x-kom hosting

Problem z kartą ATI Radeon x1950 pro, artefakty

marcin10_19
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki oto problem: dd2de56c0ead9cefm.jpg pojawia mi się to podczas grania, tzn artefakty i inne takie maziaki na ekranie, znika to dopiero po restarcie kompa. Co to moze być? słaby zasilacz? mam ModeCom 350

//tytuł tematu formułujemy konkretnie!

//BlackRaven

gawel21050
komentarz
komentarz

moze to byc przyczyna zasilacza albo tez sterownikiow. a oprocz tego karta sie sprawdza?? Bo mam zamiar taka kupic :))

marcin10_19
komentarz
komentarz

Ta karta śmiga aż miło. Tylko co z tymi problemami?

Sory azpomniałem dodać, mam kartę ATI Radeon x1950 pro

BlackRaven
komentarz
komentarz

Podaj pełną konfigurację kompa. Sprawdź temperatury, spróbuj na innych sterownikach do karty, sprawdź pamięć Ram programem Memtest, oraz pamięć karty graficznej programem Video Memory Stress Test.

marcin10_19
komentarz
komentarz

Procesor- Celeron D 3,2

Grafa- ATI Radeon x1950pro 256mb/256bit.

Płyta główna ASUS P4P800 E-Deluxe

Zasilacz- ModeCom MC-350

Napęd- DVD

Zamieszczam dzisiaj nowe screeny z gry, może to coś więcej powie:

be5a225c2d0a0927m.jpg

9db90bff59130968m.jpg

Zrobiłem test Video Memory Test całą noc i dzisiaj rano po 254 testach pokazało mi że zero błędów na pamięci karty graficznej, także mem test wykazał o błędów na pamięci RAM oto dowód: ab0182c4b875cd4am.jpg

GTX
komentarz
komentarz

Według mnie poprostu karta sie przegrzewa pod obciążeniem bo jak widac na pulpicie normalnie tego nie ma. Karta byla kręcona? Wiatrak na karcie na pewno sie kreci?

zrob test jeszcze programem Video Card Stability Test

marcin10_19
komentarz
komentarz

Tak wiatrak się kręci normalnie, to sie pojawia tylko jak pogram w jakąś grę bo normalnie jak nie gram to mogę wieczność pracować na kompie i nic się nie dzieje. Robiłem test 3DMarkiem i w trakcie robienia tego testu nic się nie pokazywało wszystko było ok. Zrobie jeszcze test VKS.

damib
komentarz
komentarz

Karta nie kręcona? Podaj temperatury karty w idle i po graniu. Jakiej firmy ta karta?

marcin10_19
komentarz
komentarz

W idle do 40 stopni nie więcej, po graniu czterdzieści pare do 50. Karta nie kręcona, chodz może standardowo miała wyższe taktowanie, sam nie wiem. Karta jest taka: KARTA

damib
komentarz
komentarz

Dodatkowe zasilanie podpięte? Sprawdź na innych sterownikach 8.10...

marcin10_19
komentarz
komentarz

Tak podpięte. Mam sterowniki 9-3 już nawet. Tylko mam wyjście z zasilacza na 6 pin, ale to jest do kart PCI-e ja mam AGP. Też mam przejściówkę 6 pin na 2 molexy. Ale zauważyłem że w przejściówce jest kostka 6 pin ale tylko 5 luk jest wypelnionych z czego do jednej wchodzą dwa kable. A z tego zasilacza jest po jednym do każdego. Tą przejsciowke mialem do karty GF 7300 GT. Więc chyba nie jest to samo to 6 pin. Założyłem przejściówkę. Co dalej? Testowałem programem 3DMark06 Video, Card Stability, Video Memory Test i nic nie wykazało. Wszystko w porządku

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.