x-kom hosting

Ścinanie się bez powodu?

JaCube
utworzono
utworzono

Ostatnio nie wiem z jakiego powodu mało wymagające gry, np Ballance, Call of Juarez i Call of Duty WaW który chodził bez problemu tną się, mimo, że nie spadają wogule FPSy. Ścina się też ta obracająca kula w Video Card Stability Test. Może to być spowodowane tym, że podkręcałem kartę, ale teraz powróciłem do standardowych ustawień. Procek mam podkręcony tylko z 3,1GHz na 3,255GHz (AMD Athlon 6000+), ale to nic nie zmienia.

damib
komentarz
komentarz

Być może to wina samego systemu a nie gry? Jakiś proces nie pożera ci procka albo defragmentacja by się przydała? Na początek odśwież system zainstaluj najnowsze sterowniki do karty potem DirectX.

JaCube
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki i directx zaktualizowane, defragmentacja była robiona kilka dni temu. Żaden proces nie pożera proca. Nie wiem co jest. A np. GTA IV się w ogóle nie ścina, Furmark, Grid też.

punisher1
komentarz
komentarz
Sterowniki i directx zaktualizowane, defragmentacja była robiona kilka dni temu. Żaden proces nie pożera proca. Nie wiem co jest. A np. GTA IV się w ogóle nie ścina, Furmark, Grid też.

Pamietam, ze w starych kartach ATI i starszych sterach proces ati2evxx.exe robil wlasnie takie scinki. Sproboj go wylaczyc (o ile on wystepuje) w menedzerze urzadzen. Moze to pomoze. Ewentualnie poproboj ze starszymi catalystami (9.1-2; 8.2)

JaCube
komentarz
komentarz

Niestety nic to mnie pomogło :/

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tak Call of Juarez może się czasami trochę ścinać, nie jest to gra mało wymagająca ;)

Co do sterowników to odinstalowałeś stare zanim zainstalowałeś nowe ? Jeśli nie to odinstaluj je i zainstaluj albo 8.12 albo 9.1 bo są sprawdzone z 9.2 były problemy, a 9.3 jeszcze nie sprawdzałem

JaCube
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstalowałem 8.12 i potem 9.1. W grach nie sprawdzałem ale ta kula w Video Card Stability Test się ścina dalej :/

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź jeszcze w grach bo chyba nie grasz w Video Card Stability Test :P

A jakie masz temperaturki w stresie ?

A od zawsze się ścinały czy teraz zaczęły ? i czy te gierki są oryginalne ? :chytry2:

JaCube
komentarz
komentarz (edytowane)

Temp do 46*, Ballance się już nie tnie wiec z grami chyba nie będzie problemu. Oryginalne tylko GTA IV i CS 1.6 ;P i Crysis pożyczony od kumpla. A zaczęły się ścinać dopiero od nie dawna, właśnie nie wiem co zrobiłem ze tak się dzieje ;( Może karta uszkodzona? Podkręcałem ja trochę ale bardzo ostrożnie z umiarem i powróciłem już do normalnych ostawień tak samo procek s powrotem do 3,1GHz. Myślę, że z tym VideoCST to może być jakiś problem z dyskiem, bo cały czas myśli gdy włączam program.

Acha i jeszcze nie powiedziałem, że jak zmieniałem CL w biosie i jakies tam inne ustawienia RAM, to potem komp nie chciał ruszyć. Odpalił dopiero jak wyciągnąłem wszystko z zasilania i dopiero potem działał i musiałem na nowo konfigurować bios, ale dałem F2 żeby ustawił wszystko automatycznie. Chyba od tego momentu się to zaczęło ścinać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.