x-kom hosting

7300 gt "brzęczy"

dabeaver
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich, mam taki problem: Moja karta coś "brzęczy", nie jest to zwykły odgłos wiatraka. nie grzebałem nigdy przy niej. Było trochę kurzy na wiatraczku, przedmuchałem jednak nie pomogło. Jest to trochę denerwujące, brzęczy głośniej niż wszystkie inne gadżety z kompa. Może jakoś zmniejszyć prędkość wiatraka? Ale jak? Co może być tego przyczyną? Temperatura wynosi ok. 50 stopni C.

P.S. Karta ma może rok nie więcej...

Machur
komentarz
komentarz

podaj jaki do dokładnie model karty

vaxtor
komentarz
komentarz
Witam wszystkich, mam taki problem: Moja karta coś "brzęczy", nie jest to zwykły odgłos wiatraka. nie grzebałem nigdy przy niej. Było trochę kurzy na wiatraczku, przedmuchałem jednak nie pomogło. Jest to trochę denerwujące, brzęczy głośniej niż wszystkie inne gadżety z kompa. Może jakoś zmniejszyć prędkość wiatraka? Ale jak? Co może być tego przyczyną? Temperatura wynosi ok. 50 stopni C.

Do nowych ta karta nei nalezy pewnie standardowy wiatraczek jest na wykończeniu i wyje wymień na nowy najlewpiej na łożyskach ślizgowych

dabeaver
komentarz
komentarz (edytowane)
podaj jaki do dokładnie model karty

Karta geforce 7300gt palit sonic gddr3 256mb agp.

Do nowych ta karta nei nalezy pewnie standardowy wiatraczek jest na wykończeniu i wyje wymień na nowy najlewpiej na łożyskach ślizgowych

jakieś propozycje?

pytanie: czy stracę gwarancję? jeszcze z rok został, w razie czego by się przydała...

P.S.

A i jeszcze jedno. W sumie jak np. gram to na słuchawkach, jak oglądam filmy i słucham muzy to głośniki zagłuszają kartę. Może by tak odłączać wiatrak na czas spoczynku i w nocy? Nie spali się karta?

Machur
komentarz
komentarz (edytowane)

wiatraczka lepiej nie wyłączac. Mozesz zastosowac zabieg regeneracyjny wiatraczka lub kupic nowe chłodzenie na karte za okolo 50zl

vaxtor
komentarz
komentarz
wiatraczka lepiej nie wyłanczac. Mozesz zastosowac zabieg regeneracyjny wiatraczka lub kupic nowe chłodzenie na karte za okolo 50zl

Jak masz gwarancję to oddaj ale to potrfa... i nie wiadomo czy zatwierdzą..

dabeaver
komentarz
komentarz
wiatraczka lepiej nie wyłanczac. Mozesz zastosowac zabieg regeneracyjny wiatraczka lub kupic nowe chłodzenie na karte za okolo 50zl

"zabieg regeneracyjny"? co to?

Jak masz gwarancję to oddaj ale to potrfa... i nie wiadomo czy zatwierdzą..

No właśnie, a teraz komputer jest mi bardzo potrzebny. Póki co oddanie na gwarancje nie wchodzi w grę...

Może sam wiatraczek kupić? To chyba wina wiatraka, tak? Wziął bym jakiś tani, a po jakichś 2 miesiącach oddałbym na gwarancje...

Co sądzicie? Jakie najlepsze wyjście?

vaxtor
komentarz
komentarz
"zabieg regeneracyjny"? co to?

No właśnie, a teraz komputer jest mi bardzo potrzebny. Póki co oddanie na gwarancje nie wchodzi w grę...

Może sam wiatraczek kupić? To chyba wina wiatraka, tak? Wziął bym jakiś tani, a po jakichś 2 miesiącach oddałbym na gwarancje...

Co sądzicie? Jakie najlepsze wyjście?

Po wymianie wiatraka tracisz gwarancję.. chyba że zamotujesz do wysyłki taki jaki był żeby nie poznali...

Ja bym kupił nowy wiatrak i już szkoda czasu na czekanie na serwis, jak sobie sam wymienisz na dobry wiatraczek to będzie git

dabeaver
komentarz
komentarz

No właśnie... No nie wiem, zastanowię się.

Dzięki za pomoc.

Machur
komentarz
komentarz

jak zamontuje pozniej stare chłodzenie w razie gwarancji to nie bedzie zadnych problemow z nią;) wiem bo taką sytuacje juz miałem.

Co do chłodzenia, polecam to:

http://www.allegro.pl/item581143751_chlodz..._al_swieci.html

na 7600gs w idle temperatura schodziła ponizej 40 stopni (37-38), a maxymalna temperatura w stresie byly 53 stopnie

dabeaver
komentarz
komentarz

Jak karta była nowa to też miałem takie temperatury...

Jeszcze jedno pytanie, jak kupie to chłodzenie to kabel zasilania będzie pasował do tego wtyku na karcie graficznej? Obawiam się, bo nie mam już żadnych molexów wolnych

vaxtor
komentarz
komentarz
Jak karta była nowa to też miałem takie temperatury...

Jeszcze jedno pytanie, jak kupie to chłodzenie to kabel zasilania będzie pasował do tego wtyku na karcie graficznej? Obawiam się, bo nie mam już żadnych molexów wolnych

tam jest kabel chyba 12v ta wtyczka co np dvd podłańczasz

Machur
komentarz
komentarz (edytowane)
tam jest kabel chyba 12v ta wtyczka co np dvd podłańczasz

ee?

tam jest taka wtyczka jak masz zasilanie do wentylatora od procesora (3 pin) czyli podpinasz na płycie głównej do wejscia SYS_FAN lub PWR_FAN;) a jesli są zajęte to jest taka przejsciówka z molexa na te wejscia

vaxtor
komentarz
komentarz
ee?

tam jest taka wtyczka jak masz zasilanie do wentylatora od procesora (3 pin) czyli podpinasz na płycie głównej do wejscia SYS_FAN lub PWR_FAN;) a jesli są zajęte to jest taka przejsciówka z molexa na te wejscia

no ale jest w zestawie przejściówka wiec może podłączyć

Machur
komentarz
komentarz

poprostu napisałeś bardzo ogólnikowo. Wszystkie te wtyczki mają 12V a dvd moze miec molexa lub zasilanie sata;) sprecyzowałem

dabeaver
komentarz
komentarz

Moja płyta:

2akk2lt.jpg

Tutaj dam rade podłączyć to chłodzenie?

jv4v9i.jpg

Machur
komentarz
komentarz

tak, do wejscia sys_fan :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.