x-kom hosting

GTX 260/280/285/295

MomentPrawdy
utworzono
utworzono

Którą z nich jest najabardziej opłacalna? Czy są między nimi takie dużę różnice?

GTX
komentarz
komentarz
Którą z nich jest najabardziej opłacalna? Czy są między nimi takie dużę różnice?

Zalezy o co ci chodzi?

Jakim dysponuje sie budżetem

Chcesz kupić czy tak tylko pytasz?

MomentPrawdy
komentarz
komentarz

Tylko sie pytam bo sąsiad chce kupić:)

GTX
komentarz
komentarz
Tylko sie pytam bo sąsiad chce kupić:)

A ktora chce kupic?

miedzy GTX260 a GTX295 jest napewno roznica Ale miedzy 260 a 280 juz mniejsza.

GTX295 nie mozna za bardzo brac pod uwaga bo ta karta ma 2GPU i to jasne ze jest wydajniejsza od pozostalych.

punisher1
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja powiem tak. GTX 260 216core pociagnie prawie ze wszystkie gry w max detalach w rozdzialce HD. Wyjatkiem np. jest crysis (chociaz mowia, ze przy 20fps dosc dobrze sie gra), czy GTA4, mirror's edge. Chociaz w tym drugim przypadku bedziesz mogl swobodnie pograc na dobrych detalach. Jak dla mnie to ta karta jest najbardziej oplacalna na dzis jest wlasnie ta co wymienilem. Na pewno cena nie jest tak proporcjonalna do wydajnosci w przypadku tych lepszych kart. Pamietajmy, ze 260 mozna juz ponizej 900pln zlapac, a 285 to wydatek rzedu 1300-1400zl. A roznica w tym wypadku w wydajnosci wynosi ~20% (ogolnikowo). Ogolnie nie jestem zwolennikiem kupowania sprzetu za niewiadomo ile, bo cena tych kart z wyzszej polki z pewnoscia niedlugo spadnie, bo producenci uderzaja w multiGPU. A z pewnoscia z gtx260 sasiad bedzie zadowolony.

MomentPrawdy
komentarz
komentarz

Sąsiadowi chodzi głównie o Crysisa... Naoglądał sie filmików na youtube z ultra high i 16 AA że przewróciło mu w głowie:) Więc jesli GTX 260 w pełni nie pociągnie to proponowałbym GTX 280 co wy na to?

Gość
komentarz
komentarz

Jak chce grać w full w Crysisia to niech bierze tri sli 295GTX.

GTX 280 raczej nie opłacalny, mała różnica między nim a GTX 260 core 216.

Więc albo 260-ka albo lecieć na całość (co według mnie jest kompletnie nie opłacalne) i wziąść GTX 295.

Sąsiad nie będzie przecież całe życie grał w Crysisa bo i ten mu się po jakimś czasie znudzi, a wtedy zapewne pogra w gry typu Killout 3 które bez problemu uciągnie w maksymalnej rozdizelczości/detalach GTX 260 core 216.

GTX
komentarz
komentarz (edytowane)
Jak chce grać w full w Crysisia to niech bierze tri sli 295GTX.

GTX 280 raczej nie opłacalny, mała różnica między nim a GTX 260 core 216.

Więc albo 260-ka albo lecieć na całość (co według mnie jest kompletnie nie opłacalne) i wziąść GTX 295.

Sąsiad nie będzie przecież całe życie grał w Crysisa bo i ten mu się po jakimś czasie znudzi, a wtedy zapewne pogra w gry typu Killout 3 które bez problemu uciągnie w maksymalnej rozdizelczości/detalach GTX 260 core 216.

Nie da rady polaczyc GTX295 w tri SLI ;) bo wtedy masz az 6xGPU

A następna sprawa to taka ze do Crysisa to trzeba grafe ze nie wiem 3xGTX280 to w Cryzysie na Very od 40 do 60 FPS ale na monitorze 30cali jak sasiad ma 22 czy 24" to spokojnie mu wystarcza te 3x280 o albo jeszcze lepiej niech weżnie 3x285 mniej sie grzeją :D .

A tak na poważnie to niech kupi 260 i mu to wystarczy podkręci. Mialem GTX280 to nie wiele mniej mial niz obecna moja karta wiec albo 260 55nm niech kupi albo GTX285.

Procek oczywiście wykręcony zęby grafy nie ograniczał.

A resztę sprzętu jak sąsiad ma?

MomentPrawdy
komentarz
komentarz

Bez przesady jego stać na jedną karte:D Także mówi ze albo 280 albo 285 i sie ciągle upiera... co zrobic:)

Sys: Vista Ultimate...

Reszta dobra q 9650, zasilacz bequiet 550 w, 4 gb ram ocz płyta nie pamietam z MSI - rasowego kompa ma tylko karty mu brakuje;)

GTX
komentarz
komentarz
Bez przesady jego stać na jedną karte:D Także mówi ze albo 280 albo 285 i sie ciągle upiera... co zrobic:)

Sys: Vista Ultimate...

