x-kom hosting

[Rozwiązany]Problem z Media Player Classic

jacmiszcz92
utworzono
utworzono

Otóż mam taki problem, że chce sobie obejrzeć pliki .vob ale tak aby móc przewijać odtwarzanie. Wszystkie .vob które chce obejrzeć (około 10) wrzucam do playlisty. Odtwarza 1 i jest ok, przechodzi do następnego wszystko ok. Problem pojawia się gdy odtwarzam jakikolwiek i klikam na >>| lub wybieram następny klip z dwukliku z playlisty, czy też otwieram z dysku, aby zaczął odtwarzać następny klip. Wtedy obraz nachodzi na siebie - ten z 1 i 2, tak samo dzieje się z dźwiękiem. Jest ułamek sekundy z 1 klipu i ułamek z 2 i tak cały czas obraz i dźwięk skaczą. Próbowałem na wielu plikach, mam oryginalne nagrania - np. płytę Avril Lavgne - The Best Damn Tour: Live in Toronto, czy też inne i wszędzie to samo. Próbowałem otworzyć plikiem .ifo i kicha bo wszystko odtwarza, ale nie mogę przewijać suwakiem bo mi pokazuje, że całość ma 11 sekund <_< i suwak po 11 sekundach jest na końcu okienka. Winamp nie odtwarza .vob'ów więc odpada, a nie chcę korzystać z Windows Media Player. W Windows Media Player nie ma tego błędu - czas .ifo odczytuje poprawnie i da się przewijać klipy bez żadnych problemów. Jak dodaje do playlisty do łączy czas wszystkich .vob'ów i nie ma problemów z przewijaniem. Próbowałem odinstalować całą paczkę kodeków K-Lite Codec, restart kompa, ponowna instalacja z domyślnymi ustawieniami + Media Player Classic - błąd nadal występuje. Robiłem tak kilka razy i kicha.

Proszę o pomoc, gdyż chcę normalnie przewijać .vob'y w Media Player Classic

Gość
komentarz
komentarz

Na 100% obsłuży ten format Power DVD który ma niezbędny kodek.

W media player classic często pojawia się problem z plikami Vob. I raczej lepiej jest zmienić odtwarzacz na taki , który obsługuje wszystko co tylko zechcesz.

Masz K-Lite Mega Codec Pack 4.7.0?

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Właśnie chodzi oto że chcę korzystać z Media Player Classic, a nie innego, ale w innych odtwarzaczach nie ma tego problemu. Przed formatem go nie miałem :P z resztą w ogóle mam go pierwszy raz... Co do paczki to "Mega" nie mam K-Lite Codec Pack 4.7.0

Gość
komentarz
komentarz

Musisz zainstalować taką paczkę kodeków "K-Lite Mega Codec Pack"

Pewnie nie masz QuickTime Alternative? Jeśli nie to może nie odtwarzać plików .vob poprawnie.

Są to specjalne kodeki do odtwarzania mpeg-2 i .Vob dla media player Classic, po instalacji wszystko powinno być ok.

K-LITE MEGA CODEC PACK

Mam nadzieję ,że pomogłam. Pozdrawiam.

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Zawsze instalowałem tą co napisałem i nie miałem problemów. Problem pojawia się przy ręcznym przechodzeniu z jednego .vob'a na drugiego, a nie przy odtwarzaniu. QuickTime Alternative nigdy nie instalowałem. Zobaczę, może masz racje

Gość
komentarz
komentarz

Zainstaluj te sterowniki

K-LITE MEGA CODEC PACK

jacmiszcz92
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstalowałem i kicha. :( To zainstaluje jeszcze QuickTime Alternative i zobaczę. FOTKA z pokazanymi opcjami Media Player Classic - podczas instalacji zaznaczyłem, "reset all settings to their defaults". Nadal porażka

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Znalazłam ten sam problem w języku angielskim'

Turn on the MPEG 2 decoder's deinterlace filter.

View -> Options -> Internal Filter -> Transform Filters -> MPEG-2 Video (double click on) -> Deinterlacing -> Bob/Blend/etc. Press Apply.

While playing:

Right click on video window select Filters -> MPEG 2 Video Decoder -> Deinterlacing -> Bob/Blend/etc. Press Apply.

Dasz radę?

Możesz zajrzeć też tu. Może akurat coś będzie podobnego.

http://www.videoaudio.pl/forum/index.php?s...amp;#entry44743

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Jasne, zaraz lookne :)

Wypróbowałem wszystkie opcje i dalej to samo.

Gość
komentarz
komentarz

A wcześniej było ok? Może spróbuj odinstalować tego Classic player i odnowa go zainstalować razem z kodekami:(

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

Próbowałem. 1 raz mam taki problem. Pojawił się po formacie.

Gość
komentarz
komentarz

A w innych odtwarzaczach działa ta płytka? W tym linku do forum co podałam nie ma nic podobnego?

jacmiszcz92
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak działa. Już problem naprawiony. Po prostu włączyłem wszystkie możliwe filtry. Wcześniej jak tak zrobiłem to dźwięk szumiał, ale na razie jest git. Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.