x-kom hosting

Podłączanie GeForce'ów różnych generacji.

tytas
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Mam problem. Moja karta graficzna to Nvidia GeForce FX 5200 128mb. Szczerzepowiedziawszy nie zadawala mnie pamięć tej karty i upatrzyłem sobie kartę Galaxy GeForce 7600GT 256MB Zalman DDR3 na jednej z aukcji Allegro. I teraz moje pytanie:

Czy gdy do komputera podłącze tą drugą kartę to stanie się coś z moją jednostką, czy też można bez przeszkód łączyć różne karty?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Qniooo
komentarz
komentarz (edytowane)

Łączenie w SLI może odbywać się tylko na złączu PCI-e x16 na odpowiednich płytach głównych. Zresztą u Nvidii możliwe jest to dopiero od 6600 chyba, a ty masz 5200FX na AGP, więc z jakiegokolwiek łączenia nici. Kup samą 7600GT na AGP i wymontuj FX5200, przyrost wydajności i tak będzie ogromny ;).

tytas
komentarz
komentarz

Dzięki :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Drugiej karty nie zamontujesz jednocześnie przy tej twojej. Kupić musisz nową. Ale podaj jeszcze jaki masz zasilacz, procesor i RAM oraz ile kasy do wydania

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.