x-kom hosting

Karta grafiki do bardzo starego komputera

PiXX
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Wczoraj dostałem w swoje ręce 1 dość stary komputer

Specyfikacja:

Płyta główna: ZIDA Bxi 98-ATX

Procesor: Intel Pentium II 250 Mhz

Karta grafiki: S3 Trio 32/64

Dysk twardy: 40GB (firmy nie znam)

Zasilacz: Tracej 4life 400W

System: udało mi się zainstalować Windowsa XP

I teraz moje pytanie jaką kartę może obsłużyć ta płyta główna?

Bo nie wiem czy kupować kartę na AGP x4 czy AGPx8

Komputer ma służyć tylko do internetu więc to nie musi być jakiś demon ale dobrze żeby przynajmniej 128MB w DDR było.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edit://Chodzi oczywiście o kartę grafiki.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wczoraj dostałem w swoje ręce 1 dość stary komputer

Procesor: Intel Pentium II 250 Mhz
Nawet bardzo stary. Nie wiem po co chcesz do niego lepszą kartę, skoro procesor jest za słaby nawet do w miarę komfortowego przeglądania stron w necie.
Bo nie wiem czy kupować kartę na AGP x4 czy AGPx8
Płyta ma pewnie AGP x2.
lolek00
komentarz
komentarz

Ja bym to pbchnol bo ten Pentak to juz przezytek i kupil chocby cos uzywanego za 200zl i byloby git. Kup cos z Pentium III/Athlon 900-1200 i juz bedziesz mial komfortowe przegladanie stron bo na tym obecnym to ciezko by bylo na XP z netem :(

TmkPt
komentarz
komentarz

Sprawdx programem Everest albo AIDA jakie masz gniazdo pod grafikę, bo ja podejrzewam ze to w ogóle moze być PCI. Ta karta graficzna co jest moze zostać ewentualnie kup na Allegro Nvidia Riva TNT za 1zł. Albo MX 200, MX 440 za 15zł były też niedawno.Nic mocniejszego nie ma sensu!! Lepiej kupic RAM jesli juz chces koniecznie uzywac tego kompa. Dla XP potrzeba jakies 256MB zeby to mialo sens. tyle mi zajmuje podstawowo zawsze po instalce ze wszystkimi niezbednymi mi programami w tle. czyli antywir, firewall itp. Do Netu to raczej 512, ale procesor sie zarżnie flashem itp. trzeba by wszystkie wodotryski wyłaczyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.