x-kom hosting

Karta graficzan do gier! Jak najtańsza!

Kufick
utworzono
utworzono

Czesc! Tak sie sklada ze bede skladal nowy komputer i nie wiem jaka karta bedzie lepsza.. Kompa potrzebuje glownie zeby popykac w jakies nowsze gierki i bede mial go pewnie kilka latt wiec potrzebuje cos dobrego.. myslalem zeby kupic cos do 600zll bo nie mam zbyt wielu funduszy.. prosze o rady nie wiem co do gier lepsze geforce czy radeon..

//następnym razem bardziej precyzuj swoje wymagania i nie pisz CapsLock'iem

//BlackRaven

Superyaa
komentarz
komentarz

Może HD4850? Gefoce'y mają tego całego physxa, ale w tej cenie najlepszy będzie radek

Kufick
komentarz
komentarz

A jak dorzuce kasy troche to co najlepiej kupować??? dodam ze mam monitor LG FLATRON L1732S

Machej666
komentarz
komentarz (edytowane)

600zł +

A jak dorzuce kasy troche

to możesz kupić

Gainward GeForce 9800GTX+ 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

649 zł -esc.pl

tylko słaby monitor masz na tą grafikę:/

Jaka płytka, procek i zasilacz ?:)

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
A jak dorzuce kasy troche to co najlepiej kupować??? dodam ze mam monitor LG FLATRON L1732S

do takiego monitora to mozesz brac 8600gt za 170zł...

ja na twoim miejscu to bym ten sprzet podłaczył pod lcd od gsm'u

a tak powaznie to kup jakis z full hd i kontrastem koło 1000:1 bo na tym staruszku to masz 1280x768 i 700:1. taka rozdziałke to na starym crt z 2001r miałem...

kupujac tą karte i ten monitor to tak jakbys kupił paliwo rakietowe i wlał je do motorynki

Jaka płytka, procek i zasilacz ?:)

bardzo dobre pytanie sądzac po dobraniu karty i monitora.

Kufick
komentarz
komentarz

a tak powaznie to kup jakis z full hd i kontrastem koło 1000:1 bo na tym staruszku to masz 1280x768 i 700:1. taka rozdziałke to na starym crt z 2001r miałem...

kupujac tą karte i ten monitor to tak jakbys kupił paliwo rakietowe i wlał je do motorynki

az tak??? myslalem ze ten monitor jakos ujdzie, bo kupowalem go jakies 3 lata temu....

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)
a tak powaznie to kup jakis z full hd i kontrastem koło 1000:1 bo na tym staruszku to masz 1280x768 i 700:1. taka rozdziałke to na starym crt z 2001r miałem...

kupujac tą karte i ten monitor to tak jakbys kupił paliwo rakietowe i wlał je do motorynki

az tak??? myslalem ze ten monitor jakos ujdzie, bo kupowalem go jakies 3 lata temu....

zeby nacieszyc sie grafika to rozdziałka conajmniej 1400x900 ale przy dzisiejszych cenach to juz sie nie opłaca lepiej kupic 19' z maksem 1650x1200. karta wystarczy zebys pograł na wysokich w najnowsze gry. nie mółwie o np najwyzszych np w crysis ale jak sie uprzesz to bez aa i af tez pewnie da rade

Machej666
komentarz
komentarz

No crysis ciągnie grafikę, ale na 9800gtx+ nie zagra na full;/? zależy jeszcze jaki procek - przy okazji mógłbyś podać, tak jak markę i moc zasilacza i płytki głównej.

corporaptor
komentarz
komentarz
No crysis ciągnie grafikę, ale na 9800gtx+ nie zagra na full;/? zależy jeszcze jaki procek - przy okazji mógłbyś podać, tak jak markę i moc zasilacza i płytki głównej.