Reszta dobra q 9650, zasilacz bequiet 550 w, 4 gb ram ocz płyta nie pamietam z MSI - rasowego kompa ma tylko karty mu brakuje;)

No to niech sie zdecyduje na 285 jest w 55nm i mniej sie grzeje chyba ze nie ma tyle kasy? ale po reszcie sprzetu widze ze chyba ma ;)

Procek minimum 3.6 zeby byl wtedy nie ogranicza juz grafy.

Gość
komentarz
komentarz
Nie da rady polaczyc GTX295 w tri SLI wink.gif bo wtedy masz az 6xGPU

Masz racje , a ja połączyłem 2 w SLI i każda gra na Full Detals . Nawet na PS3 nie mam takiej jakości !

A co do karty to niech bierze tą : http://www.gral.pl/preview/eVGA/GeForce_GT...75_2538_87.html

Gość
komentarz
komentarz

albo GTX260 216, kosztuje juz tylko 850zl np w drogim komputroniku,

GTX285 jest 2 razy drozszy a tak naprawde nie tak duzo wydajniejszy od GTX280, ktory jest niewiele wydajniejszy od GTX260 216,

Powiem szczerze, albo niech kupi GTX295, albo HD4870x2, bo skoro HD4870 jest niewiele slabszy od GTX260 216, a GTX295 ma podobna wyajnosc co GTX260 216 w SLI, to najlepszym wyborem bedzie HD4870x2 jesli chodzi o cene/wydajnosc, do full HD sie super nadaje, bo jest troche slabszy od GTX295, a w cenie GTX285...

GTX
komentarz
komentarz
albo GTX260 216, kosztuje juz tylko 850zl np w drogim komputroniku,

GTX285 jest 2 razy drozszy a tak naprawde nie tak duzo wydajniejszy od GTX280, ktory jest niewiele wydajniejszy od GTX260 216,

Powiem szczerze, albo niech kupi GTX295, albo HD4870x2, bo skoro HD4870 jest niewiele slabszy od GTX260 216, a GTX295 ma podobna wyajnosc co GTX260 216 w SLI, to najlepszym wyborem bedzie HD4870x2 jesli chodzi o cene/wydajnosc, do full HD sie super nadaje, bo jest troche slabszy od GTX295, a w cenie GTX285...

Ale do GTX295 jak i Radeona HD4870x2 potrzeba 24" i wiecej bo te karty sa dobre do bardzo dużych rozdzielczości inaczej nie wykorzystaja swojego potencjału.

piter00711
komentarz
komentarz

Poprawka do 4870x2 trzeba co najmniej 30cali :P w 24 do 30 będzie lepszy gtx 295 ale widzę że kolega "podkolorowanych" tych filmików się naoglądał bo jak w Crysisie AA x16 ? jest karta która by to pociągła albo sli kart ? Chyba na 1024x800 ale mniejsza z tym.

Jak do monitora full HD to lepiej wziąć GTX 285 pod warunkiem że wyciągnie się zegar na maksimum bo jeśli nie masz zamiaru kręcić to taki GTX 260 SSC od evgi w 55nm będzie podobnej wydajności i spokojnie podoła crysisowi w full HD na HIGH. Pamiętaj jeszcze że do tych kart na CPU dobrze było by mieć zegar rzędu 3.7-4.0 Ghz.

GTX
komentarz
komentarz
Poprawka do 4870x2 trzeba co najmniej 30cali :P w 24 do 30 będzie lepszy gtx 295 ale widzę że kolega "podkolorowanych" tych filmików się naoglądał bo jak w Crysisie AA x16 ? jest karta która by to pociągła albo sli kart ? Chyba na 1024x800 ale mniejsza z tym.

Jak do monitora full HD to lepiej wziąć GTX 285 pod warunkiem że wyciągnie się zegar na maksimum bo jeśli nie masz zamiaru kręcić to taki GTX 260 SSC od evgi w 55nm będzie podobnej wydajności i spokojnie podoła crysisowi w full HD na HIGH. Pamiętaj jeszcze że do tych kart na CPU dobrze było by mieć zegar rzędu 3.7-4.0 Ghz.

Na C2D nie ma sensu dawac wiecej niz 3.6-3.8GHz bo juz nic nie zmienia. Sam to juz przerabialem jak mam E8400 na 3.6 i odpale Vantage a potem dam np4.3GHz i Odpale Vantage to praktycznie to samo jest. Wtedy pozostaje tylko krecenie karty. No oczywiscie jak damy C2D i C2D Quad nap Q9550 i jeden i drugi na 4Ghz to wiadomo ze na Quadzie i odpalimy Vantage to wiadomo ze wynik podskoczy ale tylko dzieki temu ze procek nabije więcej punktów a nie grafika.

piter00711
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to z 285 jest, mój kumpel mówił że dopieru mu nie zwalniało przy 3.8Ghz z resztą nie ważne, ale do kart dwuprocesorowych trzeba bardziej kręcić proca.

Gość
komentarz
komentarz
Poprawka do 4870x2 trzeba co najmniej 30cali tongue.gif

Co za roznica ile cali, wazna jest rozdzielczosc wyswietlacza...

HD4870x2 bedzie najlepszym wyborem, Crysis poleci na max'a, bez problemow w duzych rozdzielczosciach, i karta bedzie na przyszlosc, bo po co sie pchac w GTX285 skoro ta sama cena, a na krócej starczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.