kostki ramu coś by poprawiło ?

Gość
komentarz
komentarz

Średnie bez najmniejszego problemu :) no 4GB byłoby wskazane dla tej gry aczkolwiek nie niezbędne :)

placid
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam mały problem z grą po wejściu w tryb rozgrywki już normalna gra wcześniejsze animacje ok kolory są jakby takie odwrócone , przepalone , nie wiem jak to określić coś ala negatyw , dziwne ze dzieje się tak nie za każdym razem , nieraz odpalam gram i jest wszystko gram nic się nie dzieje a nieraz coś nie halo z tymi kolorami i jest tak od razu po włączenie albo ok albo ten negatyw , w trakcie gry się to nie zmienia jest dobrze albo żle od początku , jęsli załączy się na tych dziwnych kolorach to muszę wyjść z gry wyłączyć komputer , włączyć z powrotem odpalic gre i jest na ogół , bez wyłączenie komputera problem raczej nie znika .Co może być przyczyną ?
Edit , W takcie gry też się jednak coś psuje np na arenie po przejsciu poziomu wyskakują artefakty , przepalone kolory , dzieje się to tylko na srednich ustawieniach , na minimalnych tych defektów nie było jak na razie , konfiguracja powinna jednak pozwalać na grę na średnich ,podana dwa posty wyżej , system xp , czy problem może stwarzać tu stary sterownik , wersja 6.14.12.5922 data sterownika 31.07.2010

Edytowane przez placid

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.