x-kom hosting

Padła karta graficzna?

bme
utworzono
utworzono

Witam. Na wstępie powiem odrazu iż jestem troche lalikiem komputerowym więc proszę sie nie złoscic jesli czegoś nie opisze dokładnie. A wiec tak mam komputer Asus Pundit p1-ah1 i najprawdopodobniej padła mi karta grafiki ( doszedlem do takiego wniasku z kumplem) a mianowicie dzieje sie cos takiego: wlaczam komputer uruchamia sie i... i na tym sie konczy nie ma obrazu po kilku sekundach gasna diody w jednostce, monitor nie odpowiada "no signal" i tylko slychac prace jednostki nic nie da sie zrobic oprcz restartu. Wczesniej bylo tak ze gdy nie chcial sie wlaczyc odczekalem chwile i po jakis 5min gdy go uruchamialem wlaczal sie(tak bylo przez jakis tydzien). Jezeli to wina karty graficznej to teraz pytanie co moge zrobic? mam karte graficzna geforce 6100 (zintegrowana) czy mogl bym dokupic jakas karte graficzna i podlaczyj ja pod zlacze PCI ( bo tylko takie mam wolne) jaka powinna byc to karta aby odpowiadala parametrom tamtej (lepszej nie potrzebuje) Dziekuje za przeczytanie i prosze o jak najszybsza pomoc. Pozdrawiam.

Qniooo
komentarz
komentarz
posiadasz tylko zwykłe PCI

Pewnie chodziło mu o PCI-e ;)

Sprawdź, czy kondensatory na płycie nie są spuchnięte, czy na innym zasilaczu jest ok i spróbuj odpalić kompa osobno na każdej kostce RAM jak masz kilka

bme
komentarz
komentarz

Tak posiadam tylko PCI, komputer oddałem do naprawy żeby ktoś to sprawdził fachowym okiem a nie moim, i jak narazie wiem tyle ze bedzie do wymiany albo cała płyta głowna albo tylko graficzna, jesli graficzna to czy mozecie mi pomoc w doborze karty tzn moja stara zintegrowana to geforce 6100 i w sumie to mi wystarczalo dlatego potrzebuje karty na wejscie PCI o podobnych parametrach (oby nie slabsza niz geforce 6100) mozecie mi cos polecic ? nie potrzebuje nie wiadomo jakiej karty bo po pierwsze jest mi zbedna az tak dobra a po drugie za jakis nie dlugi czas bede wymienial caly komputer na nowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.