x-kom hosting

VPU Recover

lordelron
utworzono
utworzono

Ludzie, idzie się powiesić przy moim kompie - VPU Recover resetuje akcelerator graficzny za byle pierdołą. Kiedyś tego w ogóle nie było, później pojawiło się i przeczytałem że należy sprawdzić temperature komputera - była wysoka, ściągnęłem CpuIdle, oczyściłem radiator i działa, nie ma problemów. Ostatnio pojawiło mi się znowu kiedy miałem poniżej jednego gb na dysku C ale zwolnilem miejsce i działa. Ostatecznie utknąłem dziś - zainstalowałem Gothic 2 i Noc Kruka, zresetowałem kompa i - reset akceleratora. Usunąłem Gothic i zainstalowałem ponownie, tym razem bez dodatku i ... działa! Następnie zainstalowałem World of Warcraft i dodatek, zresetowałem kompa i się popsuło. Już tracę nerwy, ten ATi jest specjalnie zrobiony że w odpowiednich warunkach się resetuje? Że jest 7 gb wolnego a nie 8 gb i się resetuje? Przysięgam że nie mam żadnego wirusa! Czytałem w internecie o tym, ludzie piszą że muszę wymienić zasilacz, zainstalować sterowniki nowe a najlepiej wymienić karte graficzną a niektórzy gadają o wyłączeniu opcji VPU RECOVER.

Zasilacz jest w porządku, wyłączenie opcji VPU RECOVER daje tylko to że poprostu nie pojawia się komunikat ale grafika nadal się psuje, o i najlepsze - jak zainstalowałem nowe sterowniki to pokazał się ten sam komunikat ale poprostu w innym obramowaniu :P Komputer jest bardzo stary ale sprzęt był wymieniany wiele razy. Poprostu jak coś zainstaluje to wyskakuje błąd a jak nic nie zmienię to nie. Całkowicie nie wiem co robić dlatego się tu skierowałem bo słyszałem że tu potrafią pomóc. Proszę tylko mnie nie pytać jaki mam zasilacz, ponieważ zasilacz powtarzam że jest dobry i sterowniki też! Nie wiem na czym ma polegać wasza pomoc, chciałbym tylko usłyszeć kogoś kto miał ten sam problem i sobie poradził bez wymiany karty graficznej.

O to mój komputer:

ADM Athlon XP 1700

1.4 ghz , 768 RAM

karta graficzna; HIGHTECH EXCALIBUR RADEON 9250 128mb

zasilacz Feel 350W

temperatury kompa są w porządku - 40-49C

Moja przyszłość - w waszych rękach.

Qniooo
komentarz
komentarz
należy sprawdzić temperature komputera - była wysoka, ściągnęłem CpuIdle, oczyściłem radiator i działa, nie ma problemów.

VPU Recover resetuje akcelerator graficzny, więc powinieneś obniżyć temp. (ew. takt.) rdzenia i pamięci karty graficznej. Jak miałem 9250 na pasywce też miałem ten problem. Założyłem pierwszy lepszy wiatraczek 40mm (wkręciłem na chama śrubą w radiator :P) i problem zniknął. Jak nie pomoże, to może oznaczać, że karta się sypie. Wtedy aby ją jeszcze trochę sztucznie utrzymać przy życiu zmniejsz trochę taktowania w programie Riva Tuner:

http://downloads.guru3d.com/RivaTuner-v2.2...wnload-163.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.