x-kom hosting

XFX 7900gt takty 520/750 Paski w grach

sroczka91
utworzono
utworzono

Ostatnio zakupiłem XFX 7900gt takty 520/750 i gdy gram w nfsmw na 1024-768 i na najwyższych detalach po jakimś czasie pojawiają się paski pionowe na ekranie i obraz znika..wtedy wychodze z gry i jak jeszcze raz wracam to jest ok na jakiś krótki czas...po zmniejszeniu rozdzielczości do 800x600 ten problem występuje tylko w większych odstępach czasu...co to może być?karta nie daje rady czy jest po prostu uszkodzona?...Sterowniki do karty są najnowsze ściągnięte ze strony nVidi,direct 9.0c najnowszy,karty nie kręciłem i nic z nią nie robilem

komp

e2160

2GB a data vitesta edition

Modcom mc 400

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)

jaki masz monitor?

sroczka91
komentarz
komentarz
nie jest to wina zasialcza

jaki masz monitor?

stary hyundai crt 15cali chyba..na przejściówce DVI na vga jade...próbowałem na większym monitorze 17calowym ten sam efekt

Telefkon
komentarz
komentarz

aha, to jak tak to jest to wina karty, bo ta karta co masz bez problemów powinna współpracowa z takim monitorem <_<

dla przykładu u mnie chodziła GF 4 MX440 na 19 calach panorama, wiec to nie ma o czym dyskutować ;)

a karta jest jeszcze na gwarancji?

Alfa193
komentarz
komentarz

jaka temperatura karty??

sroczka91
komentarz
komentarz
aha, to jak tak to jest to wina karty, bo ta karta co masz bez problemów powinna współpracowa z takim monitorem <_<

dla przykładu u mnie chodziła GF 4 MX440 na 19 calach panorama, wiec to nie ma o czym dyskutować ;)

a karta jest jeszcze na gwarancji?

jest to używka kupiona z allegro,sprzedawca niby dawał 10 dni gwarancji rozruchowej ale cos nie mogę się dodzwonić do niego....a na meile tez nie odpisuje...

Telefkon
komentarz
komentarz

napisz jeszcze jaką masz temp. karty w stresie

sroczka91
komentarz
komentarz (edytowane)

normalnie gpu 38stopni-speedfan

stres 56stopni

dziwne ale jak dałem na najwyższą rozdzielczość to problem zniknął

tylko w speedfanie ta temp w stresie jak się pokazuje to jest z ogniem...to źle?może temp jest za niska i coś sie tam przepala,bo jak wsadziłęm karte na początku to troche grała normalnie...a potem dopiero sie zepsuła...możę to jest tak na wszsytkich rozdzielczościach...za wysoka temp?

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)

temperatura nie jest za wysoka w stresie ~50C to rzecz normalna

szczeże to nie wiem co może być przyczyną tych pasków.

PS: nie chcem Ciebie martwić ale być może allegrowicz sprzedał Ci trefną kartę, 10 dni gwarancji ok, ale jak nie chce odpowiadać na maile i nie odbiera telefonów to sprawa jest mocno podejrzana :(

Alfa193
komentarz
komentarz

mógł byś pokazać jak wyglądają te paski??

sroczka91
komentarz
komentarz
mógł byś pokazać jak wyglądają te paski??

19032009_001_.jpg

post-30322-1237479599_thumb.jpg

Alfa193
komentarz
komentarz (edytowane)

ooo duże paski a sprawdzałeś na inny monitorze??

EDIT

czy to na jednej grze jest??

sroczka91
komentarz
komentarz
ooo duże paski a sprawdzałeś na inny monitorze??

EDIT

czy to na jednej grze jest??

na innym tak i jest to samo,ale gier jako tako jeszcze innych nie mam

Alfa193
komentarz
komentarz (edytowane)

aha. Podkręcałeś ją kiedyś i czy jak kupowałeś to ona była nowa czy używana??

sroczka91
komentarz
komentarz
aha. Podkręcałeś ją kiedyś i czy jak kupowałeś to ona była nowa czy używana??

nie podkręcałem...używka

Alfa193
komentarz
komentarz

no to nie wiadomo co się mogło dziać z kartą. moim zdaniem jest karta uszkodzona.jeszcze do pewności wyłusz kartę i przeczyś styki

sroczka91
komentarz
komentarz
no to nie wiadomo co się mogło dziać z kartą. moim zdaniem jest karta uszkodzona.jeszcze do pewności wyłusz kartę i przeczyś styki

nom ok ale dlaczego na wyższych rozdzielczościach tego błędu nie ma?

Alfa193
komentarz
komentarz

no tego nie wiem.Jak sprawdzałeś na innym monitorze i to samo jest to raczej karta.

Telefkon
komentarz
komentarz (edytowane)

to graj właśnie na takich dużych rozdzielczościach i masz problem z głowy :D

  • 1 miesiąc później...
sroczka91
komentarz
komentarz

koleś mówi że wszystkie które sprzedawał były ok u niego w chacie i nawet tą co już wymieniałem to też dobra była noi mówił ze żadnych zwrotów nie było...możliwe ze problem leży w zasilaczu bo po odłączeniu dodatkowego zasilania karta chodzi ok.....ale z drugiej strony spr na 2gim kompie ten zasilacz i kartę i wszystko chodziło ok nawet z dodatkowym zasilaniem(komp podobny tj e2160@2,4 ,2x512mb ram kingstona,płyta msi na chipie 945...nie wiem co o tym myśleć może po prostu zasilacz jest za słaby....aha próbowałem nawet odpalać na 1,8 proca i wtedy robić testy ale nie dało to efektu-pasy były,bo teraz to normalnie pracuje na 2,5

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.