x-kom hosting

Nowa Karta Graficzna

userPL
utworzono
utworzono

Witam

Mam zamiar kupić nową karte graficzną , jednak mam pewien problem

Otóż na mojego kompa składa się płyta głowna Gigabyte P31 Seria S , procesor intel pentium D 2,8 2 GB RAM DDRII 800 popsuty geforce 7300 GS i zasilacz 400 W

Chcialem kupić tą karte Gigabyte Radeon HD 4670 1GB DDR3 PCI-E BOX ( 128 bit . 700 mhz / 2000 mhz ) . Pytanie jest takie . Zasilacz mam typowy no-name i nie wiem czy wystarczy na ten zestaw z tą kartą którą wybrałem . Prosze o pomoc . Z góry dzięki

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

4670 pobiera podobną ilość prądu co np. 8600gt czy radeon 3650 więc nawet na słabych zasilaczach powinna dać radę.

Problemem jest twój procesor, który jest ciut za słaby dla tej grafiki, ale na przyszłość sprawdzi się bardzo dobrze.

(poza tym nie kupuj 1gb bo to strata pieniędzy. 512 spokojnie wystarczy)

userPL
komentarz
komentarz (edytowane)

wersja z pamięcią 1 GB jest 35 zł drozsza niz 512 w tym samym sklepie , wiec chyba warto . A na dodatek taktowania są identyczne . Jezeli ten zasilacz wystarcza , to kupuje . Ale mowiles cos o procku . Jaki bylby najlepszy do tej grafiki?

kozman
komentarz
komentarz

E5200 byłby bardzo dobrym wyborem, ewentualnie starsze Dual Core od Intela. (e2140/60/80)

O ile google informuje to twoja płyta potrafi obsłużyć 2-rdzeniowe procesory, więc chyba nie powinno być problemu.

userPL
komentarz
komentarz

Opakowanie od plyty informuje ze 4 potrafi :P i DDR II 1066

punisher1
komentarz
komentarz

Nie oplaca sie brac tej karty z 1gb pamieci, poniewaz taka ilosc pamieci potrzebna jest do rozdzielczosci full HD i wiekszych. Karta natomiast z nowymi tytulami bedzie miala problemy z 1280x1024 (nawet jesli procek bedzie mocny).

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciekawe co to za tytuły?.. bo ja w 1280 na 2600xt spokojnie gram.

4670 to wydajna grafika, i nie ma co się bać o nowe tytuły.

userPL - podaj jeszcze dokładny model 4670 bo większość z nich nie ma kontrolera obrotów wentylatora,

przez co jest niesamowicie głośny. ( polecam model od HIS'a z chłodzeniem IceQ )

Aha.. to gigabyte, więc licz się ze zmianą chłodzenia bądź niesamowitym hałasem, bądź kup wersję od HIS.

userPL
komentarz
komentarz (edytowane)

ja takiej rozdzielczości nie potrzebuje . 1024x768 juz bardzo cieszy moje oko:D

http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gigabyte...054.341650.html

mi na cichej pracy nie zalezy tak jak na wydajnosci

dgru
komentarz
komentarz
Zasilacz mam typowy no-name i nie wiem czy wystarczy na ten zestaw z tą kartą którą wybrałem.

No ja bym na twoim miejscu zainwestował w jakiś lepszy zasilacz. Jakby chociaż to był FEEL III to jeszcze można by przymknąć oko, ale jak to jakiś zupełny NO-NAME to strach, zwłaszcza, że już pewnie go używasz jakiś czas. Dobrego ModeCom MC-350 można już kupić za 120 pln.

userPL
komentarz
komentarz (edytowane)

zasilacz kupilem miesiąc temu bo stary poczciwy modecom 300 wysiadl

EEEnoo kolego kozman bardzo fajne chlodzenie :D

Tylko ze RAMDAC pojedynczy , i Shader model 4.0 a ta co sobie wybralem 4.1

Sory ze wybrzydzam ale chce kupic karte i miec swiadomosc ze dobrze wybralem

Pozatym ta co mi kolego pokazales ma gwarancje na 2 lata , a ta moja wybrana na 3

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

Mówiłem że warto dołożyć ^_^

Poza tym gdy kupisz kiedyś lepszą zasiłkę to na nim będzie się fajnie kręcił.

Poza tym nie przesadzajmy tak z tymi zasilaczami, 4670 ciągnie mniej prądu od 2600pro/xt.

Edit.

To jest ta sama karta co gigabyte, niczym się nie różni poza chłodzeniem, a to co agito wypisuje to bełkot.

Nie ma co się martwić.

userPL
komentarz
komentarz

Nie wiem , mnie cieszy ze wiecej gwarancji ma ta karta co sobie wybralem . Chyba ze potrafisz znalesc cos Nvidii z podobnymi paramertami , byłoby fajnie :P

kozman
komentarz
komentarz (edytowane)

Można brać nieco wydajniejszego 9600gt, ale przy tym idzie wyższy pobór mocy, co zmusiłoby Ciebie to wymiany zasilacza.

Co Ci z 3 lat gwarancji, skoro po 2 latach karta nie będzie już warta nawet 100 zł.

Poza tym masz ciszę ( testowałem takiego giabyte w pokoju 20m2 i nie dawało się wytrzymać.) i markę HIS, oraz wyższe OC i wydajność :).

@Down.

Ta grafa jest OK, tylko ten Gigabyte i jego pasywne chłodzenia.

Poza tym i tak wymiana zasilacza na 100%.

4670 jest jedynym optymalnym wyborem co do zasilacza.

TDP Tych kart

4670 - 59W

9600GT - 95W

9600GSO - 115W!!

userPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm mogłbys rzucic okiem na to? 256 bit kusi :D Chłodzenie tez fajne

http://www.agito.pl/nvidia-geforce/gigabyt...394.342480.html

WOW az tyle prądu wcina?

Czyli nie mam wyboru . musze kupic radeona , najlepiej tego z HIS

kozman
komentarz
komentarz

Tego 4670 od HIS podkręcisz do fabrycznego 9600GT więc nie ma problemu z wydajnością, a i TDP będzie nadal niższe.

userPL
komentarz
komentarz

Wielkie dzieki wszystkim za pomoc

Rozwialiscie moje Watpliwości :D

Kase mam przyszykowaną , zamowie tego HISa radeona

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.