x-kom hosting

Który zasilacz lepszy?

Patusiammm
utworzono
utworzono

Tak więc... mój wujek przywiózł skądś tam, parę nowiutkich zasilaczy. Powiedział, że mogę sobie jeden wybrać.

Najważniejsze co chciałabym napisać, to to, że mam;

Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133), który z tego co słyszałam, zżera dużo prądu.

Płyta główna - MSI 865PE Neo2-PS (MS-6728 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Pamięć GeIL CL3-4-4-DDR 400 1GB

Powercolor X1650 PRO 512MB DDR2 AGP

Nie chciałabym słyszeć wypowiedzi typu "Lepiej kup inny" albo "yyyy eee żaden", ponieważ dostaję zasilacz za darmo od wuja, a swoje pieniądze już wydałam na obudowę.

Więc...

SHARK 550W model LPG12-35,

LOGIC 500W PFC PCIE,

ATX Akyga 550W LPG12-35,

MAXQUVER ATXG500XGH,

Matravers Ltd. 500W-P4,

Ważne jest, żeby zasilacz miał przynajmniej 3 wtyczki (takie które podłącza się dyski ATA/IDE) i dziwną wtyczkę, która jest obowiązkowa na moje płycie głównej, zaraz koło procesora. Kompletnie się nie znam na zasilaczach, więc proszę o pomoc.

PS. Mój obecny zasilacz to 350W Feel, który ma jakąś dziurę w z tyłu, ma parę lat i spalił mi już wcześniejszą płytę główną. Zresztą mam obudowę Aerocool Masstige Black w której mam dwa świecące wentylatory 120mmx120mm, jeden świecący 80mmx80mm i mały 60mmx60mm super wydajny. Hmmm... dwa dyski ATA, kartę sieciową, dźwiękową, nagrywarkę.

;)

HQ19
komentarz
komentarz
Nie chciałabym słyszeć wypowiedzi typu "Lepiej kup inny" albo "yyyy eee żaden", ponieważ dostaję zasilacz za darmo od wuja, a swoje pieniądze już wydałam na obudowę.
Ważne jest, żeby zasilacz miał przynajmniej 3 wtyczki (takie które podłącza się dyski ATA/IDE) i dziwną wtyczkę, która jest obowiązkowa na moje płycie głównej, zaraz koło procesora. Kompletnie się nie znam na zasilaczach, więc proszę o pomoc.

Prosisz o pomoc. Ja powiem tak, biorąc któryś z tamtych zasilaczy narażasz komputer na to samo co zrobił Twój Feel. Możesz wziąć jakikolwiek z nich, ale tylko na sprzedaż. Do takiego zestawu co masz wystarczy zasilacz ModeCom MC300, którego ciężko już dostać.

Patusiammm
komentarz
komentarz

Czemu miałabym brać zasilacz który ma o 50w mniej od mojego? =o Wolę mieć tą pewność, że jak coś zmienię, to nie będę musiała kupować nowego. Zresztą fakt, nigdzie go raczej nie znajdę. No i mój FEEL to nic innego jak MODECOM. Pomyślałam jeszcze o Chieftec-400 AA-101 A i Mode Com Feel III-400ATX. Uparłam się... tamto wydarzenie z moim Feelem to prawdopodobnie coś związanego z napięciem, z PeCetem który moja mama kupiła od kogoś, jak mi wiadomo, bez żadnej gwarancji O_o Teraz 85% mojego komputera to nówka.

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

To jak nie chcesz i masz obawy to najtaniej zainwestuj w modecom mc 350(ok.120)

A jak chcesz cos wiecej i za nie duza kase a dobre to Pentagram 460W.przy tym pozmianie nie bedziesz musial brac...

Tak owszem ma 50W ale w pozrówaniu z twoim feel jest wstanie pociagnac nawet x2.

TmkPt
komentarz
komentarz

Możeesz wybrać którykolwiek z tych zasilaczy. Ryzyko awarii bedzie takie samo. Duuże. Wiec w sumie obojetne który weźmiesz. To jak wybór między pustą a opróznioną szklanką. Jak nie chcesz wymieniać znów płyty wkrótce to weź taki na który znajdziesz kupca i za ta kase kup cos używanego lekko , ale firmowego. Do Twojego konfigu w granicy 50 zł przy odrobinie samozaparcia sie zmiescisz. Jeśli już się zdecydujesz to na tym forum jest dział o "polecane obudowy i zasilacze"- tam znajdziesz wskazówki. Jak cos to dopytaj - ktos Ci zawsze podpowie.

Cooling.pl
komentarz
komentarz

Naprawdę szczerze radzę dołożyć do czegoś lepszego.

Ja polecam dołożyć do Antec-a EW 380W OEM.

http://www.allegro.pl/item586870237_antec_...p_warszawa.html

W tej cenie zasilacz jest bezkonkurencyjny.

Części z fabryki seasonic-a, sprawność 80+, bardzo dobrze trzyma napięcia, do tego jest dosyć cichy.

Polecam.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Pomyślałam jeszcze o Chieftec-400 AA-101 A

Ta pierwsza myśl będzie dobra. Alternatywnie możesz wziąć też Fortrona FPS400-60GLN lub Modecoma MC-400. W zasadzie nawet wersje 350W powinny sobie poradzić. Wszystkie wymienione biją wyroby z pierwszego postu na głowę - te wyroby 550W mają tylko na naklejce.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.