x-kom hosting

Nagrywanie filmów z AVI na DVD

aniaa_26
utworzono
utworzono

Hej, mam pytanie, jak nagrać film na DVD a formatu AVI? Szukałam w Google, ale te instrukcje, które znalazłam, są niejasne. Mam program Nero 8 (w tym Nero Express) i Total Video Converter i nie wiem co dalej, dodam że w nagrywaniu jestem kompletnie zielona.

Z góry dzięki za pomoc

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Mam program Nero 8 (w tym Nero Express)

1. Rozumiem ze masz caly pakiet Nero? po prostu wybierz opcje film DVD, przeciagnij ten plik i powinien sam Ci przerzucic do NeroVision. A najlepiej od razu uruchomic nero Vision i poprowadzi Cie krok po kroczku :)

2. Czy ja Cie w ogole dobrze rozumiem? Masz film avi i chcesz z niego zrobic normalny DVD tak?

3. Napisz jaki masz komputer! Bo żeby Ci do poniedzialku nie zeszło. ;) to trwa troche dlugo jak sie ma słaby sprzet.

Edytowane przez TmkPt
aniaa_26
komentarz
komentarz

1. Jak przeciągam to się wyświetla, że zły format pliku :( Plik jest w mpg

2. Nom, mam Avi, konwertuję do mpg i myslałam że wtedy dam do nero a nero na płytę, ale jest że zły format.

3. Laptop, Vista Basic, Karta SiSGraphic, 2 gb :P

TmkPt
komentarz
komentarz
2. Nom, mam Avi, konwertuję do mpg i myslałam że wtedy dam do nero a nero na płytę, ale jest że zły format.

DVD to mpeg-2 ale w Nero Vision powinno bys po prostu jako kompilacja DVD albo cos takiego. Kurcze nie mam na lapku a na pamiec nie pamietam bo rzadko uzywam. Zerkne u kogos to ci krok po kroku napisze chyba ze moze ktos ma aktualnie z tego forum przed nosem :)

A najwazniejszy jest procesor. Nie napisalas ale sadzac po RAMie to klasy takiej ze kolo 4 godzin to potrwa.

pzdr

Masz NeroVision tak? bo w sumie nie wiem do konca.

aniaa_26
komentarz
komentarz

Okej, robię tak:

1. Uruchamiam Nero Vision

2. Daję MAKE DVD - DVD VIDEO

3. ADD VIDEO FILES (Mamma Mia w formacie AVI)

4. NEXT

5. NEXT (PAL)

6. BURN

Po czym wkładam do DVD i mam, że płyta nie jest kompatybilna z odtwarzaczem ;/. Proszę o pomoc!

aniaa_26
komentarz
komentarz

Co z tym programem?

dar55
komentarz
komentarz

zassaj , zainstaluj , skonwertuj wypal

aniaa_26
komentarz
komentarz

Też wypalić w Nero Vision?

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

Najpierw skonwertuj. Wszystko jedno czym. Tym co ci bedzie najlatwiej obsluzyc. W NeroVision jest tak : Utworz DVD- DVD video... Pojawia sie okienko a po prawej masz "dodaj pliki video" . Wybierasz tam ten co chcesz skonwertowac. Na kazdym etapie program daje mnostwo okienek z podpowiedziami i oipsy tego co mozna zrobic. I lepiej najpierw wybierz zapis na dysku twardym. Nagrasz sobie potem. W Avitodvd jest chyba jeszcze prosciej. Jesli juz skonwertowalas to nagrywasz. W programie NeroEXpress.

Edytowane przez TmkPt
aniaa_26
komentarz
komentarz

Udało się :):) Dzięki za pomoc! Ale teraz nie wiem jak dodać napisy, czytałam w Internecie ale w sumie to nie rozumiem no i nie chcę wywalać żadnych kodeków jakie mam (gdzieś było, że trzeba). Nie da się tego zrobić w Nero?

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)

No widzisz nie takie trudne ;) A jak napisy dodac to powinno byc w pomocy od NeroVision (dzis juz za pozno dla mnie na myslenie). Tylko ze jak nagrałaś to juz zostanie bez napisów!! Mozesz dołozyc póki masz na dysku. Mam nadzieje ze nie skasowalas?? Aaa i czym to w koncu zrobilas? I jak długo to trwało (kodowanie)- z ciekawosci pytam :)

Edytowane przez TmkPt
aniaa_26
komentarz
komentarz

Nie mogę właśnie znaleźć nigdzie w Nero jak te napisy dodać xD. Zrobiłam Nero Vision, nie wiem co wtedy robiłam źle bo się normalnie wgrało tylko znowu problem - w pewnych momentach przerywa. Trwało godzinę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.