x-kom hosting

Problem z zamiennikami

Kapustka
utworzono
utworzono

Witam!

Sporo czytałam na tym forum o dobrych zamiennikach do drukarek,aż w końcu wybrałam i kupiłam kartridże marki UninK do Epsona R 285.

Oto link do aukcji Allegro gdzie komplet został kupiony.

Miały być kompatybilne,a się okazało że nie są. Albo ja jestem nie kumata :blink: Tak czy owak po włożeniu wyskakuje komunikat o Braku Tuszy co się wiąże z tym,że nie mogę drukować :( Jest możliwość "oszukania" drukarki czy te zamienniki są wadliwe?

Proszę o rady :)

elektry
komentarz
komentarz
Witam!

Sporo czytałam na tym forum o dobrych zamiennikach do drukarek,aż w końcu wybrałam i kupiłam kartridże marki UninK do Epsona R 285.

Oto link do aukcji Allegro gdzie komplet został kupiony.

Miały być kompatybilne,a się okazało że nie są. Albo ja jestem nie kumata :blink: Tak czy owak po włożeniu wyskakuje komunikat o Braku Tuszy co się wiąże z tym,że nie mogę drukować :( Jest możliwość "oszukania" drukarki czy te zamienniki są wadliwe?

Proszę o rady :)

A sciągnęłaś taśme ochronną??

Kapustka
komentarz
komentarz

Tak :) Aż taka ciemna to nie jestem :D

Już pisałam do sprzedawcy i będę reklamować.

  • 5 lat później...
fikusik
komentarz
komentarz

daltego ja korzystam ze sprawdzonych zamienników od dluższego czasu korzystam z activ jetów i nigdy nie było z nimi problemów, następnym razem rozważ zakupu activ jetów bo są naprawdę dobre.

exportez
komentarz
komentarz

albo elektronika w kartrydżu uszkodzona albo wkłady wymaga zresetowania

  • 1 miesiąc później...
fikusik
komentarz
komentarz

daltego ja wychodzę z założenia że lepiej kupować zamienniki od sprawdzonego sprzedawcy a tym bardziej od prawdzonego producenta niz jakieś najtańsze z sieci, bo taki zakup może isę jedynie wiązac z tym, że narobimy sobie problemów, tak jak autor posta.

relrelww
komentarz
komentarz

trudno się nie zgodzić, ale każdy czasami może zbłądzić ;), tylko na takim błądzeniu można sobie uszkodzić drukarkę albo wywalić kasę w błoto

boss27
komentarz
komentarz

Najlepiej szukać producentów, którzy dają na swoje produkty gwarancję długoterminową lub dożywotnią.

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

których producentów możesz wymienić jako tych którzy dają długoletnią gwarancję, ja znam tylko activ jety, którzy jeszcze producenci zamienników sa godni uwagi?

  • 2 tygodnie później...
boss27
komentarz
komentarz

Np Asarto dają dożywotnią gwarancję a jakość druku przy użyciu ich zamienników jest naprawdę na wysokim poziomie http://www.asarto.pl/gwarancja.html

WinstonWolf
komentarz
komentarz

dożywotnia gwarancja to zdecydowanie najdłuższa na rynku - wśród pozostałych producentów zamienników najdłuższą ma active jet, ale to tylko 5 lat

  • 2 miesiące później...
fikusik
komentarz
komentarz

to fakt kupuję te zamienniki od lat i zawsze dostaję 5 letnią gwarancję więc pewnie z nich nie zrezygnuję i nie zamienię na inne zamienniki.

boss27
komentarz
komentarz

5 letnia gwarancja to też długi okres. Ja jeszcze na stronie Asarto znalazłem zapis iż stosowanie produktów Asarto nie narusza gwarancji prawnych producentów drukarek.

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

to też dobra informacja. Mi w zupełności 5 letnia gwarancja wystarcza przy zakupie zamienników activ jeta, dłużasza mi nie potrzebna, a i tak nic mi się nie dzieje z drukarką.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

przy lepszych zamiennikach raczej nic nam nie grozi, ale osobiście wolałbym wybrać producenta którego zamienniki nie naruszają gwarancji producenta drukarki lub praw patentowych

  • 2 tygodnie później...
Arsa_pl
komentarz
komentarz

Zgadza się,lepiej postawić na jakość,solidność i mieć pewność co do tego jakich zamienników używamy. Akurat tak się składa że zajmujemy się nimi na co dzień,więc chętnie pomozemy i doradzimy podczas wyboru.

TommyJay
komentarz
komentarz

Ja swoje tańsze zamienniki do drukarki kupowałem na tej stronce: http://www.toneryotwock.pl/.

Mają chyba tonery do wszystkich drukarek bo chwile mi zajęło zanim znalazłem swój model =)

To rewelacyjny sposób żeby zaoszczędzić pare złotych i nie zniszczyć drukarki.

CzarnynaBialym_pl
komentarz
komentarz

Takich stron jest kilka,grunt to aby zamienniki faktycznie były dobrej jakości i abyśmy nie musieli się niczego obawiać po ich zakupie,najłatwiej dostać je do tańszych urządzen Brothera czy Epsona.

  • 1 miesiąc później...
fikusik
komentarz
komentarz

z lepszych mozesz kupić sobie activ jety, ja uzywam od kilku lat i jestem z nich bardzo zadowolona, sa dobrej jakości i nie widać żadnej różnicy w porównaniu z oryginałami.

Untsd
komentarz
komentarz

tylko 3do 5/10  z zamienników działa ale tego jej nikt nie powiedział..

  • 4 tygodnie później...
WinstonWolf
komentarz
komentarz

z lepszych mozesz kupić sobie activ jety, ja uzywam od kilku lat i jestem z nich bardzo zadowolona, sa dobrej jakości i nie widać żadnej różnicy w porównaniu z oryginałami.


AJ to znana marka, ale teraz korzysta ze swojej popularności - ponieważ jest wielu producentów (np. Asarto czy ELO) którzy oferują tańsze zamienniki o równie dobrej lub nawet lepszej jakości
  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

ja mimo wszystko pozostaję przy activ jetach, wiem że jest wielu innych producentów, ale wolę pozostać przy tym co już znam, a nie testować ciągle nowych zamienników.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.