x-kom hosting

7950GT sli czy 9600GT?

kurzyk18
utworzono
utworzono

Cześć

Zamierzam zmienić kartę graficzną i zastanawiam się czy kupić nową Asus GeForce 9600GT czy może dokupić jeszcze jedną taką samą jak mam i połączyć w SLI. Nie wiem, które rozwiązanie będzie lepsze.

Mój obecny komputer to: Procesor Core 2 duo E6400, Płyta główna Asus P5wDh Deluxe, 2 GB ram 667-MHz i karta Asus Geforce 7950GT 512Mb/256bit i dysk WD 250GB 16mb. Zasilacz 400W. Który system będzie wydajniejszy w najnowszych grach z moją konfiguracją sprzętową, a także czy do SLI muszą być identyczne karty czy wystarczy ten sam model ale Np. innego producenta, oraz czy mój zasilacz to pociągnie??

Doradźcie!:)

Nocturn
komentarz
komentarz

Jaka marka zasilacza czy procesur kręcony?

Gość
komentarz
komentarz

ta karta ma ok. 2500pkt w 3dmarku06 patrzac po testach, 9600GT ma ok 5000pkt, a SLI wiaze sie ze bedzie tak jakby 1,5kart a nie 2 ;) wiec nie oplaca sie robic sli z tych kart poniewaz, bedzie duzy pobor pradu, bedzie sie wszystko przez to grzac, a wydajnosc nie bedzie powalajaca.

dawid11113
komentarz
komentarz

kup lepiej nową 9600gt i nowy markowy zasilacz. (twoje ramy też przydało by się wymienić płyta obsługuje 800MHz)

Telefkon
komentarz
komentarz

SLI odpada, nie opłaca się. Jeżeli chcesz przy oszczędzić to nie musisz wymieniać zasilacza do 9600GT, chyba że masz zasilacz no-name to wtedy musisz kupić jakiś markowy [chieftec np]

maxsp2
komentarz
komentarz

Własnie mam nadzieje ze zasilka markowa 400W a nie jakis no name :)

Sli nie jest oplacane a tu zyskujesz i dx10, i shader 4 :)

Przykładowo taką GAINWARD 9600gt 512mb/Ddr3/256bit.

Pozdrawiam ..

kurzyk18
komentarz
komentarz

aha no dzięki Wielkie a jeśli już bym chciał wymienić to co będzie najlepsze w przedziale cenowym 9600GT?? jesli juz 9600Gt to ktorego producenta Zasilacz firmy fever czy jakos tak.

casion
komentarz
komentarz

Czyli zasilacz musisz również wymienić . Fever jest na czarnej liście zasilaczy . Starczy 400 W Chieftec'a / Modecom MC / Corsair / Pentagram .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.