Crysis normalnie gra na full na gtx+ , ale na dx10 miejscami spowalnia przy aa4x i w najwyższej rozdzielczości, pytanie tylko na ile tak tragicznie napisane gry typu crysis czy gtaIV mają być wyznacznikiem wydajności?

piter00711
komentarz
komentarz

Uważaj bo padnę ze śmiechu na 9800gtx+ przy full hd w DX 10 z AAx4 będzie "miejscami" spowalniało ? hahahha dobre żarty

Na DX9 bez AA w full hd miejscami spowalnia ale gra w miarę komfortowa.

tomekk600
komentarz
komentarz
Crysis normalnie gra na full na gtx+ , ale na dx10 miejscami spowalnia przy aa4x i w najwyższej rozdzielczości, pytanie tylko na ile tak tragicznie napisane gry typu crysis czy gtaIV mają być wyznacznikiem wydajności?

lol 999....

crysis tragicznie napisany??

to jedna z najlepiej zoptymalizowanych gier. tragiczny to jest gothic 3 czy zmierzch bugów albo stalker.

chciałbym usłyszeć jakie gry wg ciebie nie sa tragicznie napisane.

a i autor tematu mógłby sie w koncu wypowiedziec jaka ma reszte sprzetu bo nie wiadomo czy ten 4850 bedzie wogóle pasował do reszty

piter00711
komentarz
komentarz (edytowane)

Crysis wg mnie jedna z najlepiej napisanych gier przez całą grę nie widziałem więcej niż może 2 błędów, gra chodzi w miare płynnie przy 25 klatkach (w jaką inną przy tylu fpsach zagrasz? ). Wymagania duże ale grafika --> nowy standard a sądząc po twoich wypowiedziach nie jesteś zbyt obeznany w temacie albo wg ciebie płynna gra to 10 klatek bo w DX 10 przy very high i AA x2 na mojej grafie (patrz sygnatura) miałem na mapach bardziej wymagających 25klatek+ przy rozdzielczosc 1280x1024 .

corporaptor
komentarz
komentarz

No dobra, przyznam się wam do czegoś: nie jestem i nigdy nie byłem magistrem technik informacyjnych.

Ale to chyba nie znaczy, ze nie mogę rzucić światła na pewne fakty i się wypowiedzieć w tym temacie, zresztą co się będę spierał; dla ścisłości mówię o crysis warhead, bo tylko w tę wersję grałem, zresztą nawet nie przeszedłem 1/4 gry bo uznałem ze gra jest nudna jak flaki z olejem, za to grałem w gry, które potencjalnie są bardziej wymagające, a:

-mają niższe wymagania sprzętowe

-działają płynnie

-ładniej wyglądają

i nie wiem w którym miejscu gra jest zoptymalizowana, a mówiąc o złym napisaniu miałem na myśli złą wydajność, to że miejscami spadają fpsy - w miejsach takich jak walka, akcja, wybuchy, to rzeczywiscie można uznać, że prawie zawsze. Dodam ze proca, grafy etc nie podkręcałem bardzo. Za to sama gra w mojej opini wygląda gorzej niż np timeshift i myslę, ze można to nawet wykazać obiektywnymi argumentami, ale jak wspomniałem wypowiadam sie o crysis warhead.

I nie twierdze, ze gtx+ jest super najlepszy, super to by był jakby pociagnął nawet tę gierkę w dx10 na absolutnym full wypasie, ale w tej cenie jest bardzo dobry.

Tyle, pozdrawiam

tomekk600
komentarz
komentarz
miejscami spadają fpsy - w miejsach takich jak walka, akcja, wybuchy, to rzeczywiscie można uznać, że prawie zawsze.

naprawde dziwne...

mozeny skonczyc ten off-top ?? bo tu chodzi o dobór karty a nie ocene gry...

Kufick
komentarz
komentarz

Myslalem o procku E5200, płycie jakiejs msi P31 czy cos takiego... zailka nie wiem jeszcze jaka...

piter00711
komentarz
komentarz

To procka trzeba trochę podkręcić do tej karty, tak z 3ghz musi być.

Machej666
komentarz
komentarz

3,2GHz na procku i będzie na prawdę dobrze na tą grafikę.

zailka nie wiem jeszcze jaka...

jeszcze nie wiem jaka? Chcesz dokupić zasilacz? Czy nie wiesz jak sprawdzić jaki masz? ( otwierasz obudowę i w górnym roku jest skrzynka i tam patrzysz na dane zasilacza:P)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.