x-kom hosting

[Rozwiązany] Przekroczona norma lini 12V w zasilaczu Sweex

krzysiu
utworzono
utworzono

Witam mam dziwny problem nie wiem czy tak powinno byc moj zasilacz to 600v sweex jakos tak jak restartuje kompa to glos zasilacza sie zwieksza jak komputer windows xp sie laduje to sie scisza jak nie mam zainstalowanych sterownikow do karty graficznej gf 9800 gt to glos jest normalny czytalem cos ze jakies linie zmienic ale nie mam pojecia aha sorki ze w slabej jakosci zdjecie daje :] dokladnie jest 10.03 a powinno byc minimum 12 v chyba.

//tytuły tematów formułuj konkretnie i używaj znaków interpunkcyjnych! Następny taki temat poleci do kosza.

//BlackRaven

12v.jpg

post-30901-1237827344_thumb.jpg

maxsp2
komentarz
komentarz

Po pierwsze nie ufa sie programom do mierzenia ...

Najlepiej sprawdz jak w biosie jest i porownaj.

Nie wiem co to za zasilacz ale do tej grafiki minum co bym wsadzil to -PENTAGRAM 460W

krzysiu
komentarz
komentarz

w biosie mi pokazuje wiecej niz 12 v ale tu chodzi o karte graficzno ona jak by mi pozerala calo moc komputer w biosie duzo glosniej chodzi i karta graficzna bez zainstalowanych sterownikow komputer chodzi glosniej to znaczy zasilacz.

maxsp2
komentarz
komentarz

Pozycz od znajomego markowe 400W i zobacz co sie dzieje...czy sa zmiany

rafalluz
komentarz
komentarz

Odczyt przekłamany na 99%, zmierz miernikiem.

Ale i tak już możesz zainteresować się porządniejszymi zasiłkami (zależnie od reszty sprzętu).

rafidoc
komentarz
komentarz (edytowane)

Na kompie z Amacroxem 400w ( Sempron2500+/512ram/2 dyski/ napęd/radeon9550 ) Everest pokazuje mi 8v :D a miernik elektryczny 12.3v.

Jeżeli chodzi o głośniejszą pracę zasilacza przy wgranych sterownikach do karty to miałem tak kiedyś z GF7600gt. Wgrałem inne i było dobrze.

TmkPt
komentarz
komentarz (edytowane)
Jeżeli chodzi o głośniejszą pracę zasilacza przy wgranych sterownikach do karty to miałem tak kiedyś z GF7600gt. Wgrałem inne i było dobrze.

rafidoc Jaka wersja sterów pomogła? pamietasz moze dokladnie?

  • 2 tygodnie później...
krzysiu
komentarz
komentarz

hmm w tym rzecz ze mam markowy zasilacz marka to sweex piszo ze bardzo wydajny jest aha i to nie jest 600 w tylko 650 w. sterowniki zmienialem i nic.

djmakus
komentarz
komentarz

pisać to sobie może dużo rzeczy

zrób zdjęcie zasilacza i tabliczki znamionowej

sądzę że nie masz markowego zasilacza :huh:

krzysiu
komentarz
komentarz (edytowane)

dokladnie ten zasilacz malo nie kosztuje :Phttp://www.ceneo.pl/1197666

djmakus
komentarz
komentarz

za tyle to dobre 400W dostaniesz

krzysiu
komentarz
komentarz

hmm ale po co mi 400 jak mam nową 650 ? ta 650 jest za slaba?

casion
komentarz
komentarz

Tak te 650 W jest gorsze od na prawde dobrych 450 W . Te 450 W jest stabilne, dobrze trzyma napięcia, zaś ta 650 W jest niestabilne i słabo trzyma napięcia . Więc chyba sam widzisz że dobre 450 W będzie lepsze od no-name 650 W . ;)

krzysiu
komentarz
komentarz

Ale czy to mozliwe ze w biosie mam normalne 12 .144 v a w windows 10.03?

casion
komentarz
komentarz

Te w Biosie są bardziej wiarygodne, ale najlepiej jakbyś zmierzył napięcia miernikiem . ;)

krzysiu
komentarz
komentarz (edytowane)

w jaki sposob? :P jestem zielony.

Unitra
komentarz
komentarz

Otwierasz bude. Ustawiasz multimetr na 20 DCV wkładasz czarną sonde do dziurki w molexie gdzie leci czarny kabel a czerwoną tam gdzie leci czerwony kabelek [ +5V ] i żółty [ +12V ]

krzysiu
komentarz
komentarz

Ok wielkie dzieki problem rozwiozany pokazuje mi ze mam 12.14 v i tak samo w everescie i biosie to program byl do niczego wielkie thx.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.