x-kom hosting

Windows a licencja

Cold
utworzono
utworzono

Witam.

Chcę kupić laptopa i większość ma naklejkę licencyjną windowsa 2000 professional. Problem w tym, że nie ma do nich płyt.

Zatem czy legalnie będzie ściągnąć windowsa 2000 z internetu i zainstalować na numer z naklejki?

Proszę o odpowiedź.

bemol911
komentarz
komentarz

Tak

FICU123
komentarz
komentarz

Możesz tak zrobić, ponieważ M$ nie obchodzi czy masz oryginalną płytkę tylko czy numer seryjny produktu(w tym przypadku Windows'a) jest oryginalny.

krasnal2008
komentarz
komentarz

Posiadanie takiego systemu zainstalowanego jest legalne, ale ściąganie i posiadanie płytki z systemem już nie

Cold
komentarz
komentarz

Ok.

Dzięki wszystkim za pomoc.

  • 2 lata później...
Volken
komentarz
komentarz

Niby tak, ale przecież do każdej płytki jest przypisany klucz produktu, więc jeśli wpiszesz ten z COA podczas instalacji z innego nośnika to raczej Ci go nie uzna (wiem, bo sam próbowałem wykonać podobny zabieg z Windows XP Pro i zwyczajnie mi klucza nie przyjęło, bo instalator uznał go za nieprawidłowy).

[color=red]/Za odkopywanie tematów sprzed dwóch lat +20% ostrzeżenia. Archeologów nie potrzebujemy! /puciek[/color]

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.