x-kom hosting

[Rozwiązany] Stary komputer, czy opłaca się inwestować w nową kartę?

Nunez
utworzono
utworzono

Witam,

Mam już dość starego Celerona 1.7 . Obecnie mam kartę graficzną GeForce 3 Ti 200. Chcę ją wymienić na coś lepszego, np GeForce 6600. Czy są jakieś przeciwwskazania, czy mógłbym zamontować jeszcze lepszą kartę?

Moje drugie pytanie jest takie, czy wyżej wymieniony komputer ma jakieś ograniczenie co do dokładania do niego RAMu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

//zmiana tytułu na konkretny

//BlackRaven

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)
czy wyżej wymieniony komputer

komputer to nie tylko procek i karta :) jeszcze ważne jaką masz płytę główną, ile masz ramu jaki zasilacz...

znając życie kupowałeś kompa z 5 lat temu [widze po częściach] a teraz chcesz to ulepszyć

więc nie opłaca się inwestować w "twój komputer", różnica by była [z tego GF 3 na 6600] tylko po co jak procek ciebie ogranicza?

Dobra rada - zbieraj na nowego kompa [całego] i nie inwestuj w strą budę.

romuspl
komentarz
komentarz

Telefkon ma racje po co Ci lepsza karta graficzna jak jej nie wykorzystasz ponieważ procesor nie będzie nadarzał.

Nunez
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie o to chodzi, że nie chcę kupować nowego kompa, tylko właśnie "ulepszyć" tego co mam. Nie chodzi mi tutaj o jakieś wypasione gry typu Gta 4 czy Gothic 3. Dlatego właśnie myślę, że karta GeForce 6600 w zupełności by mi wystarczyła. No i chciałbym dołożyć te 512 ram.

Trochę informacji:

-Procesor Intel Celeron 1.7

-karta graficzna GeForce 3 Ti 200

-obecnie ma 256 RAM (DDR 333)

-niestety nie wiem jaką ma płytę główną, a nie mam teraz dostepu do żadnych informacji

Więc jeszcze raz zapytam: czy nie będzie żadnych problemów po zmianie karty na GeForce 6600 oraz dodaniu tych 512 RAM?

Edit. Może to ułatwi osąd i mi będziecie mogli coś poradzić:

-chodzi przede wszystkim o to, abym mógł na nim pograć bez problemów w Mount&Blade (wymagania: proc. 1.5, 512 ram, Windows XP, karta graficzna GeForce 4 lub lepsza)

Telefkon
komentarz
komentarz

Możesz wsadzić tą kartę i dokupić kość ramu 512 mb i to wszytsko [miałem kiedyś podobny dylemat i zrobiłem tak jak ty chcesz zrobić teraz]

Nunez
komentarz
komentarz

Okej, dzięki wielkie za pomoc.

"Pomógł"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.