x-kom hosting

Problem z zasilaczem po dodaniu sprzętu, temperatura procesora skacze do 85 st. C

cornelito
utworzono
utworzono (edytowane)

Posiadam zasilacz

450W 450 WATT ATX PSU POWER SUPPLY UNIT SATA 20+4 od roku czasu.

Nie mialem zadnych problemow z komputerem do dnia dzisiejszego mianowicie temperatura procesora skacze nawet do 85 C podczas grania w World of Warcraft (temperatura procka w momencie gdy gra jest wylaczona to ok 55 C)

Podejrzewam ze jest to problem zasilacza ,jest on tak goracy ze mozna na nim jajka smazyc.

Zmiany te nastapily po dodaniu nowej karty graficznej oraz dodaniu kolejnych 2 GB ramu.

Oto moj komputer:

Procesor: DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta główna: ASRock ConRoe1333-D667

Pamięć Ram: Micron (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM) x 2 kości

Karta Graficzna: Nvidia Geeforce 9800 GTX+

Dysk twardy: MAXTOR STM3250310AS 250 GB 7200 RPM Interface Sata II

Pytanie jest czy moj obecny zasilacz jest wystarczajaco mocny zeby sobie z tym poradzic?

Jesli nie,poradzcie mi prosze jaki zasilacz bedzie optymalny (cena nie gra roli)

dziekuje bardzo

pozdrw

Gość
komentarz
komentarz
Pytanie jest czy moj obecny zasilacz jest wystarczajaco mocny zeby sobie z tym poradzic?

Nie podałeś marki jeszcze, ale wygląda mi to na no-name i nie sądzę zeby długo wytrzymał z takim komputerem.

cornelito
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie jest to no-name bo nie widze zadnej nazwy na nim. LINK do zasilacza

Wiec jaki moglibyscie mi poradzic bo kopletnie nie znam sie na zasilaczach. Najlepiej jakiegos z ebaya jak mozna :)

aha jeszcze jedno: czy powinienem zaprzestac gry w WOWa do momentu zakupienia nowego zasilacza? czy jest duze ryzyko ze ktorys z komponentow (karta graficzna,plyta glowna itp) sie spali lub ulegnie calkowitemu zniszczeniu ?

maxsp2
komentarz
komentarz

Po pierwsze to dobrze ze nie miales problemow .. bo mógł sie spalic i wziasc polowe komp-a.

Wymień to na mianimum PENTAGRAM 430

cornelito
komentarz
komentarz

Mam zamienic zasilacz 450 W na 430?

Gość
komentarz
komentarz

430W starczy, ale jak masz obawy, to dołóż do wersji 460W ;)

maxsp2
komentarz
komentarz

Tak 430 ale markowe .. Ale jezeli ccesz cos mocniejszego dla switego spokoju to polecalbym 500 pentagrama lub chefa... Jak jestes znawca ciszy to Corsair 450

mis456
komentarz
komentarz
Mam zamienic zasilacz 450 W na 430?

Masz zamienić zasilacz no-name na coś porządnego.

cornelito
komentarz
komentarz (edytowane)

a czy moglibyscie podac mi jakiegos linka do zasilacza na ebayu? nie chce kupic czegos co okaze sie niewlasciwe do mojego komputera a Ebay to jedyne zrodlo z ktorego moge cos kupic na dzien dzisiejszy

cena nie gra roli a prawde mowiac preferowalbym cos drozszego i mocniejszego dla swietego spokoju

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to BeQuiet 450W ;)

Ale gdybyś chciał w przyszłości rozbudować komputer to 550W ew. 500W

Mam zamienic zasilacz 450 W na 430?

Zasilacz 450W NoName jest gorszy od markowego 400W ;)

Tak na przyszłość :P

Link: KLIK

cornelito
komentarz
komentarz (edytowane)

czy taki bedzie dobry LINK ?

Ten zasilacz wymieniony w poscie powyzej wyniesie mnie ok 450 pln :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.