x-kom hosting

Płyta z ubuntu nie startuje

vonTheodor
utworzono
utworzono

Ściągnąłem sobie ostatnio z internetu Ubuntu 7.04 . Nagrałem go na płytę i zresetowałem komputer. Po ponownym uruchomieniu włączył się windows ( w biosie sprawdzałem, mam ustawiony start komputera z płyty w pierwszej kolejności). Myślałem, że coś źle się zgrało. Otwieram komputer i chcę otworzyć płytę, a tam widzę auto odtwarzanie. Ok. Otwieram, a tam wyskakuje logo ubuntu ze wszystkimi programami na płycie i pytaniem, czy chcę zainstalować linuxa.

Co mam zrobić, żebym mógł startować z live cd ubuntu?

neuro
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej masz coś żle ustwione w biosie. Sprwadź jeszcze raz kolejność bootowania. Jeśli płytka uruchamia ci się pod windowsem to raczej powinno być wszystko raczej z płytką. Możesz jeszcze spróbować przetestować bootowanie poprzez uruchomie innej płytki - np. z windowsem

Kamix
komentarz
komentarz

O ile wszystko w biosie ok to płytka nie jest bootowalna.

Było wiele takich przypadków że Winda czytała a w BIOSie nie chciało.

Musisz tą płytkę wypalić jak najwolniej i na dobrej jakości płycie...

Powinno działać :)

Powodzenia !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.