x-kom hosting

[Rozwiązany] Kostka ATX zasilacza

dzetson
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam...

Mam następujący problem w postaci zasilacza a raczej jego kostki. Mianowicie wymieniłem sobie zasilacz na FSP350-60MDN, jest dobry, tani i zarazem cichy (czyli to czego chce), lecz nie pasuje do końca do płyty głównej.

To są oczywiście wejścia na płytę główną

6003645018e41c63med.jpg

fd439722ef41739dmed.jpg

a to kostki od zasilacza

9ff61535f088ce9fmed.jpg

Problem rodzi się w tym iż tą małą kostkę wiadomo gdzie podłączyć, gorzej z tą większą...Gdy ją podłączam powstaje coś takiego

ba46ca96f99e8687med.jpg

Moje pytanie jest następujące: czy powinienem kupić przejściówkę z 20pin podajże na 24piny czy zostawić tak jak jest? Od wczoraj "śmigam" na komputerze właśnie z tak podłączonym zasilaczem. Tylko czy się na tym nie przejadę, dla tego też wole się upewnić

Krótka Specyfikacja:

Płyta główna: ASUS P5KPL-CM

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200

Ramy: GoodRAM 2GB DDR2 667MHz

Grafika: GeForce 9500GT 1GB

Dysk: Maxtor / Samsung 500GB

Zasilacz: FSP350-60MDN

Tomek
komentarz
komentarz

Dużą kostkę 20pin trzeba spiąć z małą 4pin i wtykasz ją do płyty głównej.

dzetson
komentarz
komentarz

Ale tej małej po 1 nie da się spiąć z dużą a po 2 nawet osobno nie da się tej małej wpiąć w brakujące miejsce

Tomek
komentarz
komentarz

Da się na pewno.

Wypnij wtyczkę 20 pin i wtedy połącz je.

Zwróć uwagę na różny kształt pinów małej wtyczki można ją tylko w jednej pozycji umieścić.

dzetson
komentarz
komentarz

A to w takim razie drugą wtyczkę mam zostawić pustą? (ta z fot. nr 2)

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie nie nie ...

Nie rob tak .... tak jak dzila jest ok ... ale mozsz kupic przejścówke to zaldewie koszt 5 zl róznni sie tym ze nie ktore linie sa podówjnie rozdzielone ..

Pozatym tam w tych 4 pinach sa inne kable a nie z 12v sluzacej do zasilania procesora..

Pozatym pownenes miec taka wtyczke obok tego kabla czyli (zółty ,czarny,pomarancz,czerwony)

dzetson
komentarz
komentarz

pytałem profilaktycznie żeby zapobiec jakiejkolwiek awarii:) skoro tak może zostać to nie ruszam tej konfiguracji...

Dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.