x-kom hosting

Problem z zasilaczem, wyłączanie się komputera w grach

razz99
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam forumowiczów albowiem to mój 1 post :)

Otóż, problem polega na tym, że gdy włączę jakąś grę to po ok. 6-10 minutach komputer nagle wyłącza się i cisza. <_< Wszystkie temperatury są w normie więc to raczej nie wina chłodzenia. Wydaje mi się, że to wina zasilacza lecz nie jestem pewny. Poniżej konfiguracja mojego kompa:

AMD Athlon 64 x2 3800+

3gb ddr2 (2x1gb Kingston + 1gb Goodram)

Nvidia® GeForce 9800GT 512MB - chłodzenie Zalman

Zasilacz MODECOM Carbon 430W

Jeśli to wina zasilacza, to prosiłbym o jakieś porady dot. kupna zasilacza do 170 zł.

Z góry dzięki za pomoc.

//zmiana tytułu tematu na konkretny.

//BlackRaven

Edytowane przez BlackRaven

Syrj
komentarz
komentarz

Podaj jeszcze markę i model tego zasilacza.

razz99
komentarz
komentarz

MODECOM Carbon 430W

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
MODECOM Carbon 430W

Może to być wina zasilacza, ponieważ ma słabą linie +12V. Jeżeli masz taką możliwość pożycz od kogoś na chwilę do testów ModeCom'a MC 350W, Chieftec'a 400 / 450W lub inny markowy zasilacz ;)

Do tej kwoty (170zł) dobrym wyborem będzie zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF :)

Pozdrawiam,

Wilkes

Edytowane przez Wilkes
BlackRaven
komentarz
komentarz

Wszystkie temperatury są w normie więc to raczej nie wina chłodzenia
Podaj te temperatury (pod obciążeniem).
Wydaje mi się, że to wina zasilacza lecz nie jestem pewny.
Najlepiej sprawdź kompa na innym markowym zasilaczu, zanim kupisz nowy.
razz99
komentarz
komentarz

Temperatura pod obciążeniem wacha się na 25 C.

dem
komentarz
komentarz (edytowane)

Pod obciążeniem 25 C , chyba powietrza w obudowie.:)

Tak poważnie sciągnij everesta lub coś podobnego i podaj temp. jakie masz pod obciążeniem wszystkich podzespołów.

+ zamieść najlepiej screena napięcia też warto zobaczyć.

Edytowane przez dem
razz99
komentarz
komentarz (edytowane)

sc1p.th.jpg

sc2ncv.th.jpg

mogę liczyć na Waszą pomoc? :( [/font]

Sory za podwójny post, ale chciałem żeby ktoś wreszcie zainteresowałeś się tym tematem.. jeszcze raz proszę was o pomoc :(

Edytowane przez Andziorka
Zmiana koloru liter//Andziorka
maxsp2
komentarz
komentarz

A wiec najlepiej jak bys pokazal napiecia w stresie gdzie procek jest obciazony.

Tez tak sadze ze TRsze slaba linia 12V najlepiej by ci bylo wziasc PENTAGRAM 430 choc lepsza opcja byl by 460.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Temperatura procesora w normie, sprawdź jeszcze temperatury karty graficznej. Dodatkowe zasilanie do grafiki jest podpięte? Jak już pisałem wcześniej, najlepiej byłoby sprawdzić zestaw na innym zasilaczu.

razz99
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatura karty wacha sie na 39 C (mam chłodzenie z Zalmana), dodatkowe zasilanie jest podpięte - nie mam możliwości sprawdzenia zestawu na innym zasilaczu. <_<

\\EDIT Na zasilaczu 525W Qoltec Chill jest tak samo.

Edytowane przez razz99

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.