x-kom hosting

Tworzenie kwerend w Access 2007

marshall1990
utworzono
utworzono

Witam

Mam stworzone 4 tabelki.

Zawierają one kilka kolumn.

Kolumny w poszczególnych tabelkach się powtarzają. Tzn. w tabeli Broszury mam kolumnę Klient i w tabeli Ulotki również mam kolumnę klient. W obu tabelkach powtarza się również kolumna Data. Tabelki różnią się rekordami.

Chciałbym stworzyć kwerendę która łączy podane tabelki w jedną całą tabelkę. Tzn. w tabelkach utworzonych mam więcej informacji a w kwerendzie potrzebuje widzieć klienta datę i identyfikator.

Proszę o szczegółową poradę.

Serdecznie pozdrawiam

crosis
komentarz
komentarz

Hej,

musisz wejść do widoku relacji i stworzyć relację między tabelami (powtarzające się kolumny, a więc w Twoim przypadku "klient" muszą mieć identyczny format).

Aby stworzyć relację po prostu przeciągnij pole "klient" z jednej tabeli do drugiej.

Potem, w kwerendzie (użyj "design view" a nie kreatora") dodaj sobie te dwie tabele i po prostu wybierz jakie dane ma Ci pokazać ta kolumna. Jeśli tabele będą połączone relacją - z automatu "podbierze" Ci to dane z innej tabeli odpowiadające danemu klientowi

Crosis

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.